2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Hem hemen doğurmak istiyorum çünkü hamilelik gerçekten artık yormaya başladı hem istemiyorum çok alıştım onun karnımda olmasına ama o kadar da stresli hissediyorum ki inşallah bu süreç sağlıkla geçer gider sürekli düşünmek çok yoruyor eski hayatımı özler miyim falan diye düşünüyorum artık inşallah bunalıma girmiyorumdur 🥹🥹
Aynı düşünceler bende de var doğum yaklaştıkça keşke geç doğsa çok özlerim içimde böyle hareketlerini falan diye düşünüyorum ama çok da meraklıyım bi an evvel doğsun da istiyorum bazen🥹

Bende aynı sürekli inliyorum. Bir de hep hastayım tam iyileşiyorum tekrar boğaz ağrısı öksürük, kaburgam batıyor, ağzımda yaralar çıkıyor. Kanımda enfeksiyon var o geçmiyor falan yoruldum baya. Bugün 34. Haftaya girdik şükür. Yarın doktora gideceğim çalışmama kağıdımı da alacağım yeter bu kadar ya 🥺
Bol bol yat canım sola yatınca birazcık hafifliyor ama geçmiyor tabi :KK43:

Hem hemen doğurmak istiyorum çünkü hamilelik gerçekten artık yormaya başladı hem istemiyorum çok alıştım onun karnımda olmasına ama o kadar da stresli hissediyorum ki inşallah bu süreç sağlıkla geçer gider sürekli düşünmek çok yoruyor eski hayatımı özler miyim falan diye düşünüyorum artık inşallah bunalıma girmiyorumdur 🥹🥹
Beni de hamilelik yormaya başladı 32.haftadan beri 2 haftadır hareketlerim kısıtlandı kuvvetlendiği için tekmeleri hareketleri canımı acıtıyor. Ondan gelişimi tamamlansa da doğsa diye bekliyorum açıkçası. Ama etrafımda o kadar çok bunlar iyi gğnlerin diyen olumsuzlar var ki onlara ters çıksam da korkutuyor bu düşünce beni 🥲

Beni de hamilelik yormaya başladı 32.haftadan beri 2 haftadır hareketlerim kısıtlandı kuvvetlendiği için tekmeleri hareketleri canımı acıtıyor. Ondan gelişimi tamamlansa da doğsa diye bekliyorum açıkçası. Ama etrafımda o kadar çok bunlar iyi gğnlerin diyen olumsuzlar var ki onlara ters çıksam da korkutuyor bu düşünce beni 🥲
Evet herkesin doğunca göreceksin demesinden sıkıldım sürekli insanlar hep zorluklardan bahsediyor böyle olunca o kadar strese giriyorum ki zaten insanın hamilelikte yaşam kalitesi düşüyor iyice hassaslaşıyor insanlarda hiç hayırlı bir şey demiyorn

Evet herkesin doğunca göreceksin demesinden sıkıldım sürekli insanlar hep zorluklardan bahsediyor böyle olunca o kadar strese giriyorum ki zaten insanın hamilelikte yaşam kalitesi düşüyor iyice hassaslaşıyor insanlarda hiç hayırlı bir şey demiyorn
Ay insanlar hiçbir zaman hayırlı bir şey demezler zaten :) inşallah sağlıkla bebişlerimizi kucaklarımıza alalım. Her şeyde olduğu gibi zorluk da olcak iyilik güzellik de. Bir gülüşleri tüm sıkıntıları unutturacak ama eminim buna 🥰

Aynen öyle zaten ben hayatımı yaşayayım mantığı ile 5 yıl yapmadım. Şimdi karar verdiysem göze almışımdır değil mi ama illa senin de kötü olduğunu görme hevesleri var maalesef. Sen mısıra gidecektin canım gittin mii

Kızlar benim bu tansiyonlar normalmi sizce Çarşamba günü kontrolüm var ellerim ayaklarım da şiş

