2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Peki aktarmak için acaba bir belge falan almak gerekecek mi doktordan
Ya ben de dün aldım 32+2 ye geldi mecbur yılbaşı tatili girdi araya umarım sorun yaşamam. Ama e devletten baktığımda raporda kaçıncı haftada aldığım yazmıyor sadece doğum öncesi raporu yazıyor. Mesela 8 hafta değil de 6 hafta sonra doğdu diyelim. Doğurduğum gün tekrar mı alıcam rapor. O zaman doğumdan sonraya 10 hafta kalmış oluyor.

Ya ben de dün aldım 32+2 ye geldi mecbur yılbaşı tatili girdi araya umarım sorun yaşamam. Ama e devletten baktığımda raporda kaçıncı haftada aldığım yazmıyor sadece doğum öncesi raporu yazıyor. Mesela 8 hafta değil de 6 hafta sonra doğdu diyelim. Doğurduğum gün tekrar mı alıcam rapor. O zaman doğumdan sonraya 10 hafta kalmış oluyor.
İşte ben de onu anlamadım ben de çalışamaz raporu aldım salı günü 34. haftada 39 .haftada doğum yapacağım gibi görünüyor bir hafta kalıyor geriye onu alabilecek miyim belki doktor kağıt bir şey veriyordur gidince soracağım haftaya.

Bana hastaneden raporu aldığım görevli tekrar 37 olduğumda gelmem gerektiğinde doğum öncesi iznimin başlayacağını söyledi dogurmazsam tabi doğusunda hastaneden çıkarken tekrar rapor düzenleniyor

ilk zamanlar vermeyince sonrasında tutması zor oluyor falan diyorlar yani illa emzik emmesi gerekli mi onu da bilmiyorum neyse artık deneyip göreceğim
Ablamın doğumunda refakatçiydim emzirme hemşiresi masanın üstünde emziği görünce vermediniz dimi bebeğe yasak burda kullandırtmayız demişti,benim hiçbir yeğenim emzik tutmadı tutsa kolaylık olurdu ama çok büyük eksiklik de değil ben de açıkçası vermeyi düşünmüyorum ilk 1 ay ondan sonra tutmazsa da zorlamam diye düşünüyorum 🤷🏻‍♀️

çok geçmiş olsun canım biraz yüksek çıkmış enfeksiyon acaba okul mu tetikliyor sen de okul önceciydin galiba yardımcı personel de olmayınca saatlerce tuvaleti tutuyoruz olumsuz etkiliyor ben de sürekli gitmeyim diye su içmeye korkuyorum okulda inşallah tatilden sonra daha rahat edersin hem dinlenirsin
Teşekkür ederim evet canım okul öncesi branşım neden bilmiyorum ama enfeksiyon oluyorum sürekli 😑 teneffüssüzlük zor gerçekten. Neyse ki az kaldı şükür. Nisan sonu gibi Geri dönme olayı olmasa çoktan ayrılırdım 32de uzatmazdım yani ama geri de dönmeyi hiç istemiyorum ya en iyisi az daha sabır diyorum eylülde dönerim rahat rahat diyorum.

Canım eczaneden probiyitik alıp aynı zamanda probiyitik kullan. Antibiyotik mantar yapıyor 2 hafta kullandım ben bilmiyordum sonra mahfolfum 😒 doktora sormuştum antibiyotikle birlikte probiyotik kullanabilirmiyim diye kullanabilirsin demisti.
Aslında bol bol kefir yoğurt tüketiyorum ama öyle kaşıntı falan yok bende sadece mesanede ağrı kramp oluyor mantar değilim sanırım ama o mantarda çok sık tekrarlıyor bazılarında benim yengemde hep onla uğraşmıştı hamileliğinde maalesef 😑

Cnm zor bir durum ama inşallah bu günler geçecek Arya kusumuzu alıp hastaneden çıkacaksın sizin için o gün yeniden doğma oalcak benimde kizim doğar doğmaz yoğun bakıma alınmış ama şükür 5 6 saat kalmıştı tam artk bi gosterirlerse göreyim bebeğimi dedim yoğun bakimin kapısına gttm hemşire Yılmaz bebeğin ailesi kıyafetlerini getirin gydrip çıkaracağız dediği anı unutmam o kapıdan kucağıma alıp sevinçle odama donmustm hala tüylerim diken diken olur birde kızım dogdugunda hc bir sknti yoktu kizimn ayak izi alırken morarp yoğun bakıma koymuşlar ben odaya geldim bana soyleyemediler biraz sonra artk başka çareleri kalmayınca demişlerdi inşallah sende bebeğini ordan mutluluk gözyaşlarınla cikartacksn 🤲🤲
Karıştırdın mı kuzum arya benim bebiş değil 🙏🏻🙈 mart anneciğinin kuzusu sanırım benim de dualarım onlarla 🙏🏻🙏🏻

Hangisinden aldın canım link var mı
baby mom Gümüş Göğüs Ucu Koruyucu Kapak 2li 999 Ayar - ebebek bunu aldım canım
Gümüş kapağı kremle kullanmayın diyorlar
EVet duymuştum ama kullananlarda olmuş bi zararını görmemişler bende deneyeyim dedim benim işime yaradı🥲 birde önceden sürünce atlet ya da sütyen hemen kremi emiyor hiç faydası olmuyor kremin:KK43:
Aslında bol bol kefir yoğurt tüketiyorum ama öyle kaşıntı falan yok bende sadece mesanede ağrı kramp oluyor mantar değilim sanırım ama o mantarda çok sık tekrarlıyor bazılarında benim yengemde hep onla uğraşmıştı hamileliğinde maalesef 😑
Bende yoğurt ve çok tüketiyordum ama beni yine de etkiledi makata kadar mantar olmustum ilk basta kasinti olmadi anlayamadım ama sonra hafif oldu zaten hem probiyotik basladim hem fitil yazdi doktor onla geçirebildim.

Kızlar hastane çantasına pişik kremi koyacak misiniz veya koydunuz mu ? Bazı listelerde o da vardi da bana garip geldi popisleri hemen pisik yapar mi ki 😂

Kızlar hastane çantasına pişik kremi koyacak misiniz veya koydunuz mu ? Bazı listelerde o da vardi da bana garip geldi popisleri hemen pisik yapar mi ki 😂
Pişik kremi pişik için değil aslında sırf, pişik önlemek için de. Ben mustela pişik önleyici kremi koydum mesela. En azından 2 seferde 1 sürerim baştan önlem olur

X