2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Ay hiç korkma Allah gerçekten güç kuvvet veriyor. Bende ilk sezaryan oldum ilk yürüttü ebe sonra eşim annem sağ olsunlar hiç yatmama izin vermediler hatta pandemi olmasına rağmen eşim tüm hastaneyi bana gezdirdi. Çocuğu emzirmek için ve uyumak için sadece odaya girdim. Çıkarken de kendim hazırlandım ayakkabılarımı giydim. Eve gelince de ekmek almaya fırına sürekli ben gittim. Yürüdükçe insan aşırı rahatlıyor vücudu kendine geliyor tavsiye ederim. Şimdiden bu tarz kötü şeyler düşünme ki başına gelmesin
Bence doğum yapan insanın eve kapanmaması lazm markete fırına da olsa gdip gelmesi psikolojik açıdan da çok iyi ben ilk bebegimde baya psikolojik bunalıma grmstm insana 5 10 dk ara bile çok iyi geliyor o dönemde

Benimkide ne alacağını bilmiyor işin garibi bende ne istesem bilmiyorum 😆 Ama hep söylediği birsey var bu düşüncelere nerden girmiş bilmiyorum kadına hediye alacaksan altın alacaksın yoksa hiçbirsey almamış gibisindir diyip hem kendini hem çevresini dolduruyor 🤣🤣🤣 dedim ne alaka ya ne künye takarım ne bilezik filan küpe ve kolye bir tek 🤣
Ben de 14 ayar olanları takabiliyorum sadece rengi daha güzel geliyor 😃

Selam kızlar ben doğum yaptım bebeğimin suyu çok azalmış acil sezeryana alındım.Bebegim küvezde prematüre.
Doğdu.Dua eder misiniz bizim için 🙏🏻
Canım hem geçmiş olsun hem tebrik ederim inşallah kısa zamanda ikinizde toparlayıp bebeğin kucağında evinize dönersiniz 🌸

Kızlar aranızda bebek yorgani alan oldu mu nasıl birsy aldınız
Ben almadım ama gezerken ikeada bu model yastık ve yorganı beğenmiştim yumuşacıktı ama ince haberin olsun. Bu kış uyku tulumuyla uyuturum diye almadım

Eklentiler

• IMG_7577.jpeg
    IMG_7577.jpeg
    45,9 KB · Görüntüleme: 72
umarım linki yapıştırmaya başarmışımdır. Bu video gerçekten çok öğretici ve birebir tutuyor. Benimde canım geçen istedi yaptım gerçekten hamuru öyle saatlerce yoğurmaya gerek kalmıyor. Ben hep buna göre yapıyorum ve hep tutuyor.

Deneycegim canim insallah aparatinida bulurum bayadirda canm istiyor insallah guzel bisi olur 🥹

Bizde nst girdik bugün 2.kez..
İlkini pek beğenmedi doktorum tekrar istedi bebiş biraz hareketsizdi uyuyordu galiba 😬
Neyse hersey normal şuan için şükürler olsun ..
Sezeryan için de 8 Şubat diye konuştuk..
Rabbim Sağlıkla, hayırlı zamanda kavuştursun hepimizi🤲🤲❤️
35.haftadayiz 2600 gram 45 cm olmuş 🌸🤍👼🧿

Bizde nst girdik bugün 2.kez..
İlkini pek beğenmedi doktorum tekrar istedi bebiş biraz hareketsizdi uyuyordu galiba 😬
Neyse hersey normal şuan için şükürler olsun ..
Sezeryan için de 8 Şubat diye konuştuk..
Rabbim Sağlıkla, hayırlı zamanda kavuştursun hepimizi🤲🤲❤️
35.haftadayiz 2600 gram 45 cm olmuş 🌸🤍👼🧿
Hayrlsi olsn cnm inşallah sağlıcakla kucağınıza alırsınz ama 8 subat sanki gec mi geldi bana daha 4 5 hafta var tabi en iyi yine doktorun bilir

Hayrlsi olsn cnm inşallah sağlıcakla kucağınıza alırsınz ama 8 subat sanki gec mi geldi bana daha 4 5 hafta var tabi en iyi yine doktorun bilir
Aminnn..
Normal Doğum 17. 18 subat..
Aslinda bebek bu hafta 34.haftada ama ultrason kağıdında 35 yaziyor sanırım doktor 34 den dikkate alıyor o yüzden olabilir canım 😍

