2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Bende konuşmadım çalıştığım kurumla ama daha önce izne ayrılan arkadaşımda birebir tanık oldum 38 de doğum yaptı kalan haftalarını ekletti. Bu konular hakkında farklı yorumlar görünce de bakım ilgili mevzuata;

4) Erken doğum halinde analık izni

a) Beklenen doğum tarihinden önce doğum yapan memurun, doğum yapmadan önce kullanamadığı doğum öncesi analık izni süresi, doğum sonrası analık izni süresine ilave edilecektir.

aa) Beklenen doğum tarihinden önce sekiz hafta süreli analık iznine (çoğul gebeliklerde on hafta süreli analık iznine) ayrılan ve bu süre içinde erken doğum yapan memurun, erken doğum sebebiyle kullanamadığı doğum öncesi analık izni süresi, doğum sonrası analık izni süresine ilave edilecektir.

Dün gece karnım hep taş gibiydi böyle olan var mı, geceleri böyle olmazdı

Benim diğerleri kolay olmuştu, suni sancıyla (çok şükür) ama bu beni korkutuyor niyeyse

Ay kızlar ya moralim çok bozuk. 32+1deyim. Ne şekerim düşüyor ne enfeksiyonum geçiyor. Antibiyotiği sizin de önerinizle direk kullanmaya başladım. Ama kasık ağrılarım çok fazla sabahları özellikle . Bazen vajinama bıçak girer gibi oluyor sızı giriyor vs. Kramplarım oluyor mesane bölgemde…. Sabah şekerim desen 115lerde geziyor, insüline rağmen. İnanın dokunsanız ağlarım

Dün çalışabilir raporu aldım şurda kaldı 2 hafta , okullar kapanacak zaten. Eğer direk ayrılsaydım Nisan sonu dönmem gerekirdi. O yüzden 2 hafta mecburen uzattım 34+3de iznime ayrılacağım nasipse. Şu 2 hafta da bir geçseydi dinlenseydim diyorum……

Kızlar ben sezaryan için Allah izin verirse 12.02.2024 dusunuyorum amma 39+0 hafta oıucam çok mu geç sizce?
Canım niye geç olsun gebelik 40 haftalık bir süreç 39+0’da sezaryen olursan 1 hafta erken bitirmiş oluyorsun gebeliği. Doktorun seni zaten yönlendirir merak etme.

Q
bende bu ara şeker kontrolüne rağmen sabahları yüksek çıkıyor birde üstüne hasta oldım bütün bunların yanında işe git el aynı zamanda ev işleri sürekli artçı depremler oluyor bende yorulduğumu hissediyorum

Yasal olarak aynen dediğin gibi oluyor iş yerin bunun dışına çıkamaz gerekli yerlere şikayette bulunursun gerekirse. Devletin her anneye verdiği analık izni mevzuatını iş yeri kafasına göre değiştiremez

canım benim elime gelen şişlik var o bölgede tuvaletimi yaparken fln aşırı ağrıyor yani yatarken ağrıyor ayakta ağrıyor belki bebek o esnada baskı yapıyor olabişlir yada şişlik içeride olabilir senin

dün doktora gittim 32+0 çalışabilir raporu aldım 37 ye kadar yıllık izinlerle idare edeceğim bakalım bebiş 2 kiloydu hiç kendisini göstermedi sinirlendim kaç hafta onu bekliyorum kendini saklıyor (( başı aşağıda ayaklar yukarda doktor 35 de gel doğumu görüşelim dedi ben de heyecanlar başladı kızlar :)))

Bu anlattıkların enfeksiyondan dolayı oluyor antibiyotik kullanmaya başladıktan 48 saat sonra etki etmeye başlıyor o zaman bu şikayetlerinde hafifler muhtemelen. Ağlama ağlama bu günlerde geçecek gebelikte normal bunlar

Canım eczaneden probiyitik alıp aynı zamanda probiyitik kullan. Antibiyotik mantar yapıyor 2 hafta kullandım ben bilmiyordum sonra mahfolfum doktora sormuştum antibiyotikle birlikte probiyotik kullanabilirmiyim diye kullanabilirsin demisti.

Günaydın güzel annelerrr sezaryen olacaklara bir sorum var doktorunuz tahmini gün verdi mi ? 31+4 de kontrolum var tahmini zaman soyler mi acaba gece onun heyecanı tuttu

Cihazınız ne birde

çok geçmiş olsun canım biraz yüksek çıkmış enfeksiyon acaba okul mu tetikliyor sen de okul önceciydin galiba yardımcı personel de olmayınca saatlerce tuvaleti tutuyoruz olumsuz etkiliyor ben de sürekli gitmeyim diye su içmeye korkuyorum okulda inşallah tatilden sonra daha rahat edersin hem dinlenirsin

muhtemelen içerde benim ama kesin var çünkü sadece wcde şiddetli ağrı yaşıyorum inşallah doğumdan sonra geçer bu

Senin bebiş de sürpriz yapmak istiyor galiba kızma annesi :) sağlıkla gelsin inşallah senin de mi sezaryen

Günaydın güzel annelerrr sezaryen olacaklara bir sorum var doktorunuz tahmini gün verdi mi ? 31+4 de kontrolum var tahmini zaman soyler mi acaba gece onun heyecanı tuttu
günaydın ben de 31deyim tarih alamadım daha 36 civarında veriyormuş devlet ben de tarih belli değil diye hiç moda giremedim sıfır hazırlık daha isim bile yok

BEn 27.haftadayken falan randevu oluşturdu doktor. Sezeryan mı normal mi henüz karar vermedik durum nasıl ilerlerse ona göre olacak ama doktorum yine de randevuyu oluşturalım dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…