2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Doldu galiba göğüslerim çok büyüdüler. Gelecwk inşallah. İnsan kendini çok kötü hissediyor
Dolgunluk geldiyse geliyordur canım benim 4. gün ancak inmişti..Bol bol su iç takviyelerden al ve dinlenmeye çalış çok zor olsa da..En güzel sütü uyku yapıyor bence ama insan uyuyamıyor 😔

Kızlar selam bı gol de benden yarın 7 de yatisim var Dr gel yarın alalım dedi, 🙏🏻🌺😍ne hissettiğimi bilmiyorum bari Çarşamba olsun dedim yok dedi🤣

Sebep ise bebeğin başı büyükmüş çatı muayenesi yaparken çığlık attım resmen bebeğin başı kanala hiç girmemiş, haftası da uygun gel alalım dedi. Girer girmez ellerin niye sis bu kadar dedi bacaklarıma ayağıma baktı tansiyonumu sordu düzensiz dedim 138 8 9 lari gördüm dedim. Tansiyonu ve bu ödemi riske atamam dedi alayım en iyisi dedi.emrivaki yaptı.

Çok heyecan yaptım galiba korku saldı beni🤭😊
Canım korkma sağ salim kolaylıkla kavuştursun Rabbim bebeğine inşallah 😍😍❤️

Kızlar asıyorum bayrakları 😀 Doğum 9 Şubat Cuma
38+3 oluyoruz o gün.
kasılmaların var dedi ama seni bir çarşamba sabah aç gel göreyim nst de kasılmalar arttı ise çarşamba da alabilirim duruma göre dedi ama genel anlamda cuma için konuştuk doğumu
Bu arada genel anestezi istediğimi söyledim bana mantıklı bir şey söyledi narkotik ağrı kesiciye alerjim olduğu için genel olursa sende kullanamayız acıyla uyanabilirsin dedi spinal olursan dikloron yeterli olur 3-4 saat uyusuk olursun çünkü dedi bana sanki mantıklı geldi biraz bir de burun akıntım geniz akıntım var genel zorlar hasta edebilir dedi biraz ikna mı oldum bilmiyorum 😳😄

Spinal mükemmel bir şey ya.
İlk doğumum genel anestezi idi, canım acıyarak uyandım, bebek yok falan çok gergindim. Mesela odada yatağa geçmek, kıyafet giydirmek falan zulüm olmuştu. Kalkıp yürümek de... Ben ilk doğumda kızımı değil ne kadar canımın yandığını hatırlıyorum.

İkincisinde spinal oldum, giderken kahvemi de götürdüm, yukarıdakilere söyledim bebek gelince kahvemi yapmaya başlayın diye :KK70: bebeği görünce bile ağlayamadım o kadar sohbet muhabbetti aşağısı. Hatta ilk kızım sapsarı benim, ikincisi kapkara çıkınca onunla da dalga geçtik. Doktorlar "üff dümdüz kestim elime sağlık jilet gibi iz bile kalmayacak görürsün" geyiği yaptılar.
Daha uyuşma geçmeden odaya çıkıp giyinip temizlik vs işi halloluyor onun da acısını çekmiyorsun. O arada vuruyorlar bir ağrı kesici kalk yürü. Mis gibi.

Genel anestezi ile doğumun zorluğuna 10 verirsem spinale 2 veririm. Arkadaşım epidural+spinal yaptırdı o doğurdum mu gaz mı çıkardım anlamadım valla diyordu.

Spinal içen kahveye abansın, haklılar o konuda. Daha odada ameliyat önlüğü üstümdeyken içtim ilk kahveyi hiç ağrım olmadı.

Doldu galiba göğüslerim çok büyüdüler. Gelecwk inşallah. İnsan kendini çok kötü hissediyor
Ne güzel benim de sanki dolu gibi ama henüz yok kesinlikle kötü hissettiriyor ben ağladım bu sabah tutamadım kendimi çünkü memede olmak istiyor süt bulamayınca sinirleniyor ağlıyor mama veriyoruz gazını çıkaramıyoruz uyumadı tüm gece sabah 1 saat uyuyabildim. Kime sorsam normal diyorlar bir arkadaşımın 10. Gün gelmiş bir başkasının 3 diğerinin 5 falan hayırlısı inşallah çok beklemeyiz 🤲

Sonunda B Buffalosos sende gün aldın bizim sat yakındı zaten hadi hayırlı hiç korkma epidral daha guzel geçicektir inşallah bende kendimi boyle teselli ediyorum
Bide senin tarihlerle ilgili mesajiini bulamiyorum yaa 7şubata bakıcaktım

Spinal mükemmel bir şey ya.
İlk doğumum genel anestezi idi, canım acıyarak uyandım, bebek yok falan çok gergindim. Mesela odada yatağa geçmek, kıyafet giydirmek falan zulüm olmuştu. Kalkıp yürümek de... Ben ilk doğumda kızımı değil ne kadar canımın yandığını hatırlıyorum.

