2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar beni de biraz vajinale ikna etti galiba doktorum 😁 kasılmam çıkmadı açıklık vs bakmadı o yüzden, ama haftaya son bi değerlendirelim 39+1de ona göre karar verelim olur mu bi şansını dene normal için dedi. Ben de sezaryen yanlısıydım ama motive oldum biraz bakalım haftaya kadar düşüneceğim hayırlısı olsun hepimiz için 🙏
ay hadi bir ıkınmada gelsin insallahhhhh :KK200: :KK200:

Bugün kontrolden geldim kızlar 40+2 oldum bebek 3900 olmuş ama doktor alttan muayene ettiğinde rahim ağzımın geride olduğunu ve kemik yapımın çok uygun olmadığından bahsetti bebekte omuz takılması gibi durumlar yaşanabilir dedi. Böyle bişey duydunuz mu hiç? Bu şekilde normal doğumdan da soğudum iyice. Perşembe gününe sezaryen günü verdi ama hiç içime sinmiyor bi doktordan daha görüş alıcam yarın ona göre karar vericem.

Canım riske atma ağrın olursa git Bi nst baktır acilden en azından. Bana dediği devamlı sancın olursa su kanama olursa bebek hareketleri azalırsa gel direk. Artık son haftalar ya dikkat et. Bir de benim plasentam yaşlı oğlum az kilo alıyor. 50 cm 3380 gram olmuş normal mi acaba az mı haftasına göre
Tedbirliyim canım bu kasılmalar rutin neredeyse 28. Haftadan beri var farkliliasirsa bel ağrısıyla falan ya da ne bilim ilk dogumdaki gibi leke şu gelirse giderim

Bugün kontrolden geldim kızlar 40+2 oldum bebek 3900 olmuş ama doktor alttan muayene ettiğinde rahim ağzımın geride olduğunu ve kemik yapımın çok uygun olmadığından bahsetti bebekte omuz takılması gibi durumlar yaşanabilir dedi. Böyle bişey duydunuz mu hiç? Bu şekilde normal doğumdan da soğudum iyice. Perşembe gününe sezaryen günü verdi ama hiç içime sinmiyor bi doktordan daha görüş alıcam yarın ona göre karar vericem.
Muhtemelen bebek kilosundan dolayı demiş bekledikçe de kilo alacak 4 un üzerine çıkacak diye başka doktorun görüşünü almak mantıklı içinizde kalmz en azından

Canım riske atma ağrın olursa git Bi nst baktır acilden en azından. Bana dediği devamlı sancın olursa su kanama olursa bebek hareketleri azalırsa gel direk. Artık son haftalar ya dikkat et. Bir de benim plasentam yaşlı oğlum az kilo alıyor. 50 cm 3380 gram olmuş normal mi acaba az mı haftasına göre
Daha ne olsun 37+1de 3380 çok güzel bir kilo doktor buna az kilo alıyor mu diyor daha neler duyacağım Allahım 😳

Benim minikonun 1aydan fazladır elleri sağdaydı göğsümün altında. Bugün sol tarafta eli neden yer değiştirdi acaba :/ ve sanırım gelmeye niyeti yok 7/24 çok hareketli hiç uyumuyor.

Daha ne olsun 37+1de 3380 çok güzel bir kilo doktor buna az kilo alıyor mu diyor daha neler duyacağım Allahım

Daha ne olsun 37+1de 3380 çok güzel bir kilo doktor buna az kilo alıyor mu diyor daha neler duyacağım Allahım 😳
İlk başlarda çok aldı plasenta yaşlanınca alması durdu azaldı canım. O yüzden öyle yazdım. Eskiden 2 3 hafta öndeydi şimdi haftasıyla uyumlu

İlk başlarda çok aldı plasenta yaşlanınca alması durdu azaldı canım. O yüzden öyle yazdım. Eskiden 2 3 hafta öndeydi şimdi haftasıyla uyumlu
Benim de öyle öndeydi sonra durdu kilo alımı ☹️ plasenta yaşlanması yok dedi herşey normaldi nedeni yoktu, perşembe gideceğim ne diyecek bakalım inşallah kilo almıştır ☹️

Yaaa 🥰🥰 sağlıkla huzurla darısı başına canım, dedikleri gibi doğan büyüyor 🤭🤭
Şimdide başka güncellenmelerimiz var 🙈🙈sütüm yetiyor mu, sarılık oldu mu, olduysa azalmaya başladı mı, bebek doydu mu, çiş kaka yapt mı, günde kaç kere yaptı, kakasının rengi kıvamı nasıl, uyudu mu, aman çok uyudu aç kaldı..... Bla blaa
Ama değişmeyen 2 şey var "uykular haram oldu bakkkkk" 🤭🤭🤭🤭 bir de evde hala pejmurde halde dolanmak 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️😫😫
Katılıyorum, 😍🥰😁😁

Evet Spinal oldum ama benim şansıma tepedeki ışıktan yansıma oldu kesikleri falan gördüm kalbim sıkıştı kafan hep yan dursun bakma sakın. Ben bakma gafletinde bulundum 🥲 ama bebeği almaları aşırı kısa sürdü benim kist olduğu için ekstra bir 15 dk daha durdum yoksa ameliyattan korkmayın ben aşırı panikledim uyuşmadım diye söylenip durdum ama uyuşmuşum 😂😂Karına bastırma olayı da anlık bir şey acıtmıyor
O ışıktann bnde görüyordum söyledim açıyı değiştirdiler..

Kızlar mama ölçünüz nedir? 20 ml için kaç kaşık mama koymak lazım
Mamalar 30 cc su ve bir ölçek ile en düşük dozda yapılıyor. 30 cc ve bir ölçek olarak yapın ve 20 cc ise beslenme miktarı 20 cc olarak icirin. 10 cc kalsin. Diger türlü mama su dengesini yapamazsiniz

Kızlar beni de biraz vajinale ikna etti galiba doktorum 😁 kasılmam çıkmadı açıklık vs bakmadı o yüzden, ama haftaya son bi değerlendirelim 39+1de ona göre karar verelim olur mu bi şansını dene normal için dedi. Ben de sezaryen yanlısıydım ama motive oldum biraz bakalım haftaya kadar düşüneceğim hayırlısı olsun hepimiz için 🙏
Ben de vajinal yanlısıydım ama sezaryen olucam 😅 hayırlısı neyse o olsun sizin için 😇

Yok balım Nescafe kavanozu, pipetli bardak ve kettle götür.
Pipetle kolay içiliyo yatar pozisyonda.
Tek seferlik bir şeyden bahsetmiyorum.
Hatta karton bardak da götür deli gibi gidiyor kahve hem refakatçi hem hasta için.
Kızım ben sıcak çikolata içicem dedi, cafeden sipariş verdik ona verdiğim gereksiz 160 TL hala canımı sıkıyor ahdjahsha
Ahaha bizde mini bufe yapmıştık kendimize valla odada 😁😘🤣

X