2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
İşte bir bilsem annemle kız kardeşim var Allahtan sadece üzüldüğüm nokta o oturacak bizimkiler yorulacak o zoruma gidiyor ve her şeye karışıyor asla memnun olmuyor

😂😂 bende geçen konusunu açtım sen bana ne alacaksın diyor 😂😂
Anne hastasın seni hiç yormayalım de yani bisey yapmayacaksa ayak bağı olacak

Kızlar hastane çantası anne bebek ve hemşireye verilecek bir listeniz yada pdf tarzı birşey var mı?

Kızlar hastane çantası hazırladım hazırlamayanlar için fikir olsun buraya da yazayım dedim;
Bebek için 1 adet hemşireye verilecek takım, pamuklu battaniye, zıbın ve bezden oluşan küçük hurç yaptım
Bebek yedekleri hurcu ; 2 tane daha alt üst şapkalı takım, 1 tulum, 4-5 yedek zıbın, 1 yedek pamuklu battaniye, 2 tane çorap
Bebek bakım hurcu; 15-16 tane bez, 3-4 tane alt açma örtüsü, bebek bakım pamuğu, 1 adet ne olur ne olmaz diye ıslak mendil, pişik kremi
Anne giyim; 1 adet pijama, gecelik ve sabahlıktan oluşan lohusa takımı, 1 yedek önden düğmeli pijama takımı, 3-4 adet emzirme atleti, 2-3 adet külot, 3-4 çorap +Çıkış için kıyafet
Anne bakım; 1 paket depend, göğüs ucu kremi, gümüş kapak, kağıt havlu, diş fırçası/macunu
Bir de mochinin manuel pompasını ekledim
Kirlenecek çamaşırlar için kirli poşetleri koydum
Bi de bebeği çıkışta sararız diye dış kundak

Giderken su kahve vs ek eşyaları da bebek bakım çantasına koyacağım.
Puset ve puset örtüsünü de en son valizin yanına koyarım dururlar öyle :)

Kızlar hastane çantası anne bebek ve hemşireye verilecek bir listeniz yada pdf tarzı birşey var mı?
Ben geçen hazırladım, yazmıştım 🥰 ağız mendillerini yazmamışım sadece sanırım. Yine aklıma gelen bir şey olursa eklerim. Ha bir paket de mama aldım koydum geçen gün ne olur ne olmaz diye. Hipp organic combiotic 1 numara

Eklentiler

• Screenshot_20240106_001254.jpg
    Screenshot_20240106_001254.jpg
    121,4 KB · Görüntüleme: 73
İki gündür evi süpürüyorum tozları da alıyorum günlük yapınca çok iş olmuyor gibi hiç dip köşe temizlik yapmadım bana göre değil pek 😁 ama çubuk süpürge tutup bir de tozları alınca 15 dk da bitiyor yetti temiz duruyor ev sanki
Eeee tabiii bebesiz ev öyle olur canooo, bende iki bebe akşamdan sabaha ev savaş alanına dönüyor 😁😁😁😁 anca oyuncak, kırpıntı, kalem topluyorum ki güya onlar yatmadan topluyorlar 🙈🙈🙈

Eeee tabiii bebesiz ev öyle olur canooo, bende iki bebe akşamdan sabaha ev savaş alanına dönüyor 😁😁😁😁 anca oyuncak, kırpıntı, kalem topluyorum ki güya onlar yatmadan topluyorlar 🙈🙈🙈
bebek varken bir süpürge geçerim toz girmesin ağzına yüzüne diye gerisine karışmam daha 🙈🙈

Ben geçen hazırladım, yazmıştım 🥰 ağız mendillerini yazmamışım sadece sanırım. Yine aklıma gelen bir şey olursa eklerim. Ha bir paket de mama aldım koydum geçen gün ne olur ne olmaz diye. Hipp organic combiotic 1 numara
Sıcak su torbası da öneririm. Üşürüz veya sütün immesine yardımcı olur falan diye

Apararati varmis galiba onla olsa gene yorarmiki 🙄en ugrastirici yeri sekil verme kismimi ic kismimi 🥲bayadirda canm istiyor
umarım linki yapıştırmaya başarmışımdır. Bu video gerçekten çok öğretici ve birebir tutuyor. Benimde canım geçen istedi yaptım gerçekten hamuru öyle saatlerce yoğurmaya gerek kalmıyor. Ben hep buna göre yapıyorum ve hep tutuyor.

Geçen aslında ima ettim ama pek üstüne alınmadı bende eşim annesini böyle bir anda yanında görmek ister diye bir şey demiyorum ona da haksızlık olur gibi geliyor bakalım nasıl olacak 🙇🏼‍♀️🙇🏼‍♀️🙇🏼‍♀️
Benim de Kv gelecek bebeğe bakmam ama yemekleri yaparım annen senle bebekle ilgilenir dedi öyle kurtarıcaz günleri bakalım 🙏🏻 arada bebişi kitleyip yatarsın öyle yaparız artık

X