2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Omuz takılması dediğin brachial plexustan mı korkuyorsun ? O nerden geldi aklına
Aslında benim bahsettiğim omuz distosisi. Vajinal doğumda en sık karşılaşılan komplikasyonlardan birisi. Hemşire olduğum için biliyorum

Benim 9 şubat 38+5 oluyor ama sanki erken alsa iyimi olacak bilmem aynı şikayetler bende de var eşim bugün dediği yalan söylüyorsun ağrım.var diye bir sinirime gitti anlatmama iyice kedi köpek olduk sogonyer gelmedi biliyormuş ona söyledim acelem.neymis len vereli 3 ay oldu madem yapmadı iptal et başka yere bakalim önüm için kavga ettik küfür etti bir dünya hiç affetmeyeceğim hamileligim burnumdan geldi anası abisi hepsi bir yanda tepemde bunu böyle yapması lanet olsun

Ayy bide bu erkeklerin derdiyle. Uğraşıyoruz ya... Gerçekten sinir bozucu

Çok Sevindim kuzumm
Sağlıkla gelsin inşallah
Ya bende vajinal den korkuyorum ne biliyim. Gerci bizimki. Seni normale almam Dedi geçmişim kürtaj vs var diye ama belli Olmaz tabi dedi.
Hadi hayırlısı olsun inşallah saat vs netleşmiş

Omuz takılması beni de korkutuyor ben hep vajinal istiyordum ama yaklaştıkça sezaryen mi olsa acaba diyorum
Ya felaket tellalı da olmak istemiyorum ama göze alamadım ne biliyim illa omzu takılacak diye birşey yok.

Kürtaj olunca normal doğum yapmıyorlar mı ilk kez duyuyorummm

Aslında benim bahsettiğim omuz distosisi. Vajinal doğumda en sık karşılaşılan komplikasyonlardan birisi. Hemşire olduğum için biliyorum
Mesleki deformasyon desene ben de fizyoterapistim ve normal doğumdan bu komplikasyonları düşünerek vazgeçmiştim ama kendimizi denemeden bilemeyiz ki ne kadar uyum sağlıycaz doğuma

Amin inşallah hepimizin yavrusu sağ salim gelsin evet netleşti çok heyecanlı benimde kürtaj geçmişim var vajinal doğum için buna bakmıyorlar diye biliyorum.

Kızlar doğum sonrası korse kullanacak mısınız? Kullanmayı düşünenler doğumdan ne kadar süre sonra kullanmaya başlamak gerek

Kürtaj olunca normal doğum yapmıyorlar mı ilk kez duyuyorummm
Yok aslında sadece kürtaj değil.
Benim 1 Kimyasal, 1dış gebelik, tup bebek ile 1 Mol Gebelik sonrasında kürtajim vs var..
yani biraz karmaşık bir geçmiş..
Doktorda riske atmak istemiyorum diyor.
Ama Net değil tabi doğum seklim

Amin inşallah hepimizin yavrusu sağ salim gelsin evet netleşti çok heyecanlı benimde kürtaj geçmişim var vajinal doğum için buna bakmıyorlar diye biliyorum.
Benim normal kürtaj değil kuzu, mol gebelik yaşadım.
Sonra kürtaj oldum..
Öncesinde de kimyasal,. Dış gebelik vs yaşayınca doktor biraz Titiz davranıyor ya da korkuyor benden
Ayy bende akşam gitcem. Insallah uzun sürmez nst yaa

Nst beni aşırı bunaltıyor afakanlar basıyor resmen çarpıntım falan tutuyor bugün beni unuttular 50 dk kalmısımdır seslendim duymadılar bi de travma oldu
Beni de aşırı bunaltıyor.Bebekte çok rahatsız oluyo gilik gilik ses geliyor sürekli.Başta oturunca sancım çıkmıyor sona doğru oturmaktan sancılarım artıyor

Kızlar doğum sonrası korse kullanacak mısınız? Kullanmayı düşünenler doğumdan ne kadar süre sonra kullanmaya başlamak gerek
Ben aldım iki tane bi hepsiburadadan medikal korse aldım ona 10 gün sonra başlarım bi Yamuna korse aldım onu da 2 ay sonra kullanırım diye
İlk doğumumda sadece medikal korse kullandım o bile göbeğimi çekmişti
Doktora 1 hafta sonra dikiş kontrolüne gittiğimde sormuştum kullanayım mı diye o bana biraz daha bekle demişti sonra başlamıştım işte

Cok heyecanli benmde yarin kontrolum var 37+4 oluyorum sezeryana aliyoruz dese ne sevinicem

Bende bugün ebebekte indirim vardı ordan aldım bizde eskiler çarşafa falan sararlarmış ama hemen kullanmak doğru gelmiyor sanırım biraz toparlandıktan sonra kullanırım bende

Mesleki deformasyon desene ben de fizyoterapistim ve normal doğumdan bu komplikasyonları düşünerek vazgeçmiştim ama kendimizi denemeden bilemeyiz ki ne kadar uyum sağlıycaz doğuma
Aynen mesleki deformasyon Ben deneme yapmak istemiyorum açıkçası, yapacak olanlara da başarılar diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…