2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Benimde nst sancı çıkmıyor sadece bebek kalp.ritmi yüksek geliyor hareketleniyo4 zaten nst girince ben bir panik.oluyorym ayin 1 de bidaha nst girecem

Yalnız psikolojik midir nedir bağırsaklarım bozuldu bugün full belirti diyorlardı ya😀 bana da şaşırmak zorunda kalmayın 😀
Bağırsak bozulması beslenmeyle alakalı olabilir kesin doğum belirtisidir diye birşey yok 😁 Benimde regl ağrılarım var belden kasıklara vurmadığı için sessizce bir köşede oturuyorum 😁

Reflor probiyotik kullanan oldu mu hiç ? Eczacı bana kabızlığa iyi gelir diye verdi ama ishale iyi gelir yazıyor ve gebelik kategorisi C imiş. Çok sinirlerim bozuldu satana kadar çok masum konuşuyorlar sanki doktor kadar biliyorlar 😡

Sütün olsun da sariligin tek ilacı anne sütü zaten. Sizin bide daha yeni başlamıştır biraz artar sonra azalmaya döner. En yakın kontrol ne zaman ?
Bide emebildigi kadar demişsiniz ya. Her beslenme zamanında emmesini teşvik et yada sutu sagip bi şekilde icir. Uyuyo ac olsa uyanır vs gibi yanilgiya dusmeyin. Sarılık baygın baygın yatirir bebeleri. Yeteri beslenme olmazsa şeker tansiyon düşmesi yaşanabilir. 4 5 gün daha sıkın dişinizi sonra normale döner allahin izniyle
Dün vermiştik 10 çıktı değeri yarın tekrar vereceğiz. 1 saat uğraşıyorum işte neredeyse. başkası alınca yere koyunca uyanıyor ben alıp memeye koyduğum an uyuyor 😅

Kızlar ancak yazabiliyorum, öncelikle biz doğduk 🥹 minik kuşum 36+6 itibariyle annesi ile kavuştu. Ocak bebeği oldu. Kilosu 3 kiloydu sanırım. Emdi ama sezeryan olduğum için sütüm çok azdı şeker takibi yapılıyor şu an. Sezeryan çok zor olmadı epidural ve spinal kombine yaptı sanırım orayı tam anlamadım heyecandan, nerdeyse çok az şey hissettim. Sadece kan cıksın diye uterus masajı yapıyorlar o biraz ağrılı. Onda çok zorlanıyorum. Acıbadem de yaptım ben. Acilen geldik diye eşyası yoktu burda herşeyini verdiler kıyafet pişik kremi şampuan losyon bez bebek çantası ıslak mendil pamuk vs vs. Çok garip bir duygu bugün akşam geleceğini tahmin etmediğim için şoktayım henüz
Hayırlı olsun allah analı babalı büyütsünn:) acıbadem hangi şehirde ve ücret ne kadar acaba :)

Bağırsak bozulması beslenmeyle alakalı olabilir kesin doğum belirtisidir diye birşey yok 😁 Benimde regl ağrılarım var belden kasıklara vurmadığı için sessizce bir köşede oturuyorum 😁
Hahahah bu belirti de birazdan yüklenir bana 😀 benim ilk doğumda da 38. Haftada bile sancı yoktu ben beklerim her şey işin şakası😀

Kızlar Salı günü aniden suyum geldi ve açılmam olmadığı için acil sezeryana alındım. Çok şükür oğluma kavuştum 🙏🏻 daha sonradan müsait olunca yanıtlarım yazıları. Allah bekleyen herkese nasip etsin 🙏🏻
Ayyy inanamıyorum şok içindeyim geldi mi minnoş 😍😍
Haftası, tarihi , kilosunu yazarsan ekleyeyim tabloya canım, Allah analı babalı büyütsün 🙏🏻 hoş geldi , nasılsınız?

