2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Marsel
Çınar
Göktuğ
Aslında en çok içimden geçen Marsel ama eşim sırf beni kırmamak için bir şey demiyor gibi ben onunla istediği olsun istiyorum 🥲🥲
Ben göktuğu çok sevdim açıkçası ama yine de en çok senin içine sinmesi önemli. Oğlum olsaydı poyraz veya kuzey arasında kalırdım bende 😍

Arya. Çok fazla olduğu için 😩

evet ama çekim yaptıracağım ilk gebeliğimde de yaptırdım çok kötü hissedeceğim yetişmezse ya da bu şekilde olursa 😩 yerine koyacağım isim de belli değil bulamıyorum delircem 😩

kapı süsü yastık çikolata kese üzerinde pleksi olarak isim yazıyordu, satıcıyla konuştum yastık ve çikolata olmayabilirmiş ama diğerleri sökülüp yenisi takılabilir iş gibi konuştu

iki isim de hiç istemiyorum bir de emin değilim ikinci isimden 😩

Benim de astral baby😩isimli tulum çabuk geliyor o sorun değil ama süsler çok sorun bir de babası ve ailedekiler alıştık biz güzeldi vs diyor babası hiç yardım etmiyor isim konusunda ama benim içine sinmedi bu kadar çok olan isim istemiyorum keşke doğru düzgün karar verseydim nasıl kafayla böyle karar verdim bilmiyorum

arya lora eva . Birkaç isim daha var Arya çok fazla var, eva da artmış anladığım kadarıyla

Pleksiler vardı denemek lazım sanırım bazıları kurtarılabilir ama yastık olmaz bir de çikolata
Arya tatlıymış ama ben hiç etrafta duymadım fazla mı olmuş 🧐 ama Eva duydum 😀😀

Merhaba iyim çok şükür.oglusum iyi kuveste kalıyor. Kilo almaya başladı yavaş yavaş bugün tam 1aylik oldu. Siz nasilsin iyimisin.hamilelik nasıl gidiyo.
Çok sevindim inşallah sağlıklı hayırlı bir zamanda evinize getirirsiniz minnoşu 🙏🏻 teşekür ederim iyi olmaya çalışıyorum beni hamilelik boyunca en çok midem zorluyor

Çok sevindim inşallah sağlıklı hayırlı bir zamanda evinize getirirsiniz minnoşu 🙏🏻 teşekür ederim iyi olmaya çalışıyorum beni hamilelik boyunca en çok midem zorluyor
İnşallah canım 🙏hergun gidip görüyorum süt biraz fazla gelse iyi olurdu.göğüs pompa makinesi kiraladık 3saate bı sagiyom fazla çıkmıyor.zaten 20ml iciyormus.😪bazen mamada veriyo. Orda bakan ebeler konuştum bestlak damla tavsiye ettiler bugün 2gunum inşallah sütum çoğalır.
doktorunuz nediyo miden icin. Yaşamadım ordan sordum. Kaç haftalik oldu.dogum tarihi bellimi.

İnşallah canım 🙏hergun gidip görüyorum süt biraz fazla gelse iyi olurdu.göğüs pompa makinesi kiraladık 3saate bı sagiyom fazla çıkmıyor.zaten 20ml iciyormus.😪bazen mamada veriyo. Orda bakan ebeler konuştum bestlak damla tavsiye ettiler bugün 2gunum inşallah sütum çoğalır.
doktorunuz nediyo miden icin. Yaşamadım ordan sordum. Kaç haftalik oldu.dogum tarihi bellimi.
Süt sağma makinası nasıl kullanışlı mi kuzum daha kuvvetli çekiyor deniliyor doğru mu pratik mı ev tipi olanlara göre acaba

Süt sağma makinası nasıl kullanışlı mi kuzum daha kuvvetli çekiyor deniliyor doğru mu pratik mı ev tipi olanlara göre acaba
Hastenede kullandigim aynısını kiraladık kuvvetli çekiyor.sütüm az fazla cikmiyo canım.erken dogum olduğu icinmi bendemi sıkıntım var anlamadım. ama kuvvetli cekiyo.bi ara gogsum ucu yara oldu ara verdim krem sürdüm

Hastenede kullandigim aynısını kiraladık kuvvetli çekiyor.sütüm az fazla cikmiyo canım.erken dogum olduğu icinmi bendemi sıkıntım var anlamadım. ama kuvvetli cekiyo.bi ara gogsum ucu yara oldu ara verdim krem sürdüm
İhtiyaç durumunda bende kiralamayı düşünüyorum oyuzden satın almadım. Zamanla çoğalacaktir stres yapma canım 🙏🙏 inşallah en kısa sürede bin bereketli olsun bebise şifa olsun sütun 🥰😇

