2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    303
Meğer devlet nst kağıdını vermiyormuş kadın doğumcu bizde kalıcak dedi bende resmini çektim mecburen doppler sonucunuda kağıda yazdı yarım yamalak iş oldu hep ama kalkıp bunlar içinde 1800 nasıl vereyim kan idrar da içindeydi kanları istemedim isteseydim ekstra 1000 tl ondan alıcaktı kesin
Canım nst nin muayeneden daha pahalı olması çok saçma ya tüm parayı ordan çıkarıyolardır zaten. Acaba tahliller de öyle pahalı mı?

Bende öyleydim adet gününden 1 hafta oncesi gibi belli oldu gebelik. İlk zamanlar sağlıklı olacakmı endişesi ya düşük olursa korkusu ile geçti. Tedavili olduğu için kılı kırk yardık sanki. 12. 16. Haftalar arasında hersey gebelik öncesi gibiydi. 16. Hafta sonrası gene riskler korkular kisitlamalar ardı ardına gelmeye başladı. Bide başlarda gebeliğin vermiş olduğu hormonların haricinde bedenimde sayısız iğnenin verdiği hormon yuklemeside vardi. Gün geçtikçe 2 kat zorladı. Hele bu ara.. son günlerde hep bastırıyorum duygularimi. Bugun dayanamadım ağladım tutamadım kendimi sonra tansiyonum yükseldi bide onun telaşına düştüm. Zor durdurdum kendimi. Bunlarda imtihan of demeye bile çekiniyorum. Hem kendi yaşadıklarım hem benim gibi mücadele eden kadınları düşünüyorum utanıyorum kızıyorum kendime. Birbir türlü duygu ile baş etmeye çalışıyorum. Hayatımda var olduğunu zannettim kişilerin aslinda olmadığını görüyorum. Aile dost arkadaş..

Dogum sonrasını bende iyi olacağının hayalini ve duasını yapiyorum. Dediğin gibi elbet zorlanicaz adepte olması uykusz geceleri emzirmenin zorluğu korkusu endişesi.. ama sanki gözümüz gördükçe bu zamana göre daha kolay gelecek gibi geliyor. Bi zaman kipirdamasa kafayı yiyecek oluyoruz hareket etmiyo diye. O zaman göz görecek allahin izniyle daha ferah olucaz inşallah.. zaten bana öyle geliyo ki çocuğundan başkasını görmez duymaz olurum sanırım. Geçecek inşallah. Mevlam imtihanlarimizi kolay eylesin. Bizleri muzaffer kılsın bu yolda. 🤲
Canım emin ol bebeğinin kokusunu aldığında ohh bee iyi ki de katlanmışım bunca şeye diyeceksin. Çünkü gerçekten değiyor, evlat gibi bişey dünyada yok herhalde. Canından bir parça ve sana ait gerçekten anlatılmaz yaşanır. 🥰 Allah olmayanlara da nasip etsin inşallah 🤲🏻🤗

Canım emin ol bebeğinin kokusunu aldığında ohh bee iyi ki de katlanmışım bunca şeye diyeceksin. Çünkü gerçekten değiyor, evlat gibi bişey dünyada yok herhalde. Canından bir parça ve sana ait gerçekten anlatılmaz yaşanır. 🥰 Allah olmayanlara da nasip etsin inşallah 🤲🏻🤗
Evet canım onun için dayanıyorum. Doğunca hemen kucağıma alacağım öpüp koklayacagim diye sabrediyorum. Yılların hasreti vat üstümüzde. Ama bazen çok fazla düşüyorum elimde olmadan. Mevlam ne günleri geri biraktirdi bu günleri de geride biraktiracaktir inşallah 🤗🫂

Tek erkek 🤣 çok çeneci ve hep kendini haklı bulur bu hamilelik sürecinde biraz kurtuldum o huyundan 🤣 ama geri başlayacak diye çok korkuyorum

Ahahahah bizimki tek çocuk ve dünya yuvarlak desen sırf aksi için düzdür der. 🤣🤣 inşallah eski hallerine dönmezler 🤭
Kızlar bu erkekler niye böyle ya aynı benim eşimde böyle tek çocuk değil ama onunla alakalı mı bilmiyorum 😂😂 İnşallah doğumdan sonra x2 olarak dönmez bize bu durum 😂 İsyan ediyorum bazen hangimiz hamileyiz diye 😂

