2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar benim bu tansiyonlar normalmi sizce Çarşamba günü kontrolüm var ellerim ayaklarım da şiş
Benim en yüksek 13/8 oluyordu iki gündür 14/8 de görünce acile gittim Dr bey baktı usg de nst de bir sknti görmedi geçen hafta kan tahlili verdiğimden istemedi
Ama yarın kendi doktoruma gideceğim yüksek ihtimal kan ve idrar tahlili isteyecektir insalhh idrarda protein çıkmaz 😔

Benimde bugün bi kaç takip 14/8 oldu acile gittim 😔
Acilde ne dediler ne yaptılar ? bugün bende de bu sorun var ama garip olan benim iki kol ölçümü farklı çıkıyor biri 11 biri 14 tansiyon aletim Manuel ve eşim sağlık personeli doğru ölçümlerdir diye düşünüyorum

Benim en yüksek 13/8 oluyordu iki gündür 14/8 de görünce acile gittim Dr bey baktı usg de nst de bir sknti görmedi geçen hafta kan tahlili verdiğimden istemedi
Ama yarın kendi doktoruma gideceğim yüksek ihtimal kan ve idrar tahlili isteyecektir insalhh idrarda protein çıkmaz 😔
Ayy inşallah. Ben de 168/92 civarı olduğunda hemen kan idrar vermiştim bir şey çıkmamıştı şükür ama Preeklampsi şüphesi bile baya korkutmuştu

Acilde ne dediler ne yaptılar ? bugün bende de bu sorun var ama garip olan benim iki kol ölçümü farklı çıkıyor biri 11 biri 14 tansiyon aletim Manuel ve eşim sağlık personeli doğru ölçümlerdir diye düşünüyorum
Ben otomatik ama dinleyerek ölçüyorum gerçi hastanede 13/8 çıktı diye bana manuel alet önerdiler yarın medikalden manuel olanlardan alacağım

Ayy inşallah. Ben de 168/92 civarı olduğunda hemen kan idrar vermiştim bir şey çıkmamıştı şükür ama Preeklampsi şüphesi bile baya korkutmuştu
Evet ama ben şeyi anlamıyorum protein kaçağı olmaz ve tansiyon yüksek seyrederse ne yapacağız acaba yarın onu da soracağım doktoruma

Peki belirti olarak neyiniz vard
Hiç belirti yoktu. Önceki gün baş ağrım vardı. Ölçtüm 13/8. Ama 13 benim için aşırı yüksekti hamileliğim boyunca hep 7/4 8/5 Max 10/6. Ertesi gün dışarı çıkacaktım eşim tansiyon bak öyle çık dedi.tesadüf yüksek çıktı 1 2 saate düştü ama. Diğer yüksek çıktığı gün aşırı tatlı yemiştim su içmemiştim. Böyle bir baş ağrısı bulantı oldu bir ölçtüm nerdeyse 17/10

Hiç belirti yoktu. Önceki gün baş ağrım vardı. Ölçtüm 13/8. Ama 13 benim için aşırı yüksekti hamileliğim boyunca hep 7/4 8/5 Max 10/6. Ertesi gün dışarı çıkacaktım eşim tansiyon bak öyle çık dedi.tesadüf yüksek çıktı 1 2 saate düştü ama. Diğer yüksek çıktığı gün aşırı tatlı yemiştim su içmemiştim. Böyle bir baş ağrısı bulantı oldu bir ölçtüm nerdeyse 17/10
Hastaneye gitmiş miydiniz bi tedavi vs uyguladılar mı benim de bu gece tansiyonum 14 9 çıkıyor normalde 10 7 olur. Tedirgin oldum bir belirtim yok boş yere acile de gitmek istemiyorum.

İnşallah canm bakalım ne diyecek birde çık yemişimde hareket edemiyorum gibi bir hissiyat var nefes nefeseyim inşallah şu günler çabuk geçer

Hastaneye gitmiş miydiniz bi tedavi vs uyguladılar mı benim de bu gece tansiyonum 14 9 çıkıyor normalde 10 7 olur. Tedirgin oldum bir belirtim yok boş yere acile de gitmek istemiyorum.
Benim 1 haftadır aynı tuzda kullanmıyorum Dr da gitmedim Çarşamba kontrolüm var ne diyecek bakalım

Benim 1 haftadır aynı tuzda kullanmıyorum Dr da gitmedim Çarşamba kontrolüm var ne diyecek bakalım
Benim randevuda cuma günü o zamana kadar tuza dikkat edip bende takip yapayım en iyisi inşallah bir sıkıntı yaşamayız 🤲 doktorunun söylediğini buraya da yazar mısın

Kızlar napıyorsun ya ben çok kötüyüm basur oldum inanılmaz kötü ağrısı asla uyutmuyor birde diş etlerim çok kötü inanılmaz sızlıyor gerçekten acı çekmekten sürekli sinirlerim bozuldu ve ağlayıp duruyorum
Benim de orası acıyor tuvalette fark ettim de kan yok ama. Dişim kırılmış bi de yeni fark ettim.. benim de kasık ağrım enfeksiyonum var. Bu dönemleri sorunsuz atlatanlar çok şanslı

Benimde hemoroidim olustu bir kac haftadir malesef ama su uykusuzluga artik dayanamiyom...onceden gece 2-3 saat bile olsa uyurdum artik resmen hava aydinlaninca zar zor uyuyorum cildircam

Günaydın kızlar ya benim idrarımda az bakteri ve lökosit çıktı. Kasıklarım ve rahmin ağrıyor 1 haftayı geçti belki. Antibiyotik kullanıyorum son 1 gün kaldı bitmesine ama sanki geçmeyecek gibi çok korkuyorum bir şey olur diye

X