2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    302
Kızlar bende böbreğim için kontrole gittim bugün.Böbrek 24 mm taş 5 mm olmuş 🥲 doktorum takibe devam ama sana birşey yapmayacağım diyor stent konusunda 😅 Muhtemelen çok evhamlı ve panik olduğumu gördü bu saatten sonra bende takılsın istemem zaten inşallah son haftalarımda sıkıntı yaşamam🙏 su ve parola devam yani 🥲
30 da bile stent takmayanlar varmış canım tamamen bebekten kaynaklı dedi benim doktor eğer pozisyonu değişmeseydi benim ilerliyordu hızlıca , doğumdan sonra tamamen düzeliyormus kendiliğinden

Her hastane de oluyor mu acaba yoksa kendi hastanemize mi gitmeliyiz
Her hastanede yok malesef. Ama ben sorun yaşasam takipli olduğum hastaneye giderim direkt doktorumla iletişime geçiyorlar. Şehir hastanelerinde kadın doğum acil var daha önce mecburen gitmek zorunda kaldım ama insan muamelesi görmediğim için bir daha asla gitmem. Doktorunda bence takipli olduğun hastaneye gitmeni isteyebilir muayeneye gidince bence bunu bir sormalısın 👍🏼

Evet bence devlet ve şehir hastanesi acilleri daha iyi sonuçta nöbetçi kadin doğumcu ebeler var ve tüm tetkikler yapılıyor
Özel hastanelerde gece pek hekim gelmez diye biliyorum icap usulü olduklarından
Ama kendi doktorunuzu ararsanız gelir mi o da sanırım durum ve tetkike göredir

Kızlar acile gidince nst oluyor mu veya bebeğe bakabiliyorlar mı orada merak ettim birşey olsa ne yapacağız
Bakılıyor. Eger gebelikle alakali bi durum yasiyosaniz ilk kontroller kan idrar alininca acil kadin dogum bolumune yonlendiriliyosunuz. Orda ultrason ve nst cekimi oluyor. Ozelleri bilmiyorum tabi ben hep devlete gittim.

Zaten.34 haftada nst ye otomobil.bahlancaz bugün ebe hemsire öyle dedi saglikmocagindan çağırdılar rutin kontrol.vebegin kalp.atisina bakildi tansiyon kan tahlili verdim yatın yine sonuç baktirmaya gidecem ne çıkacak ya insulinle kan şekeri düşmüyor ya acaba ben insülin kullanmadan önce kaçtı ki

Kızlar bugün ankaraya kontrole gittik. Elhamdülillah rutinde devam ediyoruz aksi bi durum olmadı şükürler olsun. Size de anlatayım riskli durumda olan kişiler için özellikle.

Ben 28. Haftada 2 doz ciğer geliştirici olmuştum. Suan 31. Hafta içindeyiz fakat doktorum 2 doz ciğer geliştirici daha önerdi. 37. Haftaya kadar ani bi doğum başlangıcı olursa hemen yapılsın 4 e tamamlansin dedi. Sizlerde hekimlerinize danışın mutlaka. Konuyu açın bazı durumlarda galiba 2 doz da yeterli olmuyor. Bende yeni deneyimliyorum. Yakın zamanda kendi sehrimdeki doktorla da iletişime girip bilgilendiricem ekstra dozu. Sizde ihmal etmeyin

Kızlar acile gidince nst oluyor mu veya bebeğe bakabiliyorlar mı orada merak ettim birşey olsa ne yapacağız
Ben takipli olduğum hastaneye gidiyorum acilden giriyorum doğumhaneye indirip ebeler orada nst , ultrason ile kalp atımı ya da bebek hareketlerine bakıyorlar olası durumda doktorumu arayıp doktor çağırmadık bir durumsa çağırıyorlar doktora gerek yoksa doktorum verilecek ilaç ve serumları söylüyor onlar yapıyor ebeler idrar kan vs. de bakıyor. Nöbetçi Doktor falan olmuyor acil bir kanama kasılma sancı yoksa doktorum gelmiyor hastaneye olursa hemen orada oluyor 🙏🏻

Kızlar bunkasılma olayını okudum bende korkmaya basladim ya bendede karnimin bir tarafı şişiyor acı hiss etmiyorum biraz nefes darlıgı oluyor amma bebegin o tarafa gittiyini zannediyordum ben😥 beni doktorum gecen yokladi karnim yumusak dedi o kasilmaları say 10 u geçse bana soyle dedi.
Canım dikkat et ben adet sancısını çok çektiğim için kasılmaları anlamadım önemsemedim sonu böyle oldu takip et nst 45 60 gördüm normalde 30 haftada sancı olmaması lazımmış

Canım dikkat et ben adet sancısını çok çektiğim için kasılmaları anlamadım önemsemedim sonu böyle oldu takip et nst 45 60 gördüm normalde 30 haftada sancı olmaması lazımmış
Cok gecmisbolsun size de.
17. Haftalardan beri erken doğum riskiyle cebellesiyorum bende. Yatış verdiyse ne kadar zorda olsa yatın wc harici mümkün oldukça ayağa kalkmayin. Yardım edecek birileri varsa bu süreçte yardım isteyin. Yatmak çok yararlı oluyor. Biz 31. Hafta içindeyiz hala istirahat zorunluluğu devam ediyor. Sabır ve dua ile inşallah riskli zamanları atlaticaz allahin izniyle.

Kızlar bugün ankaraya kontrole gittik. Elhamdülillah rutinde devam ediyoruz aksi bi durum olmadı şükürler olsun. Size de anlatayım riskli durumda olan kişiler için özellikle.

Ben 28. Haftada 2 doz ciğer geliştirici olmuştum. Suan 31. Hafta içindeyiz fakat doktorum 2 doz ciğer geliştirici daha önerdi. 37. Haftaya kadar ani bi doğum başlangıcı olursa hemen yapılsın 4 e tamamlansin dedi. Sizlerde hekimlerinize danışın mutlaka. Konuyu açın bazı durumlarda galiba 2 doz da yeterli olmuyor. Bende yeni deneyimliyorum. Yakın zamanda kendi sehrimdeki doktorla da iletişime girip bilgilendiricem ekstra dozu. Sizde ihmal etmeyin
Ankara'da hangi doktora gidiyorsunuz? Bir de ciğer geliştirici ne ve hangi durumlarda yapılıyor? Bana doktorum hiç bahsetmedi

X