Merhaba iyim çok şükür.oglusum iyi kuveste kalıyor. Kilo almaya başladı yavaş yavaş bugün tam 1aylik oldu. Siz nasilsin iyimisin.hamilelik nasıl gidiyo.
Merhaba en yakın zamanda bebeğinize kavuşmanızı dilerim 🙏🏻 suan güncel kaç kg,emziriyor musunuz,doktorunuz ne zaman çıkarmayı düşünüyor ortalama? benim de bebeğim küvezde 15 gündür.Sürekli süt sağıyorum ancak sütüm hep aynı miktar çıkıyor artıramıyorum ne yaptıysam.Siz emziriyor musunuz sağıyor musunuz

Merhaba en yakın zamanda bebeğinize kavuşmanızı dilerim 🙏🏻 suan güncel kaç kg,emziriyor musunuz,doktorunuz ne zaman çıkarmayı düşünüyor ortalama? benim de bebeğim küvezde 15 gündür.Sürekli süt sağıyorum ancak sütüm hep aynı miktar çıkıyor artıramıyorum ne yaptıysam.Siz emziriyor musunuz sağıyor musunuz.
Merhaba inşallah cnm,🙏 sizinde en yakın zamanda bebeğinize kavusmani dilerim 🙏
870 Gr doğdu şuan 1kilo 95 gr oldu.1ay kuveste.az Gr kilo aliyo . Bende süt sagiyorum 25ml fazla cikmiyo canm.bestlak süt artici aldım yarın 3gunum olucak.nezaman çıkarcagi söylemedi. Ama tahmince Mart sonu yada Nisanda çıkar düşünüyorum
Siz kaç kg doğdunuz şimdilik kaç kg.

Rezene çayı deneyin ona da fayda ediyor diyorlar. Umarım artar sütünün 🙏🏻 bebiş kaç kg oldu ?
Benim mide baştan beri böyleydi mide koruyucu da kullanıyorum ona rağmen geçmiyor doktor yapacak bişey yok doğuma kadar dedi. Şuan 36+5 deyim. Tarih belli değil

Rezene çayı deneyin ona da fayda ediyor diyorlar. Umarım artar sütünün 🙏🏻 bebiş kaç kg oldu ?
Benim mide baştan beri böyleydi mide koruyucu da kullanıyorum ona rağmen geçmiyor doktor yapacak bişey yok doğuma kadar dedi. Şuan 36+5 deyim. Tarih belli değil
Rezene çayda iciyorum.bestlak damla süt arttırıcı içiyorum inşallah sütum çoğalır cnm 🙏870de 1kilo 95gr oldu.

Biraz daha sabret cnm az kaldı cnm

Kızlar selam,
37+4 deyim bugün çatı kontrolüm vardı doktor çatının açılmadığı rahim ağzının da açılmadığını söyledi 10 gün sonra tekrar görmek istedi eğer açıklık yoksa sezeryanla alırım dedi.
Bu haftalarda çatısı benim gibi olup normal doğum yapan tecrübeli anneler var mı acaba ? :)

Kızlar kasılmanız oldugunda boyle bebek toplaniyo ya. O zaman ne hiss ediyosunuz ben bir kaç saniyelik çarpıntı hiss ediyorum sıcak basıyor kafamı. Sonra boşalınca geçiyor neden acaba nefesim kesilecek gibi oluyo bide
Kasılma anında tam olarak bende böyle hissediyorum.Sanki göğüs kafesimden çöküyorlar ,nefesim kesiliyor sıcak basıyor net bir şekilde böyle ayırt ettim ben sancıları..

Seçenekler arasında bence arya en güzeli. Etrafımda arya ismini hiç duymadım tv dizisinde duymuştum ilk. Benim ismimde çok tercih edilen bir isim, ikinci bir ismimde var o yüzden diğer adaşlarımla karıştırılmadım hiç. Bence ikinci isim ayırt edici olduğu için tercih edilebilir birde büyüdüğü zaman hangi ismini isterse onu kullanabilir bu açıdan da çocuk için özgürlük oluşmuş olur güzel bence 😁
Benim de çevremde Arya hiç yok ama parklarda oyun alanlarında duyuyorum muhtemelen okulunda da çok olacak umarım can sıkıcı boyutta olmaz 😞
Arya tatlıymış ama ben hiç etrafta duymadım fazla mı olmuş 🧐 ama Eva duydum 😀😀
bana da çok kibar ve tatlı geliyor ama beynimi kemiren düşünceler var 😵‍💫 buraya yazdıktan sonra biraz azaldı o düşünceler. Teşekkür ederim herkese 😍

Kasılma anında tam olarak bende böyle hissediyorum.Sanki göğüs kafesimden çöküyorlar ,nefesim kesiliyor sıcak basıyor net bir şekilde böyle ayırt ettim ben sancıları..
Evet aynen oyle amma agri falan hiss etmiyorum sadece nefes darligi sıcak basıyor çarpıntı oluyor bir kaç saniyelik inşallah bebeğe zararı yoktur

X