2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Dünkü arkadaşım mesela bebeği bir buçuk yaşında hala emziriyor. Kızın hayatı bitik hem çalışıyor hem uyumuyor devamlı çocuk meme için ağlıyor şimdi ben bilmiyor muyum ayyyy kocaman olmuş sen de yani yat uyu ne meme veriyorsun demeyi ama bana düşmez ki 🤷🏼‍♀️ kendi zorlanıyor hem iş hem eş hem çocuk yüzünden denge sağlanmamış evde kural diye bisey yok ama yine de bisey demedim önce akıl verenler kendi uygulasın valla

B Buffalosos kesinlikle yalnız değilsin burdan biliyoruz birbirimizi ne kadar zorluk yaşadık ettik .Kusmasından böbreğine baş ağrısına hastalığına..Hamile arkadaşım daha yeni doğum yaptı iki gün oldu sayesinde anksiyetem tuttu iki gün.Bana hep sen yatıyorsun çok abartıyorsun bence biraz nazlısın vs derdi.Benim gebelikte yaşadığım sorunların hiçbirini yaşamadı.En son bebeğinin kilosuna 3600 demişler aramızda 3 hafta var bana diyor ki bence seninki 3 kiloyu bulamıycak.Bebeği doğdu 2900 🙄Kendi doktoruma söyledim en son acaba ben mi nazliyim diye alakası yok ciddi sorunlar yaşadın kendine yüklenme dedi.Yani başkasını geçtim gel gör hamiş hamişe yapıyor eziyeti.Kendi annem bile ben şu kadar doğum yaptım beni böyle nazlandıran olmadı diyor .Herkes yeter artık doğurda bizde rahatlayalım diyor.Geçen hafta yeğenimin doğum gününe gitmedim hem yol uzun çok yoracaktı kalabalık hastalık olur ,hem de canımı sıkan olur illaki diye.Yok karnın aşağı düşmüş düşmemiş bunlar iyi günlerin daha dur eskisi gibi olamayacaksın şu bu.Hayır kendilerinin 3-5 çocukları olmasa kıskandıklarını düşüneceğim o kadar.Normalde kaldırılabilir lafları insan su süreçte hiç kaldıramıyor özellikle son haftalarında..Biz biraz anlaşılmak istiyoruz destek istiyoruz sadece yoksa biliyoruz güllük gülistanlık bir sürece girmeyeceğiz elbette zorlukları olucak ama bebek bu illaki zorluğu olacak bizde sükredeceğiz bu zorluklara bile biliyorum ..❤️
Böyle insanlardan uzak durmalıyız. Hele hamile bir kadın digerine nasıl soyler bunları. İyi yapıb gitmemişsin doğum gününe falan. Her kesin hamileliyi kendine özel her kes aynı acıyı ağrıyı yaşayacak değil kimisi kolay geçirir kimisi zor geçirir. İnsanlar çok kötü kalpli olmuş şu devirde kulaklarımızı tıkayalım lütfen

Kızlar 39+5 ten selamlar,
Bugün inanılmaz gerginim sinirliyim tersim gicigim, resmen kendimden nefret ettim. Bebiko gelmiyor salı sezeryanla alacaklar salı günü ona çok gerginim çok büyük korku geldi.

Hazirmiyim değil miyim, duşa girip hüngür şakir agladim.

B Buffalosos maalesef patavatsızlar empati yapamayan kişiler çok fazla var hiç kimse mükemmel olmak zorunda değil. Zaten hiç birimiz değiliz :)
Dünkü arkadaşım mesela bebeği bir buçuk yaşında hala emziriyor. Kızın hayatı bitik hem çalışıyor hem uyumuyor devamlı çocuk meme için ağlıyor şimdi ben bilmiyor muyum ayyyy kocaman olmuş sen de yani yat uyu ne meme veriyorsun demeyi ama bana düşmez ki 🤷🏼‍♀️ kendi zorlanıyor hem iş hem eş hem çocuk yüzünden denge sağlanmamış evde kural diye bisey yok ama yine de bisey demedim önce akıl verenler kendi uygulasın valla