Kızlar bu erkekler niye böyle ya aynı benim eşimde böyle tek çocuk değil ama onunla alakalı mı bilmiyorum 😂😂 İnşallah doğumdan sonra x2 olarak dönmez bize bu durum 😂 İsyan ediyorum bazen hangimiz hamileyiz diye 😂
Ahahah bilmiyorum zamaninda çok yüz verdik galiba eskisi gibi ilgi göstermiyoruz relan diye mi yoksa babalık endişesine mi giriyolar napiyolar bi değişikler 🤣

Ahahah bilmiyorum zamaninda çok yüz verdik galiba eskisi gibi ilgi göstermiyoruz relan diye mi yoksa babalık endişesine mi giriyolar napiyolar bi değişikler 🤣
Ay gerçekten çok garipler bu konuda yalnız olmadığıma sevindim bende bir tek benim eşim mi böyle acaba diyordum 😂😂

Evet canım onun için dayanıyorum. Doğunca hemen kucağıma alacağım öpüp koklayacagim diye sabrediyorum. Yılların hasreti vat üstümüzde. Ama bazen çok fazla düşüyorum elimde olmadan. Mevlam ne günleri geri biraktirdi bu günleri de geride biraktiracaktir inşallah 🤗🫂
Yanağından ve ellerinden öpmeyin o kadar zor şartlarda dünyaya getireceğiz mikrop bakteri bulaştırmayalım yavrularımıza 😍 Boynundan ensesinden buruşuk pembe popişlerinden öperiz 😍

Her aklıma geldiğinde Mevlam nolur sağlıkla hayırla erdir bizi o günlere diyorum. Sende sağlık diyerek dua et. Oyle gezelim de. Ben gebe kalınca gezicem diyodum sağlıklı gebelik ile gezecem demek gerekiyormuş. Her sozumuze dikkat etmek gerekiyo yoksa Osmanlı tokadı yiyoruz 😶‍🌫️😶‍🌫️
Valla doğru sözler bile farklı enerji gönderiyor gerçekten. Sağlıklı olalım bebişler de sağlıklı olsun 🙏🏻 mutluluk bundan sonra yakamızı bırakmasın

Yanağından ve ellerinden öpmeyin o kadar zor şartlarda dünyaya getireceğiz mikrop bakteri bulaştırmayalım yavrularımıza 😍 Boynundan ensesinden buruşuk pembe popişlerinden öperiz 😍
Aslinda ona çok dikkat eden biriyim ama kendim hariç kimseye izi vermem sanirim. Ben dayanamam opmesem de koklarim diye düşünüyorum. Söz veremem 🤭🤭

Popişlerinden öpmekte doğru bir tercih değil maalesef özel alanlarına giriyoruz koklamak en güzeli ilerleyen aylarda bol bol öperiz yanağındna elinden

Kasılmadan değil canım bizim bebek biraz küçük ya nst de bebek iyi mi diye bakıyorlar ben 28 de bi de 30 da girdim
Ben ilkkez bu hafta girdim ama şikayetimden dolayımı istedi kilosu geride diyemi bilmiyorum sancı çıktımı sende bende 1 sancı çıkmıştı

Bence hastahane muayene ücretini düşük tutup hasta çekmeye calisiyo sonrada tahlildi testdi bol bol ücret kesiyo
Evet burda biri yazmıştım ama hatırlayamadım hastane muayenesi 800 kusurdu nst 175 demişti toplamları benimkiyle aynı oluyor kimi yer muayene pahalı kimi mat demekki blmyrum

Kızlar iyi akşamlar. Bugün kontrole gittim çok şükür her şey yolunda. 29+4 bugün bebek 42 cm ve 1775 gr çıktı. Doktor maşallahı var dedi ben de 4 kilo doğmuşum. Sizce direkt sezaryen mı düşünmeliyim? Öyle istersen 20 şubatta alırız dedi
Bazı doktorlar kilo ile doğumun bir ilişkisi olmadığını savunuyor. Bana kalırsa doğum şekli doktor ve sizin aranızda karar verebileceğiniz bir durum. Bende 30+4 gittiğimde 42 cm 1780 gramdı doktor normal doğum için sıkıntı yok demişti. Sizin doktorunuz ne diyor durum için

X