Ikeadan beşik alırken uyumlu yastık yorganı da aldım. Ancak uyku tulumu da aldım uyku tulumu kullanmayı düşünüyorum. Anneler bunun yorganı yok mu ben yün yorgan yapayım diye tutturunca hiç değilse yorganı var diye görsünler diye aldım 🤣 yoksa peşimi bırakmadılar bunu da beğenmediler tabi. Beşiğe yerleştirdim duruyor. Bu arada yorgan üzerinde 1.5 tog gibi birsey yazıyordu yanlış hatırlamıyorsam

Bizim iki adet var. Biri uyku setinin içinden çıktı birini de şok'tan almıştık. Önerilmediğini sonradan öğrendik. Bebekler dönmeye başladıktan sonra önerilmiyormuş. Zaten bizim miniklerin dönmeye başlaması en iyi ihtimalle yaz mevsimini bulacağından ben kullanmayı düşünüyorum. İkea'daki de şok'taki de aşağı yukarı aynı malzeme. Çok araştırıp ince eleyip sık dokuyacak bir şey yok ama tabiki en iyisi yün malzeme kullanılanı. Piyasadakilerde %100 yün yok, onu ancak bir terzide özel olarak diktirmek gerekiyor. Onlar da kesinlikle yıkanmıyor.

Bebek yorganlarının önerilmemesi ile ilgili benim kafamda ciddi soru işaretleri var. Sadece yorgan değil, yürüteç, emzik, biberon gibi şeyler için de ben bu önerilmeme işine takılıyorum biraz. Bizleri annelerimiz yorganla, emzikle, mamayla yahut bugün önerilmeyen bir sürü şeyle büyüttü. Bunların hiçbiri sebebi ile sakatlık geçiren yahut sağlıksız olan kimseyi duymadım işin aslı. Sizce de biraz altı boş değil mi böyle şeyler? Acaba sırf o tog ölçülü uyku tulumlarını satabilmek için mi kaç asırdır kullanılan yorgan bir anda önerilmez oluyor, gerçekten güvenemiyorum hiç kimseye.

Bir de önerilmiyor denilen bir ürün yahut uygulamayı kim önermiyor? Yan komşumuz mu yoksa Türk Pediatri Derneği mi? Amerikan Pediatri Akademisi mi? Instagramda sırf etkileşim almak için insanlar bir sürü şey yazıyor ama kaynak yok.

Bizim iki adet var. Biri uyku setinin içinden çıktı birini de şok'tan almıştık. Önerilmediğini sonradan öğrendik. Bebekler dönmeye başladıktan sonra önerilmiyormuş. Zaten bizim miniklerin dönmeye başlaması en iyi ihtimalle yaz mevsimini bulacağından ben kullanmayı düşünüyorum. İkea'daki de şok'taki de aşağı yukarı aynı malzeme. Çok araştırıp ince eleyip sık dokuyacak bir şey yok ama tabiki en iyisi yün malzeme kullanılanı. Piyasadakilerde %100 yün yok, onu ancak bir terzide özel olarak diktirmek gerekiyor. Onlar da kesinlikle yıkanmıyor.

Bebek yorganlarının önerilmemesi ile ilgili benim kafamda ciddi soru işaretleri var. Sadece yorgan değil, yürüteç, emzik, biberon gibi şeyler için de ben bu önerilmeme işine takılıyorum biraz. Bizleri annelerimiz yorganla, emzikle, mamayla yahut bugün önerilmeyen bir sürü şeyle büyüttü. Bunların hiçbiri sebebi ile sakatlık geçiren yahut sağlıksız olan kimseyi duymadım işin aslı. Sizce de biraz altı boş değil mi böyle şeyler? Acaba sırf o tog ölçülü uyku tulumlarını satabilmek için mi kaç asırdır kullanılan yorgan bir anda önerilmez oluyor, gerçekten güvenemiyorum hiç kimseye.
Dönmese de tekmeleyip üstünü açıyor bnmki bir aylıkkken bile müslin örtüsünü tekmeleye tekmeye açabiliyodu😂 o yüzden uyku tulumu en garnti 😁 yürütecin önerilmeme sebebi omurga bızukluğu biberonun önerilmeme sebebi de meme reddi ihtimali. Tabi bunlar hep olasılık içeren şeyler. Eskiler her birini kullanmış ama sonuç ne olmuş? A kişininkine bir şey olmazken B kişinin bebeğinde kalça çıkığı olmuştur, 10 bebeğe bir şey olmamışlen 1 bebek boğulmuştur gibi gibi. Hatta eskiden bebek ölüm oranları ne kadar fazlaymış ülkemizde. O yüzden önce tedbir sonra tevekkül. Allah hepimizin bebeğini korusun ❤️❤️❤️

X