2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Doktora geldim dogum ücreti sordum 9600 den 13900 olmuş muayene 650 ydi 900 olmuş 32+1iz kilosu 1700 küsür rahim ağzı uzunluk 26 ya düşmüş risk hala var bütün moralim 0 kilosu düsuk diye doğsa kuveze kesin girer yani protein meyve herseyi yiyorum 2 haftada 200 gram anca almış bu süreç çok yipratick galiba beni
Daha tehlikeli sınırlarda değil rahim ağzı korkma. 15 mm ile haftalarca götüren duydum. Zaten az kaldı mecbur olmadıkça kalkma ayağa. Ye iç yat. Kabak çekirdeği, yumurta kefir ceviz

Doktora geldim dogum ücreti sordum 9600 den 13900 olmuş muayene 650 ydi 900 olmuş 32+1iz kilosu 1700 küsür rahim ağzı uzunluk 26 ya düşmüş risk hala var bütün moralim 0 kilosu düsuk diye doğsa kuveze kesin girer yani protein meyve herseyi yiyorum 2 haftada 200 gram anca almış bu süreç çok yipratick galiba beni
Benim de 32+0 da 1700 dü ve rahim ağzı 25 mm'di en son 23 mm düştü henüz doğurmadım😅 Şuan 36'dayım beslenmemize dikkat edelim gerisi çocuğun kendi potansiyeli moralini bozma. Ben devamlı oturur yatar pozisyonda da değilim genelde tüm gün oturuyorum dolanıyorum evin içinde iş yapmıyorum ama. Farklı durumlar yoksa daha durur içini ferah tut 🤲

Kızlar dün de söylemiştim erken doğum riskim var umudumuz da yok çok 32 3 olduk. Oğluma isim arıyorum. 2 sene önce vefat eden kardeşimin adını koyacağız Sefa. Ama önüne isim sizce Ahlas Sefa nasıl veya Muhammed Sefa veya öneriniz var mı kafamkz karışık hiçbir hazırlık yapamadık isimle ala
Riskli dönemleri atlattık şükür. 1 2 hafta dayansa yoğun bakım ihtiyacı bile kalmaz belki miniğin. İsim konusunda koyulan isim kaderi de etkiliyor bence bebeğinize tamamen kendi olma fırsatı verin. Rahmetli kardeşinizin gölgesinde olmasın. Başınız sağ olsun kardeşinizin mekanı cennet olsun ama onu farklı şekilde anabilirsiniz

Her türlü 16 hafta analık iznimiz var. 8 doğum öncesi 8 doğum sonrası. İstenirse 37ye kadar çalışılıp sonrası doğum sonrasına aktarılabilir ama 37de mecburi olarak ayrılış yapmak lazım. Eğer 37den sonra da çalışmaya devam ederseniz hem sizi çalıştıran suçlu olur hem de 37den sonra çalıştığınız kısım doğum sonrasına aktarılmaz. Erken doğum olursa kalan izinler doğum sonrasına aktarılır. Yanma diye bir şey yok. Zaten doktorunuz da raporu o şekilde verir size
Yani arkadaşın sorusunda 16 hafta izin hakkı var değil mi? Ben öyle biliyorum öyle değilse büyük haksızlık

Benim de 32+0 da 1700 dü ve rahim ağzı 25 mm'di en son 23 mm düştü henüz doğurmadım😅 Şuan 36'dayım beslenmemize dikkat edelim gerisi çocuğun kendi potansiyeli moralini bozma. Ben devamlı oturur yatar pozisyonda da değilim genelde tüm gün oturuyorum dolanıyorum evin içinde iş yapmıyorum ama. Farklı durumlar yoksa daha durur içini ferah tut 🤲
Doktor da erken doğar dedi nts de bu Sefer sancida çok çıkmadı kilosu na taktim ben şimdiden pramature kıyafetleri alicm galiba Bi kac tane herseyide yiyorum kilo alsın diye muz vs ama yine yok sizin kilo kac şimdi

Bende öyle sanıyordum ama izne ayrılırken bi sorayım dedim ve şaşırdım sizlere de unutmadan söyleyeyim dedim 🤣
Ama onu nasıl yapacaklar ki diyelim ki 38. haftada doğurduk. 40'a kadar ki 2 haftayı sonraya mı aktaracaklar yani yoksa doğum sonrası başlamış olmuyor mu direkt 8 hafta

Doktor da erken doğar dedi nts de bu Sefer sancida çok çıkmadı kilosu na taktim ben şimdiden pramature kıyafetleri alicm galiba Bi kac tane herseyide yiyorum kilo alsın diye muz vs ama yine yok sizin kilo kac şimdi
Akşam yemeğinden sonra yatmaya yakın 2 bardak sütle ekmek arası peynir her akşam yiyin direkt kilo yapıyor bebeğe

Kızlar selam, baby turco ürünlerinde ikincisi 1 TL kampanyası var trendyolda ben ıslak mendil aldım 12x60 li 441 TL ye 24x60 adet almış oldum.

Ama onu nasıl yapacaklar ki diyelim ki 38. haftada doğurduk. 40'a kadar ki 2 haftayı sonraya mı aktaracaklar yani yoksa doğum sonrası başlamış olmuyor mu direkt 8 hafta
Evet 2 haftayı aktaracaklar
Benim doktorum 37 de alacak beni sonrasını sonraya aktaracağım 🤲🏻🙏🏻🤲🏻🙏🏻

Benimde öyle erken doğum bekleniyor hatta kontrollerim haftada bir her seferinde nst ye giriyorum sancı çıkmadı şimdiye kadar. Bebek ters bide o sebeple her an sezaryen olabilir. 34+5 te 2200 dü bir hafta geride

Bende aynıyım cnm özellikle gece yatarken çok rahatsız oluyorm Allah sağ salim bebislerimizi kucağımıza almayı nasip etsin😃

Şunun için sordum ben de sizin gibiydim nefes darlığı çekiyordum midem de çok iyi değildi.Sabaha karşı rahat uyuduğumu farkettim.8 den sonra katı gıda almayı bıraktım.Sanırım haddinden fazla yediğim için midem de erimeyip nefes darlığı çekiyormuşum.Belki siz de denemek istersiniz.10 gündür bu şekilde çok rahat uyuyorum 🌸
Aslinda cok gec saate yemiyorum ama daha dikkat ederim bakalim denicem insallh ise yarar

Benimde öyle erken doğum bekleniyor hatta kontrollerim haftada bir her seferinde nst ye giriyorum sancı çıkmadı şimdiye kadar. Bebek ters bide o sebeple her an sezaryen olabilir. 34+5 te 2200 dü bir hafta geride
Yatış verdi yine doktor bana bebek kanala girmiş artık dedi 2 cm de açılmam olmuş

X