2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bugün Babymallda Kraft ana kucağı gördüm. Bunu tercih eden var mi çok para vermek istemiyorum ama işe de yarayan bir sey almak istiyorum. Nasildir acaba

Eklentiler

• 20240101_141944.jpg
    20240101_141944.jpg
    109,6 KB · Görüntüleme: 125
Kızlar benim karnım çok yukarıda hiç aşağı inme durumu yok baya göğsümün hemen altında , nefesim kesiliyor kaburgalarım ağrı icinde
Niye aşağı inmiyor iyice yerleşti keyfi yerinde 🥹🥹 aşağı inse de gelse 37 başında hemencecik çok zorlanıyorum artık
İnmeyen var mı böyle inmeyecek gibi hiç ya
Ayy benimkide hep assagidaydi hic karnim yukarda olmadi gerci bas asagida dondu erken dogum olma riskinden galiba

Korkmayın tehlikeli süreçler geçti gitti Allahin izniyle 33+5 te doğdu 1 hafta kuvezde kaldı ciğer geliştirici vurulmaya fırsatımız olsaydı emin olun kuveze de girmeyecekti
Benim erken dogum riskim var da ciger gelistirici bi kere oldum 30.haftada yarin 32 olucaz sancilar devam kilosu ne kadardi bebisin

3 lü karma aşı vurulan var mı? Boğmaca difteri tetanoz olan karma aşı. Ben gecikmeli olarak şimdi vuruldum. Aşının adı adacel. İçime de kurt düştü valla bi korku sardı yani bir şey olur diye. Yan etkisi oldu mu olanlarda
Bende adacel vurdurdum kol ağrım oldu 3 gün. 2 gün üstüne yatamadım 3.gün hafiflemişti. 30.haftada vuruldum

Kızlar yaslı neneler gibi ah uh diyorum sürekli ya :-) :KK48: nefes nefeseyim sizde de var mı
Bende aynı sürekli inliyorum. Bir de hep hastayım tam iyileşiyorum tekrar boğaz ağrısı öksürük, kaburgam batıyor, ağzımda yaralar çıkıyor. Kanımda enfeksiyon var o geçmiyor falan yoruldum baya. Bugün 34. Haftaya girdik şükür. Yarın doktora gideceğim çalışmama kağıdımı da alacağım yeter bu kadar ya 🥺

Kızlar yaslı neneler gibi ah uh diyorum sürekli ya :-) :KK48: nefes nefeseyim sizde de var mı
Rahatça oturmayı özledim hem nefes nefeseyim hem de kuyruk sokumum çok acıyor ağrıyor.Yürürken de leğen kemiklerim ağrıyor sanırım doğum hazırlıkları başladı kemiklerde

Rahatça oturmayı özledim hem nefes nefeseyim hem de kuyruk sokumum çok acıyor ağrıyor.Yürürken de leğen kemiklerim ağrıyor sanırım doğum hazırlıkları başladı kemiklerde
Doğru düzgün oturtamıyorum kalkamıyorum yataktan kalkarken yuvarlanıyorum doğrulayım derken 😅

Hem hemen doğurmak istiyorum çünkü hamilelik gerçekten artık yormaya başladı hem istemiyorum çok alıştım onun karnımda olmasına ama o kadar da stresli hissediyorum ki inşallah bu süreç sağlıkla geçer gider sürekli düşünmek çok yoruyor eski hayatımı özler miyim falan diye düşünüyorum artık inşallah bunalıma girmiyorumdur 🥹🥹

Nasıl yani 1 hafta etki süresi mi varmış doğru mu anladım
Evet doğru anladınız. Yani mesela bugün ve yarın 1 er doz yapıldı. 24 saat içinde etki etmeye basliyormus. Ve 1 hafta içinde doğum olursa eğer etkinliği oluyormuş. Sonrasında etkinliği azalıyor yada gidiyomus bebekten. Onuda söyle öğrendim. Perinatologum 2 doz daha recete ediyorum bunları al acil bi durumda hemen 2 dozu aynı anda yaptır dedi. Bende içimden dedim devlet doktoruna gidince yazdirayim hemen de vurulalı etki etsin erken zamanda diye plan yaptım. Rutin kontrol için gittiğimde sanci vs çıkmıştı o gün de anlattım Perinatolog böyle böyle dedi diye ve kendi yaptığım planı da söyledim böyle dusunuyodum dedim. Bugun yarın yapalim dedi ama acil bi durum olmasaydı yapılması boşa olurdu etkinliği 1hafta sürüyor çünkü acil durum olmazsa doğum zamanına denk getiremeyiz dedi. Ben tabi pörtlek şaşkın gözlerle doktora bakakaldim. Bide 34. Haftaya ulaşınca igneye de gerek duymuyor doktorlar.

X