Merhaba herkese benim de doğumum 1 Şubatta saat 9:32 de genel anestezi ile oldu. Belimde olan sıkıntılar sebebiyle genel anestezi kararı verildi benim isteğim değildi ama hiç pişman da olmadım. 38+6 da 3850 doğdu kızım. Genel anesteziden korkanlarınız varsa sakın korkmasın 9:20 gibi ameliyathaneye girdim birkaç konuşma sonrasını hatırlamıyorum bile uyandığımda eşimle konuştum ayılma odasına giderken 11 buçuk gibi odaya aldılar ben neredeyse 1 saat ben ayıldım hadi çıkarın beni diye söylendim 😄 odaya geldikten sonra sadece üst pijama giydirildi sonda çıkarılmadı bu arada sondadan korkanlarınız varsa asla olmasın abartıldığı kadar yok yarım saat 45 dakika sonra bebeğimi getirdiler benden önce tüm ailem görüp fotoğraflar çekinmişler aşağıda ben en son gördüm ama ameliyathanede temas ettirilmiş bana sonradan öğrendim. Su çay meyve suyu saat 4te izin verildi sonrasında ayağa kalktım gayet rahat yürüyebildim herkes şaşırdı hatta aynı saatte yan odamda spinal doğum gerçekleşmişti o daha zor yürüyordu belki de bünye meselesidir akşam 6da sadece çorba içtim katı gıda yasaktı zaten serumdan açlık hissetmiyordum bol bol emzirmeye çalışıyorum ama sütüm yok denecek kadar az mama takviyesi yaptım dün eve gelir gelmez artacak umuduyla devam ediyorum emzirmeye. Sezeryanın benim için en zoru gaz sancısıydı çıkması ertesi günü buldu ameliyat ağrısı neymiş ki dedim resmen 😄 mesajları çok okuyamıyorum eskiden yazamasam da takip edebiliyordum ama şu an çok zor doğumu gerçekleşenlere hayırlı olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin 🧿 Doğumu bekleyenlere de sağ salim kavuşmayı nasip etsin çok güzel doğumlarınız olsun inşallah ❤️

Karnımın tek bir tarafı sertleşiyor kızlar 2 kere de tam 1 saat arayla bütün karnım sertleşti kısa süreli. Ne yapmalıyım ağrım falan da yok bilemedim deneyimsiz olmak çok kötü biraz korkuyorum

Merhaba herkese benim de doğumum 1 Şubatta saat 9:32 de genel anestezi ile oldu. Belimde olan sıkıntılar sebebiyle genel anestezi kararı verildi benim isteğim değildi ama hiç pişman da olmadım. 38+6 da 3850 doğdu kızım. Genel anesteziden korkanlarınız varsa sakın korkmasın 9:20 gibi ameliyathaneye girdim birkaç konuşma sonrasını hatırlamıyorum bile uyandığımda eşimle konuştum ayılma odasına giderken 11 buçuk gibi odaya aldılar ben neredeyse 1 saat ben ayıldım hadi çıkarın beni diye söylendim 😄 odaya geldikten sonra sadece üst pijama giydirildi sonda çıkarılmadı bu arada sondadan korkanlarınız varsa asla olmasın abartıldığı kadar yok yarım saat 45 dakika sonra bebeğimi getirdiler benden önce tüm ailem görüp fotoğraflar çekinmişler aşağıda ben en son gördüm ama ameliyathanede temas ettirilmiş bana sonradan öğrendim. Su çay meyve suyu saat 4te izin verildi sonrasında ayağa kalktım gayet rahat yürüyebildim herkes şaşırdı hatta aynı saatte yan odamda spinal doğum gerçekleşmişti o daha zor yürüyordu belki de bünye meselesidir akşam 6da sadece çorba içtim katı gıda yasaktı zaten serumdan açlık hissetmiyordum bol bol emzirmeye çalışıyorum ama sütüm yok denecek kadar az mama takviyesi yaptım dün eve gelir gelmez artacak umuduyla devam ediyorum emzirmeye. Sezeryanın benim için en zoru gaz sancısıydı çıkması ertesi günü buldu ameliyat ağrısı neymiş ki dedim resmen 😄 mesajları çok okuyamıyorum eskiden yazamasam da takip edebiliyordum ama şu an çok zor doğumu gerçekleşenlere hayırlı olsun Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin 🧿 Doğumu bekleyenlere de sağ salim kavuşmayı nasip etsin çok güzel doğumlarınız olsun inşallah ❤️
Maşallah Allah analı babalı eylesin hayırlı evlat olsun inşallah

Karnımın tek bir tarafı sertleşiyor kızlar 2 kere de tam 1 saat arayla bütün karnım sertleşti kısa süreli. Ne yapmalıyım ağrım falan da yok bilemedim deneyimsiz olmak çok kötü biraz korkuyorum
Bence şu an yat uzan dinlen bol su iç belden vurursa aralıklı aralıklı düzenli de gelirse o zaman git acile, bu arada bebeğin hareket edip etmediğine de dikkat et

X