2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar B Buffalosos Murphyy Murphyy ve bilgi almak isteyenler; eşim bebek için birikim sigortası yapacakmış.
Her ay istenen belirli bir tutarda sigorta şirketlerinin varlık fonuna ödeme yapılıyor.
Örnegin 500 TL. bu paraya %30 devlet katkısı oluyor. yani her ay sen 500 yatırıyorsun ama hesaba 650 TL olarak geçiyor, 10 yıl boyunca birikim yapılabiliyor. Artı olarak içerideki para Türkiye Cumhuriyeti varlık fonunda döviz ve altın olara fonlanıyor, enflasyonda değer kaybetmiyor, dilenirse 10 yıl sonra çekilebiliyor diye bir açıklama yaptı. Bunu yapacakmış bizim bebişe. Diğeri ise tamamlayıcı sağlık sigortası.
Bebekler için Tamamlayıcı sağlık sigortası yaparız, SGK nın karşıladığı tüm aşıları ve muayeneleri, tomografi vs gibi şeyleri özel hastanelerde ücretsiz yaptırabilirler dedi. Bunun ücreti 10 binmiş ortalama. Anne babanın yaşı, yaşadığı yer, sağlık durumu vs göre değişiyormuş fiyat.

Benim ki acaba devlette mi yapsak diyordu ara ara , geçen gün ki muameleyi bizzat deneyimledi çıkarken bir daha gelmeyelim sakın buraya dedi 🤣
Bizde bi kere devlete gittik kapıda geçecek yer bulamadık ite kalka poliklinik önüne geldik orda da saatlerce bekledik danışmadaki kişi bile ukala ukala herkesi azarlıyordu eşim çıkalım hadi şurdan dedi muayene bile olmadım çıktık bir daha da gitmedik

Kızlar B Buffalosos Murphyy Murphyy ve bilgi almak isteyenler; eşim bebek için birikim sigortası yapacakmış.
Her ay istenen belirli bir tutarda sigorta şirketlerinin varlık fonuna ödeme yapılıyor.
Örnegin 500 TL. bu paraya %30 devlet katkısı oluyor. yani her ay sen 500 yatırıyorsun ama hesaba 650 TL olarak geçiyor, 10 yıl boyunca birikim yapılabiliyor. Artı olarak içerideki para Türkiye Cumhuriyeti varlık fonunda döviz ve altın olara fonlanıyor, enflasyonda değer kaybetmiyor, dilenirse 10 yıl sonra çekilebiliyor diye bir açıklama yaptı. Bunu yapacakmış bizim bebişe. Diğeri ise tamamlayıcı sağlık sigortası.
Bebekler için Tamamlayıcı sağlık sigortası yaparız, SGK nın karşıladığı tüm aşıları ve muayeneleri, tomografi vs gibi şeyleri özel hastanelerde ücretsiz yaptırabilirler dedi. Bunun ücreti 10 binmiş ortalama. Anne babanın yaşı, yaşadığı yer, sağlık durumu vs göre değişiyormuş fiyat.
Evet birikim sigortasını oğluma yaptirmistim borsaya endeksli borsa yükseldikçe iyi bir getirisi oluyor, sağlık sigortasını da bugün bir sigortacı arkadaşla görüştüm bebek 15 günlük olunca yaptırılabiliyormusuz ki ilk zamanlar hastane işimiz çok olacak o yüzden yaptırmayı düşünüyorum ben de.

Yabancı sitelerde ilişkiye girmenin normal doğumu başlatmadığını söylüyorlar yani hurafe olabilir canım, yine de senin tansiyondan dolayı normal yerine sezaryen olması daha kolay olabilir
Bir doktor ilişkinin normal doğumu kolaylaştırdığını söylüyordu ondan duyunca inandım bende. Bilmiyorum canım daha kararsızım

Kızlar benim aylardır erken doğum riskim vardı. Bugün aşırı sancım var çok sık giriyor 34 hafta 2 günlüğüz perşembe doktor randevum. 34 e kadar zor dayandık. Sancılar normal mi yani ben aylardır erken doğumu bekliyorum zaten ama oğlum küvezde kalır mı sizce 30 haftalıkken 2 kere ciğer geliştirici vurunmuştum.. Doğum başladıysa nasıl anlıycam artık deliricem

Evet birikim sigortasını oğluma yaptirmistim borsaya endeksli borsa yükseldikçe iyi bir getirisi oluyor, sağlık sigortasını da bugün bir sigortacı arkadaşla görüştüm bebek 15 günlük olunca yaptırılabiliyormusuz ki ilk zamanlar hastane işimiz çok olacak o yüzden yaptırmayı düşünüyorum ben de.
Tamamlayıcı sağlık sigortasına sünnette dahil oluyor mu ? Bilginiz varmi bu konuda

X