2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    304
Ban
Kızlar size bir şey sormak istiyorum belki bilenleriniz vardır . Şimdi ben 10 gün sonra uçağa bincem ama haftam dolayısıyla doktordan rapor almam gerekirmiş. 28-34 haftalar arası olan gebeler alıyor bu raporu. Cuma günü 27+6 olcam ve doktora anca randevu buldum . Verir mi sizce raporu ? Deneyimlediniz mi
THY ile uçarken ben 22 haftalıktimm ve 27.olsa rapor gerekirdi dediler

Kızlar size bir şey sormak istiyorum belki bilenleriniz vardır . Şimdi ben 10 gün sonra uçağa bincem ama haftam dolayısıyla doktordan rapor almam gerekirmiş. 28-34 haftalar arası olan gebeler alıyor bu raporu. Cuma günü 27+6 olcam ve doktora anca randevu buldum . Verir mi sizce raporu ? Deneyimlediniz mi
..

Masalah bbenjm kaynana elini cebine koymadı koymaz da olk.cpxuguma da bisi yapmadı ananlar yapsın demişti buna hiç yapmaz artık ne güzel ben herseyi kendim.aliyorum bir annem 3 takım.almis bide kundak battaniyesi o kadar ilk.cpxuguma herseyi benim annemle yapmıştı ben hiç bir şey almamisyim
Benim kaynanada bana bi pijama takımı bebeğede iki paket bez aldı🤣🤣zaten sonra kavga ettik şuan konuşmuyoruz bu saatten sonra kaynana diye bişey kalmamıştır benim zaten annemde vefat etmişti 2 yıl önce hatta bana kavgada git ananın evinde doğur dedi şuursuz🤣herşeyi biz kendimiz aldık sayılır beşiği eşimin oğlan kardeşi aldı eşim zamanında çok yardmları onlara hatta herkese pusetli bebek arabasını benim kendim yeğenlerim aldı sağolsunlar

Ben havayolu şirketi ile konuştum tekli gebeliklerde 36. Haftaya kadar sorun yok dediler rapor istemediklerini söylediler 🙄🙄🙄

Kızlar riskli olup evde şeker takibi yapan arkadaşlarım tokluk şekerleriniz kaç çıkıyor
Benim tokluklar genelde düşük çıkıyor 116 119 121 130 vs ama açlıklar daha yğksek çıkıyor ama diyete tam uyamıyorum sanırım yani ölçmeden biraz önce süt içmiş mandalina yemiş falan oluyorum maalesef 3 saat açlık çok geliyor açlıklar 94 97 98 bandında seyrediyor 🥹🥹

Kızlar hamilelikte fotoğraf çekiyoruz böyle üzerinde haftamız bebeğin hangi meyve veya sebzeye benzediği ile ilgili uygulamalar varya bildiğiniz öyle fotoğraf düzenleyici uygulama var mı ben baktım da hep ücretli, ücretsiz kullandığınız bir uygulama var mı acaba ?

Merhaba,
Benim de su fazlalığı durumundan takip önerildi. Bir hafta evde ölç getir dediler. Devam ediyorum bakalım. Benim açlık yüksek çıkıyor malesef, 90 üstü, 95, 98, 100.... Tokluk en fazla sınıra yani 140 a dayanıyor ama..
Aynıyız sizinle benimde açlık yüksek çıkıyor tokluk hep sınırdan çok altta

Ben alt kısımda bir ağırlık hissediyorum sizce sebebi ne olabilir
Bugün iki kez oldu bana tam idrar torbası yeri gibi dimi altta kaşık üstünde sanki ağırlık bağlamışlar gibi hatta iki büklüm oldum yürürken alttan düşecek gibi hissettim korktum

Kızlar beni mahveden en büyük şey mide yanması
Süt, elma hepsini yaptım kesmiyor
Gaviscon şurup içiyorum çok ise yaramıyor ne yediysem inmiyor aşağı gibi sanki boğazımda hepsi cayır çayır yanıyorum bebeğin kafası yukarda demişti doktor en son baskı yapıyor galiba

Anladım canım farklı şeyler de ye bence arada bir haftalık değerlendirme süreci ise sadece diyet olarak ilerleme sonuçta ölçmeyi bıraktıktan sonra arada tatlı şeyler yersin
Normal beslendiğim gibi yiyorum zaten, doğru söylüyorsunuz. Birşey kesmedim. Ama şunu farkettim, geç kahvaltı yapınca daha yüksek çıkıyor. Kahvaltıyı daha erken yaparsam daha az yüksek çıkıyor

Aynıyız sizinle benimde açlık yüksek çıkıyor tokluk hep sınırdan çok altta
Size ne önerdi bu durumda doktorunuz. Ben cuma gideceğim bakalım ne diyecek. Biraz gerginim açıkcası. Tam da iştahımın açıldığı, kilo almaya gayret ettiğim zaman oldu. Çünkü ben başladığım kilonun altında kaldım malesef.

Kızlar hamilelikte fotoğraf çekiyoruz böyle üzerinde haftamız bebeğin hangi meyve veya sebzeye benzediği ile ilgili uygulamalar varya bildiğiniz öyle fotoğraf düzenleyici uygulama var mı ben baktım da hep ücretli, ücretsiz kullandığınız bir uygulama var mı acaba ?
Bende bi uygulama var “hamilelik+” uygulamanın adı ama fotoğraf olayı yok bebeğin meyve sebze olarak boyutunu canlandırmasını gelişimiyle ilgili bilgileri falan veriyor

X