2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
ben hastane çantama yiyecek pet bardak ıslak mendil kağıt havlu da koymuştum hatta çatal kaşık. Çünkü yemek geliyor ya 3 kişiydik hep 2 kişilikti rahat etmiştik. Bu sefer yanıma süt yapması için hoşaf bestlak ve göğüs yarasını engellemek için memelyn alacağım. Depend i sormuşsunuz ilkinde bende almıştım 2 tane kullandım 3 gün kanama çok sonra az oldu hastane zaten veriliyor bu sefer sadece lohusa pedi alacağım yeter.

Ah içimi rahatlattın 😔 2427 gram gelmişti 8 gün sonra 2425 gram geldi kan akımı iyi ama beslenememiş dedi moralim çok bozuk aşırı stresliyim. Sonra siz gittiniz mi tekrar düzelmiş mi?
Doktorum bana geçen hafta kaç demiştik diye sorunca söyledim geçen defa fazla söylemişim demek ki dedi 🤷🏻‍♀️ ben de eve gelince düşündüm kan akımı iyi mi diye endişe ettim bugün devletteki doktoruma gittim orada özellikle sordum kan akımı plasenta iyi durumda mı vs diye o da sıkıntı yok her şey normal dedi bu defa daha farklı bi ölçüm çıktı 6 günde 340 gram almış görünüyor. Farklı doktor farklı cihaz tabi ama ben devletteki ölçümlere daha çok güveniyorum

Yatıyorum ateş yok canım şükür doktoruma yazdım sadece yat dinlen ve bol sıvı al dedi ateş olur ve düşmezse gel göğüs hastalıklarına göndereyim dedi şimdilik ateş yok vicks sürdük ayaklarıma sırtıma vitamin içiyorum parol içiyorum

Bir de şey soracağım sizlere ateş ölçer ne aldınız evde bir tane var diye almamıştım ama çalışmıyor eski bisey çıktı
Hemen alayım
Canım çok geçmiş olsun dikkat et kendine

Doktorum bana geçen hafta kaç demiştik diye sorunca söyledim geçen defa fazla söylemişim demek ki dedi 🤷🏻‍♀️ ben de eve gelince düşündüm kan akımı iyi mi diye endişe ettim bugün devletteki doktoruma gittim orada özellikle sordum kan akımı plasenta iyi durumda mı vs diye o da sıkıntı yok her şey normal dedi bu defa daha farklı bi ölçüm çıktı 6 günde 340 gram almış görünüyor. Farklı doktor farklı cihaz tabi ama ben devletteki ölçümlere daha çok güveniyorum
Renkli doppler ile bakıyorlar değil mi? Kırmızı mavi renkler çıkıyor ekranda damarların üstünde

Kızlar bugün devlet hastanesine gittim nstyi yapan hemşire dedi ki bize bugün yazı geldi içeriye aldığımız gebelere maske vermemiz gerektiği konusunda,salgın olduğu için siz de hastaneye gelirken maske takın hatta her yere maskeyle gidin koruyun kendinizi dedi.

B Buffalosos geçmiş olsun çabucak atlatırsınız inşallahh kolaylıkla 🙏🏻

Bizim dikiş biraz daha sürdüğü için onu önden götürüp babasına teslim ediyorlar 🥰 Ben çatlamıştım dikiş bitip odaya gidene kadar 🤣

😂😂 Bebek ameliyathaneden çıkıp bebek odasına geliyor orada bakımları yapılıyor ölçüleri vs alınıp ısıtıcı yatakta annesinin odasına gelmesini bekliyor. Anne ameliyathaneden odasına geliyor annenin alt üst bakımları yapıldıktan sonra bebek hemşireleri tarafından bebek annesinin yanına geliyor. Anne odaya gelmeden bebeği getirmiyorlar bebek güvenliği açısından çünkü boşanma aşamasında veya boşanmış olan anne babalar olunca bebeği kaçıran babalar veya akrabalar olabiliyor bunun önüne geçmek için anne gelmeden bebeği getirmiyorlar. Adını herkesin bildiği özel bir hastanede çalıştım bu şekilde süreç ilerliyordu bildiğim kadarıyla bebek güvenliği açısından her hastanede prosedür bu şekilde.