Eklentiler

• IMG_20240102_003802.jpg
    IMG_20240102_003802.jpg
    112,7 KB · Görüntüleme: 88
  • IMG_20240102_003749.jpg
    IMG_20240102_003749.jpg
    119,9 KB · Görüntüleme: 91
  • IMG_20240102_003657.jpg
    IMG_20240102_003657.jpg
    97,2 KB · Görüntüleme: 92
İnsanlar o kadar düşüncesiz ki düşünceler beyinlerine gitmeden direkt ağızlarından çıkıyor. Sürekli bir negatiflik. ‘Bunlar iyi günlerin doğunca göreceğim seni, biraz daha geç çocuk yapsaydım diyeceksin, uyumayı unutacaksın, artık tatili unut bakkala bile gidemeyeceksin’ bende bunları duydum hiçte umursamıyorum her bebek ve her anne bir olacak diye birşey yok. Pozitiflikten bahseden hiç yok bir gülüşünden, anne diyişinden, boynundaki kokudan, ayağındaki bezelye parmaklardan bunlar bir anneyi en çok mutlu edecek şeyler ve başka hiçbir şekilde bu mutluluğu yaşayamayız. Bizim insanımız kaostan besleniyor resmen. Aman kimseyi umursamayın ağzı olan konuşuyor. Ortalama hepimiz 4-5 hafta sonra dünyadaki en güzel koku ile tanışacağız gerisi hiç önemli değil ve hepimiz harika anneler olacağız motivasyonunuzu sakın düşürmeyin 👼🏻🌺:emir_bebek:

Bunlar iyi günlerin diyenlerin çoğu kendini paralayan , en mükemmel olmaya çalışan tipler oluyor açıkçası ben uykusuzluğa hazırım zaten her gece 1-2 saatte bir uyanıyorum deliksiz uyumayalı aylar oldu..
Batıl inancı bol olan bebeği dışarı çıkarmayan ev içinde buhran yaşayan kişiler hepsi.
Planlamalarımı bile yaptım ben 🫣 ilk aylar elbet uykusuzluk olacak ama belli bir süre , elbet uyuyacağız yemek yiyeceğiz çıkıp gezeceğiz de..
Bol bol gezdirmeyi düşünüyorum ona da bana da iyi gelir 🤗

Bunlar iyi günlerin diyenlerin çoğu kendini paralayan , en mükemmel olmaya çalışan tipler oluyor açıkçası ben uykusuzluğa hazırım zaten her gece 1-2 saatte bir uyanıyorum deliksiz uyumayalı aylar oldu..
Batıl inancı bol olan bebeği dışarı çıkarmayan ev içinde buhran yaşayan kişiler hepsi.
Planlamalarımı bile yaptım ben 🫣 ilk aylar elbet uykusuzluk olacak ama belli bir süre , elbet uyuyacağız yemek yiyeceğiz çıkıp gezeceğiz de..
Bol bol gezdirmeyi düşünüyorum ona da bana da iyi gelir 🤗
Aynısını ben de düşünüyorum astronot tulum aldım bunu giydirir gezdiririm yürüyüş yaparım diye 😃 dikiş ağrıları geçer geçmez sokağa atmayı düşünüyorum kendimi. Havaya da bağlı tabi mevsimler kaydı bizim bebişler soğukta doğacak gibi

Evet doğru anladınız. Yani mesela bugün ve yarın 1 er doz yapıldı. 24 saat içinde etki etmeye basliyormus. Ve 1 hafta içinde doğum olursa eğer etkinliği oluyormuş. Sonrasında etkinliği azalıyor yada gidiyomus bebekten. Onuda söyle öğrendim. Perinatologum 2 doz daha recete ediyorum bunları al acil bi durumda hemen 2 dozu aynı anda yaptır dedi. Bende içimden dedim devlet doktoruna gidince yazdirayim hemen de vurulalı etki etsin erken zamanda diye plan yaptım. Rutin kontrol için gittiğimde sanci vs çıkmıştı o gün de anlattım Perinatolog böyle böyle dedi diye ve kendi yaptığım planı da söyledim böyle dusunuyodum dedim. Bugun yarın yapalim dedi ama acil bi durum olmasaydı yapılması boşa olurdu etkinliği 1hafta sürüyor çünkü acil durum olmazsa doğum zamanına denk getiremeyiz dedi. Ben tabi pörtlek şaşkın gözlerle doktora bakakaldim. Bide 34. Haftaya ulaşınca igneye de gerek duymuyor doktorlar.
Allah Allah şaşırdım. Bende diyorum erken doğum olsa bile ciğer geliştirici yapıldı zaten

Kızlar napıyorsun ya ben çok kötüyüm basur oldum inanılmaz kötü ağrısı asla uyutmuyor birde diş etlerim çok kötü inanılmaz sızlıyor gerçekten acı çekmekten sürekli sinirlerim bozuldu ve ağlayıp duruyorum

Şimdilik iyi gidiyor tuza çok dikkat ediyorum zeytin bile yemiyorum 10 20 dakika bile olsa yürüyüş yapıyorum. 14/9 üzerine çıkmıyor çok şükür 🙏🏻
İki koldan da tansiyonunuz aynı mı çıkıyor ? Benim sol koldan 11 12 sağ koldan 14. Böyle bir şey yaşadınız mı belirtileriniz nelerdi

X