2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim doktor 38 en geç 39 dedi şekerim olduğu için. İşime geldi beklemesi sıkıcı 😂
Benimde şeker sınırda hep açlıklar özellikle doktora bugün sordum dikkat et açlıklara vucut tokluğu iyi kötü tolere ediyor dedi ciğer geliştirici sordum şekerler sınırda olduğu için kortizon yüklü iğneler şekeri daha çok tetikler biz de 37yi doldurduğumu için gerek yok doldurmasak düşünürdük dedi birde dedi minimum 38 dolmadan almam ciğerleri gelişsin diye

Bir kadın hiç doğuramayadabilir. Allah nasip etmez. Kadın olmuyor mu ne alakası var. Hiç sinirlenmeyin boşverin. Eskiden insanlar aktif çalışırlardı tarlada bağda bahçede evde. Çamaşır yıkarken bile squat yaparlardı pelvik kaslar efsaneydi 😅 şimdi günümüzde eski kadınlar gibi iş yapmıyoruz.
Benim sinirlendiğim tek şey sadece bana bunu demesi . Diğer gelini de sezaryen oldu etrafında nasıl pervane oldu. Her gün yemeğini yemeğini yaptı baktı. Ben hem laf yedim hemde evin tüm işlerini yaptım. Peki ne oldu dr safra kesesini alacakmış. Üzüldüm ama bana yaptığı haksızlıklar aklıma geldi

Benim sinirlendiğim tek şey sadece bana bunu demesi . Diğer gelini de sezaryen oldu etrafında nasıl pervane oldu. Her gün yemeğini yemeğini yaptı baktı. Ben hem laf yedim hemde evin tüm işlerini yaptım. Peki ne oldu dr safra kesesini alacakmış. Üzüldüm ama bana yaptığı haksızlıklar aklıma geldi
Mesafe candır boşver diğer gelini baksın ona düşer zaten her işini de görmüş geçmiş olsun der geçersin ötesine çok da gerek yok 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 duyma görme bile boşver her doğum kendine göre zor ben de normal istiyorum desem annem korkutuyor yapamazsın uyu uyan diye yani kimseyi memnun edemeyiz kendi bildiğimizi yapıp geçeceğiz dinlemiyorum kimseyi ben

Kızlar güzel dilekleriniz için teşekkür ederim 🌺 Yarın 38+2 oluyorum haftam sezaryen için uygun endişem bu değil, 5’ine planlanmıştı ve kendimi psikolojik olarak o güne hazırladım şimdi yarın sezaryen planlanınca bir tuhaf oldum korku, heyecan, panik hissediyorum. Bugünki nst’de sancılarım düzenli çıktı ve 100’lerde seyretti. Kasılma dışında acı veya sancı hissetmiyorum ağrı eşiğim yüksektir normalde de. Ebe vajinal baktı rahim ağzı yumuşak, biraz açıklık olduğu için ve bebeğin başı iyice aşağıya yerleşmiş ebe başına dokunabildiğini söyledi, bende vajinal doğum istemediğim için sezaryen planlandı. Vajinal doğum yapacak olsaydım beklenecekti. Bu gece bile doğumun başlayabilir su gelişiyle gelebilirsin dediler. Açıkçası korkuyorum ilk defa sezaryen deneyimim olacak
Beklediğinden çok çok kolay geçer ve sağlıkla bebişine kavuşursun inşallah canım. Kuzun sana erken kavuşmak istedi demek. Bebeğinin sesini duyacağın göreceğin ana odaklan

Benimdee bugüm kontrolüm vardıııı 🙈 Bu hastaneye son gidişim oldu çünküüü doktorum hastaneye değiştiriyor küçükçekmece tarafına gidicem artık 1-1.5 saat yolum olacak ama doktorumu çok sevdiğim için o nereye ben oraya 🤗 35+2yim oğluşşş 3 kilo boyu da 48cm olmuşş bugün doğumu konuştuk normal istiyorum o yüzden beklemedeyiz 40haftamı 3 martta dolduruyorum eğer gelmezse o zamana kadar 5martta doğumunu başlatırız dedi amaa ben 37-38. Haftalarında doğuracaksın gibi hissediyorum dedii şubat 15den sonra gelir herhalde bakalım 🫣🫣

