2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    305
Bende yarın 31+3 oluyorum dotkor kontrolüm var istesem rapor verirmi acaba 32 de ayrılıcaktım ama randevum yarına birde nasıl alıcam ne demem gerekiyor normal rapor gibi birşeymi
Bana kendi dedi tarih verdi çalışıyorsan tam 32+0 da gel raporunu verelim dedi bende tamam dedim o tarihte gideceğim sen de istersen 32+0 a al randevunu o gün hep kontrolünü olursun hem dersin ben çalışıyorum doğum izni için rapor yaZıcaktınız diye

Evet ya bende aralıkta yaptırdım 7bine..
Suan 12bin Olmuş tekrar yeniletecegim.. Çünkü doğum subatta 12den fazla olacak..
1 yıllık mı oluyor? Yaptırdığın yıl içinde hamile kalmak gerekiyor ozaman ama ya hemen tutmazsa diyelim ki sigortanın 5. Ayında hamile kaldık geriye 7 ay kaldı 7 ay sonra yenilemekmi gerekiyor doğumu karşılaması için yenilemeden karşılaması gerekmez mi sonuçta özel sigortalıyken hamile kalınmış

Kızlar ben hiç uyuyamıyorum geceleri. Hatta gündüz uzanmam bile sıkıntı. Bebek yanlamasına yatıyor karnımın solunda kafası sağında ayakları var. Sola yatsam eliyle vuruyor sağa yatsam ayaklarıyla tepiniyor. Sırt üstü zaten yatamıyorum tansiyonum oynuyor siz nasıl uyuyorsunuz 🥲🥲

Aramızda öğretmen meslektaşlarım var galiba yorumlarda okudum :) bende okul öncesi öğretmeniyim 5 yaş grubu sınıfım var. Şükür rahatım ama bazen sınıf kalabalık olunca zorluyor çünkü stajyerim yok ☹️ bir de bazen aşırı tahammülsüz oluyorum mesela bugün 😀 bir sinir var üzerimde zor dayanıyorum resmen :) 27+2yim şuan . Hedef 34.haftaya kadar çalışmak . Maksat doğum sonrasına aktarmak. İkinci dönem tekrardan okula dönmek istemiyorum yaz tatiline bağlamak istiyorum çünkü 🙂Umudum karnımın pek çıkmamış olması. Bu şekilde çok çıkmadan ilerlersem 34. Haftaya kadar zorlamaz diye düşünüyorum 😊
ben de okul öncesi öğretmeniyim ağırlaştıkça benim de çok zorlaşıyor stajyer de var sınıf 20nin altına hiç düşmüyor çok zorlanıyorum. Benim de karne haftası 34 oluyor o zaman ayrılayım diyorum iki hafta da 15 tatili bağlarsak 4 hafta aktarırım. İkinci dönem kalan az zamanı da raprla kapatıp Eylüle bağlarız inşallah :KK70:

Kızlar ben hiç uyuyamıyorum geceleri. Hatta gündüz uzanmam bile sıkıntı. Bebek yanlamasına yatıyor karnımın solunda kafası sağında ayakları var. Sola yatsam eliyle vuruyor sağa yatsam ayaklarıyla tepiniyor. Sırt üstü zaten yatamıyorum tansiyonum oynuyor siz nasıl uyuyorsunuz 🥲🥲
Tamamen aynıyız.. Uyuyamıyorum ne sağ ne sol sırt üstü yatmayı cok seviyorum ama tansiyon fena oluyor :KK43: doğurunca yatıcam keyifle valla

Beni anlatmışsın üstüne bir de sırtta kaburgam batıyor.

Bendede sebepsiz uykusuzluk vardı bu aralar uyuyorum gece şükür ama kaburga ağrısı çok oluyor sağa dönüyorum 2 dkk durmuyorum tekrar sola sonra tekrar sağa öyle uyuyakalıyorum uyuyamazsam tam sırt değilde yarım sort üstü yatmaya çalışıyorum birde öyle deneyin

Kızlar bir şey sorcam inş ceza yemem 😀 biz hep bu mecrada mı konuşcaz
çok tehlikeli sular :KK70: 2019da biz başka yere geçmiştik gelmeyen bir kişi hepimizi şikayet edip ceza verdirmişti :KK70: ama 5 yıl alacak hala görüşürüz doğumda her anımıza şahit olduk buluşup görüşenler oldu hala en aktif grubumdur wp da

1 yıllık mı oluyor? Yaptırdığın yıl içinde hamile kalmak gerekiyor ozaman ama ya hemen tutmazsa diyelim ki sigortanın 5. Ayında hamile kaldık geriye 7 ay kaldı 7 ay sonra yenilemekmi gerekiyor doğumu karşılaması için yenilemeden karşılaması gerekmez mi sonuçta özel sigortalıyken hamile kalınmış
Evet senelik, benim önceki mesela Tup bebekti tuttu ama Kürtaj oldum vs ilerlemedi..
Aralikta bitiyor bu gebeliği icin doğum da karşılamıyor yeniletecegim..
Aralık 2025tede bu bitecek..
Hayır öyle olmuyor, doğumu sigorta süresi bitti ise karşılamaz..
Hamile kalmadan öncede sigorta başlatılmış olması gerekiyor. Anadolu en esnek olanı.. Diğerlerinde gebelikten 1 yıl önce falan yapılması isteniyor

Ahahah durum Aynı..
Otururken bile Serviste pat küt zor geliyorum 😆
Gece 12. 1 gibi yatıyorum uyuyabilirsem. 2de bi kalkıyorum. Sonra 4te sonra 5.30 sonra 6.30d kalkıp işe gidiyorum..
Ama kıpırtı dan uyuması baya zor oluyor 😻😄

Bende hiç uyuyamıyorum biraz dalıyorum tuvaletim geliyor sürekli çişim var 😵‍💫😵‍💫 biraz dalsam bacaklarım ağrıyor kramp giriyor biraz zaman geçiyor bebek vuruyor ve sonuç sıfır uyku 🥲🥲🥲

X