2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    305
Bende hiç uyuyamıyorum biraz dalıyorum tuvaletim geliyor sürekli çişim var 😵‍💫😵‍💫 biraz dalsam bacaklarım ağrıyor kramp giriyor biraz zaman geçiyor bebek vuruyor ve sonuç sıfır uyku 🥲🥲🥲
Ben de 4 kere gidiyorum ya her gece. Ona alışmıştım ama bu beni gün içinde çok yorgun halsiz bırakıyor yani daha 40 cm üstüne çıkacaklar o zaman ne olacak acaba biraz sığmaya çalışsalar keşke benimki uzunlamasına yatıyor ya o minik ayaklarını yicem diye seviyorum ama gece hiç öyle olmuyor 😂

Bende 2-3 gündür var adet ağrısı gibi bazen. Bazen daha değişik bir ağrı korktum hatta önce ama 3 gündür beni çok huzursuz ediyor
Benimki daha geçmedi aralıksız 1 saattir hafif bi ağrı mı batmamı öyle bişey var doktor bi ilaç vermişti onu içtim ama oda geçirmedi suan resmen diken üstündeyim

Benimki daha geçmedi aralıksız 1 saattir hafif bi ağrı mı batmamı öyle bişey var doktor bi ilaç vermişti onu içtim ama oda geçirmedi suan resmen diken üstündeyim
Aralıksız mı ağrıyor girip çıkıyor mu? Benim de gün boyu girip çıktı ama bir saat hiç geçmeden ağrıdığı olmadı

Aralıksız mı ağrıyor girip çıkıyor mu? Benim de gün boyu girip çıktı ama bir saat hiç geçmeden ağrıdığı olmadı
Aralıksız ağrıyor kafamı oraya vermesem hissetmem bile o kadar hafif bi ağrı ama sinirlerim bozuldu
Şimdi acile gitsem en az 2-3 saat bekleticekler

Ölçüm vajinal mi yapıldı? Doktor yatış yada bi miktar hareket kisitliligi onermeliydi. Mümkünse bi sonraki randevuya kadar iş yerinden izin alın derim.
Bi ânda kisayip uzayabilen bi sey bu. Ayin 20 sinde 27 mm ölçüm alındı. 27 kasımda yani tam bir haftada 23 mm düştü. Suan peritonog takibine başlandı benim. Verilen ilacı düzenli kullanın mümkün oldukça oturun uzanın. Az yürüyün az ayakta kalın. Kiminde hızlı kisalma olmuyor ama gene de dikkat etmek gerekli.
Bugün başıma gelenler zaten .... Bu özel doktorun muayenesinden sonra devletin aciline gittim. Karından, çubuk ile vajinal sonra el ile tekrar vajinal muayene yaptı. Sonra nst ye bağladı sonra serumla 500 ml sıvı verdi sonra tekrar nst bağladı. Sonra tekrar elle muayene yaptı. kısalma ve açılma var yatış gerekiyor dedi. Yatış kabul etmeyip tekrar özel hastanenin acilin gittim. Oradaki nöbetçi doktor var evet kısalma var 26 27 arası ölçtüm ama tehlikeli bir açılma durumu yok yatışa falan gerek yok dedi. 10 günlük rapor yazdırdım eve geldim.

Bugün başıma gelenler zaten .... Bu özel doktorun muayenesinden sonra devletin aciline gittim. Karından, çubuk ile vajinal sonra el ile tekrar vajinal muayene yaptı. Sonra nst ye bağladı sonra serumla 500 ml sıvı verdi sonra tekrar nst bağladı. Sonra tekrar elle muayene yaptı. kısalma ve açılma var yatış gerekiyor dedi. Yatış kabul etmeyip tekrar özel hastanenin acilin gittim. Oradaki nöbetçi doktor var evet kısalma var 26 27 arası ölçtüm ama tehlikeli bir açılma durumu yok yatışa falan gerek yok dedi. 10 günlük rapor yazdırdım eve geldim.
Geçmiş olsun canum 26-27 maalesef kısa 10 gün boyunca bol bol yat ve hiç kalkmamaya çalış progestanı düzenli al yemek dahi yapma

Ah ah kim yapacak bu işleri yemekleri 😩
Yorucu olmayan yemekler yapılabilir ayakta kalmak etkiliyor 5 dk da bir çorba , salçalı makarna bitti gitti basit şeyler bir gün kahvaltılık yenir eşin yapmaz mı canın tost vs en azından böyle böyle geçecek zaman

C
Cok gecmis olsun canım dikkat et lütfen kendine 🙏🏻🤲🏻🤲🏻 dualarım hepimize inşallah sağ Salim su süreci bitirelim 🤲🏻🙏🏻🙏🏻

X