2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
İnşallah hepimiz sağ salim kucağımıza alacağız Allahın izniyle buruşuk bebelerimizi🙏🏼😍 Anne evi gibisi yok çok rahat oluyor denemelisin 😂
İnsallah bazen böyle tam rahata erdim diyince bi sknti oluyor ya ondan hala tedirgin ve diken üstündeyim biliyor musunuz. 😔

153’ü arıyorsun hoşgeldin bebek kampanyasından faydalanmak istiyorum diyorsun kaç haftalık hamile olduğunu soruyorlar sonra hangi gün geleceği mesaj olarak geliyor. Benimki başvurudan 1 hafta sonra gelmişti.
Merhaba, az önce ben de aradım. Başvurunun internet üzerinden yapılması gerektiğini söylediler. internet sitesine girdiğimde de 0-3 aylık bebeklerin bu kampanyadan faydalanabildiği yazılmış doğmadan önce nasıl başvurdunuz acaba🤔

İzni başlatanlar kaçıncı hafta başlattı merak ettim. 32nin icindeyim 2023ü tamamlayıp çıkayım istiyorum. Ocak 2de çalışamaz raporu götürüp bırakıcam 33ü doldurmuş olucam. Bir yandan da bi hafta daha idare etsem diyorum ama çalışırken ne uyku kaldı ne ev düzeni...
Ben 32+0 dedi mi ayrıldım dayanamadım artık 😔

Kızlar şimdi ilginç bir şey soracağım size şimdi biz de bir park yatak var odasında bir de anne yanı beşik var. Şimdi bebek uyandı sabah oldu salona geçeceğiz bebeği salonda nereye koyacağız? Salonda neyin içinde durur bebek anne yanı beşiği salona mı taşımak gerek tekerleği yok çok kafam karıştı
Bence o zamanlarda ana kucağı ben hem sallanan aldım hem de baybjorn o zamanlarda onu kullanmayı düşünüyorum

kızlar şu manuel ana kucağı var ya bu doğumdan itibaren kullanılır mı bundan almıştık

Eklentiler

• IMG_8399.png
    IMG_8399.png
    266,2 KB · Görüntüleme: 84
Korkma canım doktorun neden öyle demiş anlamadım
Benimki 32+3 2590 kg 35 haftalık görünüyor ama hiç sezeryan diye bir şey demediler
Sadece 4 kg üstü olmaması lazım dedi o kadar
kızlar maşallah bebişlerinize ilk bebeğimi iri doğurmuş biri olarak nacizane birkaç şey söylemek istiyorum. Şimdiden normal sezeryan olaylarını düşünmeyin benim 32. haftada 2500 grdı 4500 gr doğdu sezeryan oldum 40+3de ama 38 de sancınız gelip 4000 çıkabilir. Arkadaşın bebeği de benim gibiydi son iki üç hafta 50 gr haftalık anca aldı 3700 de kaldı normal yaptı. Gidişatı bilemiyoruz ki rahat olun kafanıza takmayın doktorlar da tahminde bulunuyor. Her şey normalken son anda sezeryana alınan gebeler oluyor son haftalar gelmeden direk yorum yapmak doğru değil aslında. İnşallah sağlıkla gelir hepsi de :)

Merhaba, az önce ben de aradım. Başvurunun internet üzerinden yapılması gerektiğini söylediler. internet sitesine girdiğimde de 0-3 aylık bebeklerin bu kampanyadan faydalanabildiği yazılmış doğmadan önce nasıl başvurdunuz acaba🤔
Her bölgenin belediye uygulaması farklı, bazıları doğum öncesi gönderiyor, bazılar doğduktan sonra... Konya nın uygulamasında 0-3 ay için canım...