Bende doktorum aradi korkma bisi yok dedi gelme hiç dedi şu an gersey yolunda önlem amaçlı tansiyon düşürücü ilaçtan her gün 1 tane at dedi cumartesi hastanedeyim.dedi sıkıntılı durum yok.dedi ven dis ağrısından ölüyorum daha daha doğrusu dis eti ağrısından hüngür hüngür ağladım sabahı sabahı ettim allahim bu köprü altındaki dis eti nasil bir ağrı nasıl bir sancı çok.kotuyum ben allahim

Bende doktorum aradi korkma bisi yok dedi gelme hiç dedi şu an gersey yolunda önlem amaçlı tansiyon düşürücü ilaçtan her gün 1 tane at dedi cumartesi hastanedeyim.dedi sıkıntılı durum yok.dedi ven dis ağrısından ölüyorum daha daha doğrusu dis eti ağrısından hüngür hüngür ağladım sabahı sabahı ettim allahim bu köprü altındaki dis eti nasil bir ağrı nasıl bir sancı çok.kotuyum ben allahim.uyumadim hiç

Benimdee bugüm kontrolüm vardıııı 🙈 Bu hastaneye son gidişim oldu çünküüü doktorum hastaneye değiştiriyor küçükçekmece tarafına gidicem artık 1-1.5 saat yolum olacak ama doktorumu çok sevdiğim için o nereye ben oraya 🤗 35+2yim oğluşşş 3 kilo boyu da 48cm olmuşş bugün doğumu konuştuk normal istiyorum o yüzden beklemedeyiz 40haftamı 3 martta dolduruyorum eğer gelmezse o zamana kadar 5martta doğumunu başlatırız dedi amaa ben 37-38. Haftalarında doğuracaksın gibi hissediyorum dedii şubat 15den sonra gelir herhalde bakalım 🫣🫣
Hayirlisyka

Beklediğinden çok çok kolay geçer ve sağlıkla bebişine kavuşursun inşallah canım. Kuzun sana erken kavuşmak istedi demek. Bebeğinin sesini duyacağın göreceğin ana odaklan
Amin inşallah canım 🙏🏼 O anı düşündükçe içim kıpır kıpır oluyor 🥰

Kabızlık ilacına doğumdan önce mi başladınız? Adı ne? Ben ilkinde çok çektim bunda çekmek istemiyorum 🙈
Yok canım doğum sonrası doktor yazmış ve ben ilk defa duydum ve kullandım. Ve dedim ki bunu neden sezaryan olanlara vermezler çünkü etrafımda sezaryan olanlarda görmedim. Bekinusdiye bir ilaç

Son düzenleme:
Öncelikle şunu söylemeyelim ki sezeryan da hemen 2. Gün ayaklandım dedim bebeğime ben bakarım çünkü ağlıyordu ve bir şekilde çırpınıyorsunuz hani iyi geleceksem benim elimde olsun diye. Ancak gerçekten çok zor dünyada en sevdiğiniz insan oluyor tarifsiz bir bağ oluyor kokusu kendisi bin şükür ama oturup oturup ağlıyorum belki depresyona girdim çünkü tüm günüm aşırı saçma bir pijama topuz saçlar süt sağ, alt değiş gaz çıkar emzirmeye zorla uyutmaya çalış hep böyle geçiyor 🥹
Ya kıyamam ilk zamanlar oluyor o hormonların ani değişimi vs kolay değilmiş. Bazen 5 dk kahve içmek hava almaya çıkmak bile iyi geliyor

X