2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
günaydın ben de 31deyim tarih alamadım daha 36 civarında veriyormuş devlet ben de tarih belli değil diye hiç moda giremedim sıfır hazırlık daha isim bile yok
Evet yaa ben kendime gun verdim gerci 38.haftada alir buyuk ihtimal o da subat 2.haftasina denk geliyo

Aaaaa Ocak annesi yükselmez inşallah benim damarsal bir problemim çıkmadı şimdiye kadar inşallah çıkmaz da vaktinde kolayca bir vajinal doğum yaparım. Az kaldı bakalım sağlıkla kucaklarımıza alalım bebişlerimizi

Şunun için sordum ben de sizin gibiydim nefes darlığı çekiyordum midem de çok iyi değildi.Sabaha karşı rahat uyuduğumu farkettim.8 den sonra katı gıda almayı bıraktım.Sanırım haddinden fazla yediğim için midem de erimeyip nefes darlığı çekiyormuşum.Belki siz de denemek istersiniz.10 gündür bu şekilde çok rahat uyuyorum

Yani doğru mu anlıyorum şimdi ben çalışabilir raporu aldım 37 de doğum oldu 13 hafta 37 den itibaren başlamıyor mu ya da oradaki 3 hafta ile birlikte 13+3 hafta mı izinli oluyoruz beynim yandi

Kızlar günaydın Pierre cardin ana kucağı alan var mı ya da daha önce kullanan var mı

Yani doğru mu anlıyorum şimdi ben çalışabilir raporu aldım 37 de doğum oldu 13 hafta 37 den itibaren başlamıyor mu ya da oradaki 3 hafta ile birlikte 13+3 hafta mı izinli oluyoruz beynim yandi
8+çalıştığın haftalar.

ab) Beklenen doğum tarihinden önceki üç haftaya kadar Kurumunda fiilen çalışan kadın memurun, son üç haftalık doğum öncesi analık izni süresi içinde erken doğum yapması halinde doğum öncesinde kullanamadığı analık izni süresi, kurumunda fiilen çalışarak geçirdiği süreler ile birlikte, doğum sonrası analık izni süresine ilave edilecektir.

ac) Beklenen doğum tarihinden sekiz hafta öncesinde doğum öncesi analık iznine (çoğul gebeliklerde on haftalık analık iznine) ayrılmayarak, sağlık durumunun çalışmaya uygun olduğuna dair tabip raporu almak suretiyle kurumunda fiilen çalışmaya devam eden kadın memurun, bu süre içinde erken doğum yapması halinde, erken doğum sebebiyle kullanamadığı doğum öncesi analık izni süresi ile birlikte kurumunda fiilen çalışarak geçirdiği süreler doğum sonrası analık izni süresine ilave edilecektir.

İzne ayrıldığında 13 haftan başlamış oluyor. Burda yanlış bilinen mesela ben 32 de izne ayrıldım diyelim 35te doğum oldu. Bazı kişiler diyor ki doğum öncesinden kalan o 5 hafta silindi. Artık sadece doğum sonrası 8 haftanı kullanabilirsin.

32 den 37 ye çalışabilir aldığında fiilen çalışmış olmak gerekiyor diye biliyorum fiilen çalıştığın kadar aktarılır sonrasına. Grip oldun rapor aldın diyelim 3 gün onu bile aktarmıyor. Yine de bi sor istersen

Her türlü 16 hafta analık iznimiz var. 8 doğum öncesi 8 doğum sonrası. İstenirse 37ye kadar çalışılıp sonrası doğum sonrasına aktarılabilir ama 37de mecburi olarak ayrılış yapmak lazım. Eğer 37den sonra da çalışmaya devam ederseniz hem sizi çalıştıran suçlu olur hem de 37den sonra çalıştığınız kısım doğum sonrasına aktarılmaz. Erken doğum olursa kalan izinler doğum sonrasına aktarılır. Yanma diye bir şey yok. Zaten doktorunuz da raporu o şekilde verir size

Kesinlikle hayır aktarılır

Doktora geldim dogum ücreti sordum 9600 den 13900 olmuş muayene 650 ydi 900 olmuş 32+1iz kilosu 1700 küsür rahim ağzı uzunluk 26 ya düşmüş risk hala var bütün moralim 0 kilosu düsuk diye doğsa kuveze kesin girer yani protein meyve herseyi yiyorum 2 haftada 200 gram anca almış bu süreç çok yipratick galiba beni

Ben bunu da şu şekilde araştırmıştım. Rapor gebelikle ilgili değilse kabul edilmesi gerekiyor ama rapor alınan süre doğum sonrasına eklenmiyor

Benim minişim de 32+2de 1800 gramdı. İş yapmayın ayakta durmayın istirahat edin. Siz moralinizi bozmayın ki bebiş de etkilenmesin sizden güç alıyor

Kızlar dün de söylemiştim erken doğum riskim var umudumuz da yok çok 32 3 olduk. Oğluma isim arıyorum. 2 sene önce vefat eden kardeşimin adını koyacağız Sefa. Ama önüne isim sizce Ahlas Sefa nasıl veya Muhammed Sefa veya öneriniz var mı kafamkz karışık hiçbir hazırlık yapamadık isimle alakalı

Canım ben 2 kez hastanede yattım açılma kanama plasentam da yaşlanmış her an doğum olabilir. Biz de 32 3 üz ceviz balık muz yiyebildiğin kadar ye. Ne kadar yesem o kadar faydam olur diye düşünüyorum

Ben de böyle biliyorum o yüzden artık rapor da alamiycaz alırsak çalışabilir raporu bozuluyor hatta doktorum dedi ki eğer raporu bozdurma istersen hafta içi değil hafta başı yap hak kaybına uğramazsin dedi

Akıl vermek gibi olmasın ama bence vefat kardeşinizin ismini koymayın. Anmak istiyor olabilirsiniz ama o onun ismi o isimle anılacak kişi kardeşiniz. Ben biraz ismin kaderi etkilediğini düşünenlerdenim çünkü. Sadece öneri

Canım moralini bozma sen güzel beslenmeye bak belki 2 haftada almadığı kiloyu bir anda 1 haftada alır

Bu doğum ücretleri nerde ya kocaelide böyle fiyatlar yok hiç

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…