Hangi
Şeker cihazını kullanıyorsunuz hastane de teyit ettirdiniz mi
Bana mı soruyorsunuz emin olamadım ama counter plus kullanıyorum endokrin doktorum bundan başka cihaz alma dedi. Çin ve tayland malı yanlış ölçüm veriyor bizi şaşırtır dedi🤷🏼‍♀️ henüz 5 gündür ölçüm yapıyorum ben yarın diyetisyene ve endokrine gideceğim ölçümleri göstermeye
kızlar şu manuel ana kucağı var ya bu doğumdan itibaren kullanılır mı bundan almıştık
Ben kullanacağım kızım minicik kalmazsa içinde😊

Bana mı soruyorsunuz emin olamadım ama counter plus kullanıyorum endokrin doktorum bundan başka cihaz alma dedi. Çin ve tayland malı yanlış ölçüm veriyor bizi şaşırtır dedi🤷🏼‍♀️ henüz 5 gündür ölçüm yapıyorum ben yarın diyetisyene ve endokrine gideceğim ölçümleri göstermeye

Ben kullanacağım kızım minicik kalmazsa içinde😊
bende onu aldım diğer arkadaşında yüksek çıkmış ya cihaz teyidi önemli birde benim de aynı cihaz sizinle ama Sankı sonuçları hastane ile farklı

Ben almadım devletin hoşgeldin bebek kampanyasına başvurdum çok güzel bir çanta getirdiler onu kullanacağım 🤭 ama almayı düşündüğüm bir çanta vardı link bırakayım hoşunuza gider belki.
erken vermişler bana doğum yapınca ara dediler güzel günlerde kullanın

Kızlar bende böbreğim için kontrole gittim bugün.Böbrek 24 mm taş 5 mm olmuş 🥲 doktorum takibe devam ama sana birşey yapmayacağım diyor stent konusunda 😅 Muhtemelen çok evhamlı ve panik olduğumu gördü bu saatten sonra bende takılsın istemem zaten inşallah son haftalarımda sıkıntı yaşamam🙏 su ve parola devam yani 🥲
Böbrekle ilgili ilk sıkıntı hissettiğimizde kendi doktorumuz mu bakıyor kadın doğum yoksa ağrım var deyince yönlendiriyor mu

kızlar bugün özelde kontrolüm vardı özelde en başından beri 1 hafta geriden geliyoruz kilomuz 1462 g olmuş tamamlamış maşallah dedi 1 ay sonraya randevu verdi ve dediki 2 saate bir hareketi takip et dedi hareketlenmezse sola yat bekle dedi dahada hareket etmezse hemen gel dedi azalma filan olursa ama saçma değilmi kontrollerin sıklaşması gerekmiyor mu normalde 31+1 haftalığım gerçi bidahaki kontrole gitmiyeceğim artık muayne 800 tl olmuş zaten devlette doğum yapacağım gerek yok artık gitmeye

Eklentiler

• 67D6C764-8EC0-47E7-A323-94A81481AB83.jpeg
    67D6C764-8EC0-47E7-A323-94A81481AB83.jpeg
    87 KB · Görüntüleme: 79
  • FA0091A2-4FA5-4A17-B32D-57A7A7C768F7.jpeg
    FA0091A2-4FA5-4A17-B32D-57A7A7C768F7.jpeg
    85,3 KB · Görüntüleme: 77
kızlar bugün özelde kontrolüm vardı özelde en başından beri 1 hafta geriden geliyoruz kilomuz 1462 g olmuş tamamlamış maşallah dedi 1 ay sonraya randevu verdi ve dediki 2 saate bir hareketi takip et dedi hareketlenmezse sola yat bekle dedi dahada hareket etmezse hemen gel dedi azalma filan olursa ama saçma değilmi kontrollerin sıklaşması gerekmiyor mu normalde 31+1 haftalığım gerçi bidahaki kontrole gitmiyeceğim artık muayne 800 tl olmuş zaten devlette doğum yapacağım gerek yok artık gitmeye
Maşallah kuzuya, canım bazıları 36. Haftada başlıyor sıklaştırmaya 1 ay sonra gittiğinde başlatacaktır muhtemelen...

Sabah akşm insüline rağmen açlık şekerim 116 çıktı 😔 insülinsiz bile 105i geçmezdi. Düşmesini beklerken bu çıkıyor gittikçe kendimi çaresiz hissediyorum. Diyete de devam.
Birkaç hafta sonra da düşmeye başlayacak canım şuan bebiş insülin üretemiyor az kaldı inşallah çok çok ciddi yükseklikler de değil korkma benim ilk gebelikte 150 gördüğüm dönemler oluyordu birden bire 90lara düştü son haftalar düzelmeye başlıyor. Akşam yemeklerine dikkat edelim bende de şuan bir miktar artış oldu

X