2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar hiç giremiyorum sütüm aşırı aşırı az bebek doyamadığı için sürekli emiyor günde 1 saat belki uyuyorum. Süt arttırmak için ne yapabilirim gözleri sararmaya başladı doktor mama verme dedi ama mecbur veriyorum az az moralim çok kötü şükür sağlıklı ama benim yüzümden sarılık olacak e bebekten malt içecek almış eşim onu içiyorum bestlak damla kullanıyorum göğsüm şişiyor ama yine de doymuyor saatlerce idrar yapmamasından anlıyorum

Senin bir ara yine erken doğum riskin vardı de mi böbrekten ötürü 😀 bi kere vazgeçti mi gelmiyor bebekler 😀
Evet 30.haftadan sonra böbrek ağrım pik yapmıştı o tetiklemişti 🥲 ciğer geliştirici iğne küvez sıkıntısı felan derken çok ciddi strese girmiştik 🥲 şimdi de gelesi yok beyefendinin yeri de dar ama keyfi yerinde 😅😅

Bebeğin kimliği için e devlette başvurabilir diye bisey gördüm bu doğru mu illa nüfusa gidilmesi gerek mi kızlar?

Kızlar hiç giremiyorum sütüm aşırı aşırı az bebek doyamadığı için sürekli emiyor günde 1 saat belki uyuyorum. Süt arttırmak için ne yapabilirim gözleri sararmaya başladı doktor mama verme dedi ama mecbur veriyorum az az moralim çok kötü şükür sağlıklı ama benim yüzümden sarılık olacak e bebekten malt içecek almış eşim onu içiyorum bestlak damla kullanıyorum göğsüm şişiyor ama yine de doymuyor saatlerce idrar yapmamasından anlıyorum
Mama ver gitsin diyeceğim ama sen bilirsin canım aç durmasından iyidir ben mamaya abanırım sütün yanında ☹️

Benim de aynı durum her yerim ağrıyor cidden. Benim az önce nişanım geldi 🙈 doktoru aradım sancın artarsa ya da suyun gelirse gel dedi. İlk gebelik biraz sürebilir başlaması doğumun dedi. Dua edin lütfenn 🤲🏻
Sancın var mı peki 🙄 benim düzensiz oluyor ama çok sık oluyor..Bir avazda doğum diliyorum 🙏🏻

Bol bol masaj ve sağım yapabilirsiniz. Ayrıca sıcak duş, 3 litre su, sırta oksitosin masajı, protein ağırlıklı beslenme. Sütüm az diye stres yapmayın annenin rahat ve stressiz olması da süt için bir etken 🥰

Canım daha süt anca gelir şu anda mama takviyesi vermen gayet normal niye öyle diyor çiş yapmıyorsa niye mama verme diyor anlamadım☹️

Hurma tahin helvasi Ayva suyu deneyin. Ayrıca bebeği bolca gogsunuze yatırın. Emzirirken bebeğe çokça dokunun. Saçlarını sevin eliyle ayagiyla oynayın. Ve yanınızda biri varsa her fırsatta bebeği emanet edip uyuyun. Uyku olmazsa malesef süt de olmuyor. Bence siz mama vermeye devam edin. Sarılık durumu var tehlikeye atmayın. Mama verince 2 saat kadar götürür beslenme suresi. O sürede uyuyun mutlaka. Ev işi yemek vs onun için geçici çözümler üretin. Stresi azaltacak yollar bulun. Gün içinde sıcak duş alın duşta gogse masaj yapın. Doğum öncesi sizi ne rahatlatiyosa ona yönelin. Misal yalnız tek başına kalmak iyi geliyorsa 1 saat de olsa bunu esinizden yada annelerden bebeğe bakması için talep edin ve size iyi gelen şeyi yapın. Doğumdan sonra ilk 1 ay çok zor geçiyor. Stresimiz çok artıyor. Yanınızda destekciniz varsa bebek emzirildikten sonra gaz çıkartması için verin siz sadece besleme yapın. Arada beslenme sonrasi gogsunuze çıplak tene yatırın. Bebeğin çıplak olması gerekmiyor. Orda uyumasına sakinlesmesine fırsat verin. Siz ne kadar sakin rahat olabilirseniz o kadar çok süt olur.

Kızlar sezeryan doğum çok zor mu? Acısı kesiği zor mu ? Normal doğum korkusu sardı beni bugün çatı muayenesinden sonra. Lütfen doğum yapanlar bana deneyimlerinizi yazar mısınız 🙏🥹

Kızlar bunu deneyen oldu mu özellikle doğuranlardan 😂 daha demin denedim 1 cm bile kalkmadı ayağım 😂😂 Tolga Çevik paylaştığıma bakmayın geçen bir ebede paylaşmıştı onu bulamadım 😂

Devamı gelmedi kupkuru şu an 🤭🤭
2 gün daha dayan az kaldi😅
Kızlar sezeryan doğum çok zor mu? Acısı kesiği zor mu ? Normal doğum korkusu sardı beni bugün çatı muayenesinden sonra. Lütfen doğum yapanlar bana deneyimlerinizi yazar mısınız 🙏🥹
Çatıdan sonra bende korktum 😂 ama 2 türlüde acı olacak diyorum saldım artık açılma olsun diye bekliyorum öyle 😅

Kızlar alttan muayne olup rahim ağzı yumuşamaya başlayanlar kaç gün sonra doğum yaptı? Aranızda var mı

Kızlar hello, çok şükür sağ salim doğuranlar kervanına ben de katıldım 37+3 2820 gr doğumdan önceki nst de 2920 çıkmıştı. İkimizde iyiyiz adapte olmaya çalışıyoruz. Saat 17.15te dünyaya geldi kizim ağlamasıni duymak gelip yanaginiza koymalari dünyaya bedel.Spinal anestezi oldum çok iyi geçti ameliyat boşa korkmuşum sedasyon istemiştim hiç gerek olmadi mide bulantısı baş dönmesi yaşamadım. Yeni yeni sancilarim başladı. Çok üşüdüm ama ameliyatın başında korkudan sonra ise üşümekten zangır zangır titredim. Çıkınca da titremeye devam ettim odada.Yanınıza kendiniz için battaniyeye gerek yok isteyince veriyorlar. Sonrasında oda çok sıcak geçiyor hatta şimdi aşırı sıcak geliyor su vs içmek yasak 8 saat o biraz zorlayacak çünkü sabahtan beri su içmedim.

Kızlar bunu deneyen oldu mu özellikle doğuranlardan 😂 daha demin denedim 1 cm bile kalkmadı ayağım 😂😂 Tolga Çevik paylaştığıma bakmayın geçen bir ebede paylaşmıştı onu bulamadım 😂

Ay ben normalde çok elastik biriyim yapamadım 🤣 çok zorlandım

X