2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Evet canım sağmıyor o mesela sağ göğüs sağılırken onu sola takıyorlar vakum gücüyle oda ufak ufak topluyor böylece biraz daha az zaman kaybı oluyor ama eğer pompan çiftliyse hiç gerek yok

Test yaptırmayıp dikkat ediyorum diyenleri anlamıyorum
Belki şekeri çok düşük veya çok yüksek insülün gerekli ama haberleri bile olmuyor maalesef
ben test yaptırdım hem çok katı diyet yapıyorum hem evde ölçüm yapıyorum yinede bazen fırlıyor
Zaten parmaktan ölçümle şeker olup olmadıgını anlamak imkansızmış

Canım keşke sadece tatlı çikolata yenmese valla doktor yasakları sayınca ee ben ne yiycem demiştim
Az az ve sık sık yemen lazım vücut ne aç olucak ne tok ikiside şekeri yükseltiyor
3 ana 3 ara öğün yapman lazım yemeklerden 7-8 kasık bulgur ve basmati pilavdan 4-5 kasık birde salata yiyip kalkmalısın
En doğru yönlendirmeyi doktorun yapar geç kalmadan dediği bölüme git onlar sana en güzel şekilde anlatırlar zaten

kızlar 100 ml 1. Saat cikmis umutlansam mi

Eklentiler

• Screenshot_20231127-133955_WhatsApp.jpg
    22,2 KB · Görüntüleme: 63
Kesinlikle parmak ölçüm ile koldan kan verme ap ayrı.

Bende önceden insülin direnci olmasına rağmen makarna pilav ekmek kesmişti tatlıyı geçmiştim artık bende ne yicem demiştim tam buğday ekmeği yerdim sabah yürüyüş yapardım 20 gün byle devam ettim sonra normale döndü ama ben kortizon vurulmuştum oyuzden direnc görüldü

İmkansız değil canım şeker hastalarına ilaç başlamadan bir haftalık evde glukometre takibi yapılıyor acil aşamada bu cihazlar büyük öngörü sağlıyor bende pramediğim ama kan da genellikle daha düşük çıkıyor şekerlerimiz bende yaptırmadım yükleme 3 doktora gidiyorum farklı 3 de önermedi düzenli takip yapacaksan dediler bende elimden geldikçe düzenli takıp ediyorum ama sende sürekli ölçme stres yapma tatlı canını sıkma çok etkiliyor şekeri stres

Şekeri sadece tatlıdan ya da çikolatan almıyoruz. Karbonhidrattan da şeker gelir, meyveden de şeker gelir. Gebelik şekeri dikkat edilmesi gereken bir durum, uzmanına görünüp doktorun dediği şekilde diyet yapmanız gerekir bence.

Ben bir haftadır değil çikolata tatlı princ beyaz ekmek vs de yemedim. Ona rağmen 1. Saat şekerim sınıra yakın. Bazı yemeklerde de var şeker. Yada bi yiyecek kiminde şeker yukseltmezken kiminde şeker artiriyo. Bir haftalık diyet ve kan olcumunde şunu anladım. Öğünde yoğurt ve sadaka yersem şekerim az cikiyo. Ama sadece yemek yersem ki çavdar kepek ekmeği vs bile yemeden susuz yemek yedim salata yoğurt yoksa öğünde bi tık fazla çıkıyordu. Sebze serbest mesela ama kızartma yağlı tuzlu olmayacak. Salatama sadece az miktarda limon sıktım yağ tuz koymadım. Normal şeker hastalığı ile de kiyaslanmamali diye düşünüyorum. Diyet yapmak zor şu bi haftada onu iyi anladım ama totalde bebeğin sağlığı için çok daha fazla dikkat etmek gerekli

Benim de düşük ben yaptırıcam. Şimdiden demir depolarını doldurmazsak daha sonra sıkıntı çekebiliriz doğum zaten kanamalı bir durum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…