Benim tecrübem yok ama kendi doğum yapacağım hastanede yeğenim doğmuştu orda görmüştüm. Bebeği önden götürüyorlar babasıyla beraber. Anne 15 dk sonra falan geliyor. Ben annemle eşimi tembihledim beni kapıda beklemeyin beni elbet getirirler bebeğin peşinden koşun diye 😂

Benden önce odaya cikarmislardi canim gidene kadar acliktan kudurmus yavrum kucagima verdiklerinde araniyordu 🤣

2 sezeryan oldum ama biri 12 biri 9 yıl önceydi hatırlamıyorum desem 😂🙈🤭

Merhaba ben soruya denk geldim de cevap vereyim dedim. Bebekle birlikte girmiştik içeriye 🥲 sağlıkla kavuşun 🤍

Bebek benlen gelmişti göğsüme yatirmislardi

Bana dikiş atıldığı sırada hemşire götürdü bebişi arkadaşım da yanındaydı fotoğrafçı olarak girmişti. Gördüğüm kadarıyla giydirmişler benden önce odaya gitti aramızda yarım saat vardı nerdeyse
Kızlar hepinize teşekkür ederim🥰 sanırım her hastanede durum farklı oluyor 🥲 yani henüz doğumum nasıl olacak belirlemedik çatı muaynesini bekliyoruz ama bugün aklıma takılmıştı bu soru aslında özellikle bebeğin eşimle karşılaşma anını görmeyi çok istiyordum tabi ailelerimizin o an ki yüz ifadelerini de🥲

Ah içimi rahatlattın 😔 2427 gram gelmişti 8 gün sonra 2425 gram geldi kan akımı iyi ama beslenememiş dedi moralim çok bozuk aşırı stresliyim. Sonra siz gittiniz mi tekrar düzelmiş mi?
Canım 33 5 im. Benim plasentam erken yaşlandı geçen hafta söylemişti doktor. Damarlara bakıyor iyi diyor. Ama bebeğim çok tombiş ti önceden haftasına göre şimdi haftasıyla uyumlu diyor eskiden 250 300 gram alırdı şimdi 100 gram anca alıyor haftalık. Bana dediği damarlarda kan akımı iyi korkma. Bazen az kilo alabilirmiş önemli olan kan akışıymış

Kızlar bugün devlet hastanesine gittim nstyi yapan hemşire dedi ki bize bugün yazı geldi içeriye aldığımız gebelere maske vermemiz gerektiği konusunda,salgın olduğu için siz de hastaneye gelirken maske takın hatta her yere maskeyle gidin koruyun kendinizi dedi.

B Buffalosos geçmiş olsun çabucak atlatırsınız inşallahh kolaylıkla 🙏🏻
O derece salgın var dimi 🥺 bizim hastanelerde tıklım tıklım doktorum gitme evde dinlen zaten ilaç almayacaksın dedi telefonda konuştum.. daha maskesiz gezmem valla surda doğuma ne kaldı

Canım 33 5 im. Benim plasentam erken yaşlandı geçen hafta söylemişti doktor. Damarlara bakıyor iyi diyor. Ama bebeğim çok tombiş ti önceden haftasına göre şimdi haftasıyla uyumlu diyor eskiden 250 300 gram alırdı şimdi 100 gram anca alıyor haftalık. Bana dediği damarlarda kan akımı iyi korkma. Bazen az kilo alabilirmiş önemli olan kan akışıymış
Kan akımı iyi ama hiç kilo almamış görünüyor 8 günde almamış olması beni çok endişelendirdi

Kızlar bende de aynı anda başka bir doğum falan olur karışır endişesi var sizde de oluyor mu böyle bir endişe. 😔
O bende ilk Çocukta vardı o yüzden doğum yaptığım zaman çatala bile oturmaya gittiğim de yanımdan ayirmadim babasına gösterelim dediler yok beraber götürürüz dedim ayirmadim gözümün önünden

O derece salgın var dimi 🥺 bizim hastanelerde tıklım tıklım doktorum gitme evde dinlen zaten ilaç almayacaksın dedi telefonda konuştum.. daha maskesiz gezmem valla surda doğuma ne kaldı
Evet maalesef ciddi bi salgın varmış yarın sonuçları göstermek için gidicem hiç gitmek istemiyorum ama çift kat maskemi takıp gidicem mecbur 😔

Belki benim doktor da önce fazla ölçtü bilmiyorum 8 günde hiç mi alınmas ya. Ben yetersiz beslendim diye mi böyle oldu diyorum şimdi de

X