İkincisinde spinal oldum, giderken kahvemi de götürdüm, yukarıdakilere söyledim bebek gelince kahvemi yapmaya başlayın diye :KK70: bebeği görünce bile ağlayamadım o kadar sohbet muhabbetti aşağısı. Hatta ilk kızım sapsarı benim, ikincisi kapkara çıkınca onunla da dalga geçtik. Doktorlar "üff dümdüz kestim elime sağlık jilet gibi iz bile kalmayacak görürsün" geyiği yaptılar.
Daha uyuşma geçmeden odaya çıkıp giyinip temizlik vs işi halloluyor onun da acısını çekmiyorsun. O arada vuruyorlar bir ağrı kesici kalk yürü. Mis gibi.

Genel anestezi ile doğumun zorluğuna 10 verirsem spinale 2 veririm. Arkadaşım epidural+spinal yaptırdı o doğurdum mu gaz mı çıkardım anlamadım valla diyordu.

Spinal içen kahveye abansın, haklılar o konuda. Daha odada ameliyat önlüğü üstümdeyken içtim ilk kahveyi hiç ağrım olmadı.
Yaaa harika bir yazı. İçim açıldı okuyunca. Sağlıkla büyyüsün inşallah.

Ben şeyi merak ediyorum.Sezaryen sonrasında bir kaç saat su içmek bile yasakmış kahveyi nasıl serbest bırakıyolar. Gizlice mi içtiniz?

Normal mi olacak sezeryan mı
Spinal dedi canım, çatı yaparken çok kastım kendimi kafası da büyük tansiyon ödem sıkıntın var kafası hala yukarda kanala girmemiş dedi alalım yarın dedi Çarşamba olsun bari dedim yok dedi, 24 saatte çok şey değişir tansiyonun çok dengesiz dedi öyle işte

Ne güzel benim de sanki dolu gibi ama henüz yok kesinlikle kötü hissettiriyor ben ağladım bu sabah tutamadım kendimi çünkü memede olmak istiyor süt bulamayınca sinirleniyor ağlıyor mama veriyoruz gazını çıkaramıyoruz uyumadı tüm gece sabah 1 saat uyuyabildim. Kime sorsam normal diyorlar bir arkadaşımın 10. Gün gelmiş bir başkasının 3 diğerinin 5 falan hayırlısı inşallah çok beklemeyiz 🤲
Ben de öyle ağlayıp duruyorum o çabalıyo ama ben yetemiyorum gibi hissediyorum. Pes etmek yok canım benim olacak. Mama veriyorum yapacak bir şey yok. Neyse ki boş deyip emmemezlik yapmıyor. Zorla uyandırıp emziriyorum. Pompa çok acıtıyor belki gelir diye uğraşıyprum.

Vajinal doğum yapan anneler benim ayaklarım bacaklarım fil ayağı gibi oldu. Normal mi bu ya. Hamileyken hiç ödemim olmamıştı.

Yaaa harika bir yazı. İçim açıldı okuyunca. Sağlıkla büyyüsün inşallah.

Ben şeyi merak ediyorum.Sezaryen sonrasında bir kaç saat su içmek bile yasakmış kahveyi nasıl serbest bırakıyolar. Gizlice mi içtiniz?

Doktorum da anestezi doktoru da hemen kahve içmeye başla ve dümdüz yatma diye uyardı.
Hatta doğumum akşam oldu benim tüm gün aç durunca şekerim düşüktü ama kahve içtim gizli falan değildi. Cola da olurmuş ama kahveciyim, şimdiki aklım olsa filtre kahve içerdim daha yüksek kafein var diye.

Yemek 4 saat daha yemedim ama. Yediğim de iğrenç duru bir çorbaydı.

Bu arada benden myom falan da alındı sezaryen sırasında. Yatıp kalkıp dua ediyorum anestezi şekline.

Biogaia başladı doktor bebiş için bizde.
Gaz konusunda iyiymiş, sor istersen bebişin doktoruna.
Bir de mamayı çalkalayarak yapınca gaz oluyor biberonu döndürerek yap.

Doktorum da anestezi doktoru da hemen kahve içmeye başla ve dümdüz yatma diye uyardı.
Hatta doğumum akşam oldu benim tüm gün aç durunca şekerim düşüktü ama kahve içtim gizli falan değildi. Cola da olurmuş ama kahveciyim, şimdiki aklım olsa filtre kahve içerdim daha yüksek kafein var diye.

Yemek 4 saat daha yemedim ama. Yediğim de iğrenç duru bir çorbaydı.

Bu arada benden myom falan da alındı sezaryen sırasında. Yatıp kalkıp dua ediyorum anestezi şekline.
Aşırı moral oldu bana 😍 termosa sade kahve yapıp götüreyim çıkar çıkmaz içerim

Aşırı moral oldu bana 😍 termosa sade kahve yapıp götüreyim çıkar çıkmaz içerim

Yok balım Nescafe kavanozu, pipetli bardak ve kettle götür.
Pipetle kolay içiliyo yatar pozisyonda.
Tek seferlik bir şeyden bahsetmiyorum.
Hatta karton bardak da götür deli gibi gidiyor kahve hem refakatçi hem hasta için.
Kızım ben sıcak çikolata içicem dedi, cafeden sipariş verdik ona verdiğim gereksiz 160 TL hala canımı sıkıyor ahdjahsha

X