2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benim Kv normal doğumu savunuyordu o da eski kafa öyle öğrenmiş işte geçen dedim anlatsana bi nasıl oldu dikişlerin var mı dedim fenaydı içten dıştan mahvetti dedi eeee dedim sezaryen de ne değişecek doğru haklısın dedi 😅
Ay benimki de ilk doğumumda bana yarım kadın deyip duruyordu. Aşırı sinirler. 1,5 2 kiloluk bebekler 4 kilo üstündeki bebeğin doğumu bir olur mu bir de artık insanlar gerçekten normal doğuramıyor. Yediğimiz içtiklerimizden ötürü diye düşünüyorum. Keşke herkes kendi işini yapsa

kızlar bana da dua edin muayneye gelmiştim yatışım yapıldı nst de sancım çıktı 2 doz ciğer geliştirici yapıldı tansiyon için ilaç verdiler yatıyorum
Bizim günlerimiz çok yakınmış 37den küçük olduğu için yapıldı sanırım ciğer geliştirici. Geçmiş olsun sağ salim kavuşmuşsunuzdur inşallah 🙏🏻

Yarın öğlene doğru alacaklar sezaryene yani 12 saat ile şubat anneliğini kaçırdım bu sayılmaz bence 😂😂 12 saatin hesabını yapmayalım 😂 Ağrıdan korkmuyorum da ameliyathanede yalnız kalmaktan ve belden uyuşmaktan korkuyorum ya ne bileyim
Yaa ben kaçırdım yarın doğum mu var hadi bakalım gözün aydın inşallah sağ salim kavuşursun bebisinize

Ya bence sezaryende vajinal doğumda aynı şeyler her ikisininde zorluğu var ve bunlardan birini olmak kimseyi daha iyi anne yapmıyor herkesin her şey hakkında bir yorumu var ne yazık ki biz en mükemmelini yapsak bile illa bir şey buluyorlar doğum tamamen anne ve bebek arasında bir şey mesela benim sezaryen istemememin bana göre sebepleri var ama doktorum bugün başka yolu yok dese olurum yani çok bi problem değil sezaryen bekleyen birinin suyu gelip doğumu başlasa yok ben doğurmuyorum diye küsecek değil 😅 ben artık çevremden kimseyi duymuyorum annem kv hepsi bana sezaryen ol diyorlar o sancıyı çekme diye ama bu onların değil benim meselem 🤓🤓🤓

Ay benimki de ilk doğumumda bana yarım kadın deyip duruyordu. Aşırı sinirler. 1,5 2 kiloluk bebekler 4 kilo üstündeki bebeğin doğumu bir olur mu bir de artık insanlar gerçekten normal doğuramıyor. Yediğimiz içtiklerimizden ötürü diye düşünüyorum. Keşke herkes kendi işini yapsa
Bir kadın hiç doğuramayadabilir. Allah nasip etmez. Kadın olmuyor mu ne alakası var. Hiç sinirlenmeyin boşverin. Eskiden insanlar aktif çalışırlardı tarlada bağda bahçede evde. Çamaşır yıkarken bile squat yaparlardı pelvik kaslar efsaneydi 😅 şimdi günümüzde eski kadınlar gibi iş yapmıyoruz.

Kızlar bende bugün Dr a gittim. Çatı kemiklerim de açılma varmış, 1 hafta daha bekleyelim dedi. 6 Şubat'a tarih verdi. Sabah akşam yürüme merdiven squat bisiklet çevirme ne ararsan verdi.

Benimde korkunç kaşıntım var aavil krem ve hap verdi sizde bir Dr a sorun bu ilacı belki okey der. Uyuz mu oldum diye düşünüyorum. Yarın başka hastane de dermatolog Rand. Var. Umarım uyuz muyuz değilimdir

6subattan önce mi gelir gelmez mi bilmiyorum ama içime doğan sanki normal doğum olmayacakmış gibi.

