2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
kızlar hıckırmaları cok komik değil mi ya pıt pıt pıt atıyor o sıra sinirleniyor ama devam :-)
Ay benimki de çok sinir oluyo hıçkırırken birden pat diye vuruyo hep kaşları çatık hayal ediyorum o an çok komik oluyor sjfjjsksm inşallah güzelce gelişiyordur bebişlerin ciğerleri hıçkırdıkça 🥰🤭

Ay benimki de çok sinir oluyo hıçkırırken birden pat diye vuruyo hep kaşları çatık hayal ediyorum o an çok komik oluyor sjfjjsksm inşallah güzelce gelişiyordur bebişlerin ciğerleri hıçkırdıkça 🥰🤭
Özellikle aksam saatlerine denk geliyor 2 gündür yakalıyorum hık hık yavrum kıyamam gülüyorum ama :KK51:

Evet bence devlet ve şehir hastanesi acilleri daha iyi sonuçta nöbetçi kadin doğumcu ebeler var ve tüm tetkikler yapılıyor
Özel hastanelerde gece pek hekim gelmez diye biliyorum icap usulü olduklarından
Ama kendi doktorunuzu ararsanız gelir mi o da sanırım durum ve tetkike göredir
Gittiğim hastane Özel her gün Bi kadın doğumcu var nöbetçi. Güzel bısey

Ankara'da hangi doktora gidiyorsunuz? Bir de ciğer geliştirici ne ve hangi durumlarda yapılıyor? Bana doktorum hiç bahsetmedi
Tup doktoruma gidiyorum. Murat sönmezer'e.

Ciğer geliştirici erken doğum riski olabilecek
kişilere yapılıyor 36 37. Hafta öncesinde doğum olucaksa en geç 1 gün öncesinde yapılan bi igne. Bebeğin solunumunu desteklemek için yapılıyor.

Eger sizin erken doğum riski servkis kısalığı vs vs gibi bi durum yoksa yani 37 den sonrayı görebilecek durumdaysaniz doktor bahsetmemistir. Riskli durumlarda kullaniliyormus bende son 1 ayda ogrendim

30 da bile stent takmayanlar varmış canım tamamen bebekten kaynaklı dedi benim doktor eğer pozisyonu değişmeseydi benim ilerliyordu hızlıca , doğumdan sonra tamamen düzeliyormus kendiliğinden
Benimkinin ayakları tam sağda kaburgama dayıyor bazen öyle olunca ağrısı arttı sanırım 🥲

Tup doktoruma gidiyorum. Murat sönmezer'e.

Ciğer geliştirici erken doğum riski olabilecek
kişilere yapılıyor 36 37. Hafta öncesinde doğum olucaksa en geç 1 gün öncesinde yapılan bi igne. Bebeğin solunumunu desteklemek için yapılıyor.

Eger sizin erken doğum riski servkis kısalığı vs vs gibi bi durum yoksa yani 37 den sonrayı görebilecek durumdaysaniz doktor bahsetmemistir. Riskli durumlarda kullaniliyormus bende son 1 ayda ogrendim
Aaa bende onun eşine bir kaç kez muayeneye gitmiştim

Benimkinin ayakları tam sağda kaburgama dayıyor bazen öyle olunca ağrısı arttı sanırım 🥲
Döner değiştirir yakında pozisyonu rahatlarsın benim baş aşağıydı dün yine yaptı biseyler hatta bağırdım ödüm koptu biseyler kaydı içimde yine döndü mü naptı anlamadım manevraları aşırı sert 😁

Kızlar bakmayın güldüğüme ölüyorum hastalıktan
Vitamin alıyorum + portakal elma limon greyfurt zencefil karıştırdım içtim
Kelle paça içtim bana mısın demedi daha 5-6 kez hapşırıp duruyorum çok zor hastalık :KK43: başım zonkluyor sinüslerim dopdolu

Az önce bebeği seviyorduk eşimle. Bebek de kıpır kıpır yaptığı hareketlere şaşırıyoz falan. Eşim de düşündü düşündü bitanem senin organların şimdi nerde dedi çocuk gibi hahah. Hayal güçleri zorlanıyor galiba. Gerçi ben de akciğerlerimin beni terkettiğini düşünüyorum nefes alamıyorum çünkü

Kelle paça içtim bana mısın demedi daha 5-6 kez hapşırıp duruyorum çok zor hastalık :KK43: başım zonkluyor sinüslerim dopdolu
Ay çok zor gerçekten 2 kere geçirdim. Dinlenmekten başka çare yok. Tuzlu su yapıp genzimi boşaltmaya çalışıyodum ben biraz rahatlatıyo ama geçici tabi. Yaparsan tuzu çok koyma genzin yanar.

Az önce bebeği seviyorduk eşimle. Bebek de kıpır kıpır yaptığı hareketlere şaşırıyoz falan. Eşim de düşündü düşündü bitanem senin organların şimdi nerde dedi çocuk gibi hahah. Hayal güçleri zorlanıyor galiba. Gerçi ben de akciğerlerimin beni terkettiğini düşünüyorum nefes alamıyorum çünkü
Ben de oksijen yetmiyor gibi hissediyorum bazen nefes alamıyor gibi hissedip uyanıyorum.Uyumak çok zor artık yarı uyur yarı uyanık haldeyim zor geçiyor demek ki son aylar

Cok gecmisbolsun size de.
17. Haftalardan beri erken doğum riskiyle cebellesiyorum bende. Yatış verdiyse ne kadar zorda olsa yatın wc harici mümkün oldukça ayağa kalkmayin. Yardım edecek birileri varsa bu süreçte yardım isteyin. Yatmak çok yararlı oluyor. Biz 31. Hafta içindeyiz hala istirahat zorunluluğu devam ediyor. Sabır ve dua ile inşallah riskli zamanları atlaticaz allahin izniyle.
Teşekkür ederim yatıyorum sadece wc ve yemek yemeye kalkıyorum Allahım size de şifa versin

Ben de oksijen yetmiyor gibi hissediyorum bazen nefes alamıyor gibi hissedip uyanıyorum.Uyumak çok zor artık yarı uyur yarı uyanık haldeyim zor geçiyor demek ki son aylar
Konuşurken bile nefes nefese kalıyorum. uyku pozisyonu ayrı dert. Yastıkları oraya sıkıştır buraya sıkıştır bi türlü rahat edemiyorum. Ama biraz daha vakit var sabır

Canım yaa çok geçmiş olsun 😑😑

X