Kızlar tüm uyku düzenim bozuldu sabaha kadar sancı , ağrı, öksürük çekiyorum sabah 7-8 gibi uyuyorum geceleri oturur pozisyondayım 😔
Ve beni arayan herkes öğlen 12-1 gibi arıyor uyuyor oluyorum diyorlar ki oooo bu saate kadar uyunur mu yani kart mı basıyoruz sanki gece uyumuşum da sabah kalkmamışım valla sinirim bozuluyor ya

Kızlar Salı günü aniden suyum geldi ve açılmam olmadığı için acil sezeryana alındım. Çok şükür oğluma kavuştum 🙏🏻 daha sonradan müsait olunca yanıtlarım yazıları. Allah bekleyen herkese nasip etsin 🙏🏻
Maşallah canim Allah analı babalı eylesin hayırlı evlat olsun inşallah 💕

Yani Aygül hoca gibi bı doktor ben başka denk gelemedim kaç doktor değiştim dönüp dolaşıp yine Aygül hocaya koştum Doktorlar korkutmustu beni koşarak Aygül hocaya geldim başkaları da aynı şeyi söylese bile Aygül hoca diyince içim rahatliyo anne şefkati olan biri zaten konusncayanliyisunuz insanın anne diyesi geliyo azarlamax naif konuşur güven duygusunu güzel aşılıyo insanın defalarca doğurasi geliyo cidden😂🥰🌹
Benim gibi duygusal insanın tam da aradığı gibi. En son şehir hastanesinde etlikte asistan doktorun afra tafraları asagilamalari ve gereksiz özel hayatıma karışması canımı çok sıktı ukala ukala konuştu ağlamamak için kendimi zor tutup odadan zor çıkmıştım

Baya yakınız sizinle, benim de sancım çıkmadı şükür :) Krem önerisinde bulundu mu acaba
Yok aldın mı dedi aldım deyince öneri yapmadı. Ben lansinoh balm almıştım kuruluğu güzel alıyor. Ayva çekirdeği jeli de yaptım bugün onu sürüp denicem

Kızlar tek tek alıntılamayı bilmiyorum. Sorulara buradan cevap vermeyip toplu.
Bebek 3560gr 53 cm doğdu. Bir gün önce 3299gr 49 cm ölmüştü doktor.
Yatış sabah 7 de oldu. Bebek 13.20. De... En zorlu süreç 11.00-13.00 arası idi.
Dikiş atarken çok acı hissetmedim. Sinek ısırığı gibi.
Masada beni hazırlayan hemşire veya hasta bakıcı abla beni resmen kocaman bir bezle çocuk bezler gibi bezledi 🤭🤭 ben şok geçirdim ama çok rahat ettim. Hastanedeyken sürekli istedim onu kullandım. Ben yanıma dikişsiz kilot ve büyük boy ped almıştım. Diğer ikisinde onu kullanmıştım.
Süt değilde sarı sıvı geliyordu sıkınca hemşireler sütün geliyor bu çok kıymetli olan ilk süt dedi. Ertesi gün çocuk doktoru da kontrol ederken çok huzurlu doymuş bu annesi aranmıyor bak dedi. Biraz biraz geliyor ama oyle fışkırırmıyor veya göğüslerimin şişiyor henüz.
B Buffalosos canım tasu kilosunu yazmış onu da ekle istersen 😍

Kızlar bu rahim açılma durumu mesela hiç kısalma yok ve kapalı birden açılan kısalan bir şey mi acaba yoksa yavaş yavaş mı oluyor her muayenede bakıyor baştan beri neyse o az az kısalması gerekir mi acaba
Bana bakıp daha uzun ve kapalı şubatı bekler demişti 2 hafta önce bence pat diye kısalmıyordur kendimizi aşırı yormazsak

Kızlar tüm uyku düzenim bozuldu sabaha kadar sancı , ağrı, öksürük çekiyorum sabah 7-8 gibi uyuyorum geceleri oturur pozisyondayım 😔
Ve beni arayan herkes öğlen 12-1 gibi arıyor uyuyor oluyorum diyorlar ki oooo bu saate kadar uyunur mu yani kart mı basıyoruz sanki gece uyumuşum da sabah kalkmamışım valla sinirim bozuluyor ya
geçmiş olsun canım gece uyumuş olsan hakkın yok mu sanki uyumaya ağırlaştın belki bünyen yorulur benim de uyku düzeni kalmadı açmıyorum işim vardı falan diye ister gece uyurum ister öğlen ya

X