Ben de anlamıyorum neye göre karar verdiklerini..ben bugün öğleden beri bir tuhaf kötü hissediyorum çok fazla kasılma oluyor bir ara 6-10 dk aralarla geldi ama düzenli değil sonra geçti şimdi tekrar başlıyor ve adet ağrısı gibi ağrım da var ayakta duramıyorum.Acaba erken mi gelecek korkumdan doktorumu arayamıyorum☹️daha çok küçük
Benim cuma ve cumartesi dediğin gibiydi aralıklarla geldi kasılmalar haftaici de vardı ama yoğunluğu azaldı acaba bu haftalarda normal mi ki

inşallah öyledir. Bize de öyle söylerdi ek gıdada geçecek yaşını geçsin düzelir vs. Reflü de geniz eti bademcik yapıyor kronik ameliyat oldu 6 aya yine geniz eti büyüdü akşamları biraz kötü beslense gece hemen kusar 5 yaşına girecek 2 aya bilmiyorum artık bizimki kalıcı sanırım
Benimki de martta 6 olacak ara ara dediğin gibi kusuyor ilk zamanlara göre şükrediyorum ben

Benim cuma ve cumartesi dediğin gibiydi aralıklarla geldi kasılmalar haftaici de vardı ama yoğunluğu azaldı acaba bu haftalarda normal mi ki
Böyle sizlerde de olduğunu görünce herhalde normal diyorum 🤷🏻‍♀️ azaldı şimdi daha rahatım bakalım gece nasıl geçecek 😩

Bebiş nasıllll bu arada 😀 alıştınız mı birbirinize 🫶🏻
Öncelikle şunu söylemeyelim ki sezeryan da hemen 2. Gün ayaklandım dedim bebeğime ben bakarım çünkü ağlıyordu ve bir şekilde çırpınıyorsunuz hani iyi geleceksem benim elimde olsun diye. Ancak gerçekten çok zor dünyada en sevdiğiniz insan oluyor tarifsiz bir bağ oluyor kokusu kendisi bin şükür ama oturup oturup ağlıyorum belki depresyona girdim çünkü tüm günüm aşırı saçma bir pijama topuz saçlar süt sağ, alt değiş gaz çıkar emzirmeye zorla uyutmaya çalış hep böyle geçiyor 🥹

Böyle sizlerde de olduğunu görünce herhalde normal diyorum 🤷🏻‍♀️ azaldı şimdi daha rahatım bakalım gece nasıl geçecek 😩
Benim geceler daha rahat geçiyor ya. Doktora sormuştum akşam siz yokken gelirse nöbetçi doktor mu doğuma girecek diye. Ararlar gelirim demişti. yine de sen gece doğurma demişti hahaha 😂 yok dedim gece uslu bu çocuk 😅

Uykusuz kalma ama kendini rahatlamaya çalış. Bol dinlenmiş olarak git. Bebeğine kavuşcaksın o huzurla uyu. Kolaylıkla geçsin sağlıkla kavuş bebişine
Bu heyecanla nasıl uyuyacağım bilmiyorum ki 😊 Amin inşallah sağ salim kavuşuruz bebeklerimize 🙏🏼

Benim geceler daha rahat geçiyor ya. Doktora sormuştum akşam siz yokken gelirse nöbetçi doktor mu doğuma girecek diye. Ararlar gelirim demişti. yine de sen gece doğurma demişti hahaha 😂 yok dedim gece uslu bu çocuk 😅
Benim hiç belli olmuyor güvenemiyorum iki gün önce sabaha kadar uyuyamadım, dün gece daha iyiydim 🤷🏻‍♀️ benimkisi hastaneyle anlaşmalı çalışıyor adamcağız gece gündüz oralarda 🫣

Kızlar muayeneden çıktım. Sancılarım çıktı. Parmak ucu kadar açıklığım var rahim ağzı yumuşamış başı baya yerleşmiş doktorum yarın sabah 9’da yatışa gel öğlene doğru alacam sezaryene dedi 🥺
Canım inşallah güzel geçer doğumun. Bende yarın kontrole gideceğim bakalım bana da alalım falan diyecek mi korkuyorum bende 😩

X