2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Kızlar sonunda şeker yüklemesi sonucum çıktı açlık 67 1.saat tokluk 156 ama Aralık değeri 60 140 yazıyor 2.saat tokluk parmakta 133 sizce nasıl

Kizlar mide yanmasina ne gibi çözümler buldunuz? Tatli yiyorum yaniyor tuzlu yiyorum yaniyor, su iciyorum daha kotu oluyor 😔
canım bende çok yaşıyorum mide yanması geceleri özellikle sürekli kalkıyorum mide yanmasından istersen süt içmeyi ve soda içmeyi dene beni bunlar rahatlatıyor ilaç içmiyorum geceleri neredeyse 4-5 kez uyanıyorum ve gündüzleride zorluyor

Canım ama yemek yer yemez ölçme zaten bu sonuç olabilir yer yemez ölçtüysen bir saat sonra ölç birde iki saat sonra genellikle uzmanlar iki saat sonraki tokluğa bak diyorlar

Ya bi tane de önceden aldığım yarım atlet vardı onu da giyiniyorum hem çok salık duruyo hem de ondan da belli ediyor uçları 🤣🤣
tabıı silikonlu südyenler gıbı olmuyor canım bunlar :)) ama uc bellı olmuyo sungerlı ..
ya da emzırme sudyenının kaplı olanlarını dene ıstersen

Kızlar 32. Haftama girmek üzereyim bebeğimin kalbindeki delikten dolayo fetal eko çektirmem gerekiyor istanbulda tavsiye edebiliceğiniz bi doktor varmı aranızda çektirmiş olan varmı?

Bende hastanedeyim şuan 26+5 im normalde 27+4 çıkıyor ultrasonda kilomuz 1100 Gr olmuş.Suyum fazla hâlâ.Doktoruma özellikle sordum bir hafta ileride olması kötü birşey mi diye oda bebeğin suyu az olsaydı 40 tane ihtimal düşünürdük ama fazla olunca sadece şekerden şüpheleniyoruz dedi.Suyun fazla olması ve bebeğin önden gitmesi sadece doğumda iri bebek olur mu doğumu zorlaştırır mı şüphesi uyandırıyor bizde dedi.Şimdi şeker yüklemesi için kan verdim bekliyorum bakalım.Bir de fazla evhamlısın korkmanı gerektirecek hiçbir şey yok diyip birazcık kızdı bana tatliş tatliş 🙈🙈1 ay sonra çağırdı bu sefer 😁

bugün ben de yaptırıyorum şeker yükleme 🥰 bana aşırı kötü gelmedi tatlı eşiğim çok yüksek olduğu için herhalde 😅 çilekli gazoz gibiydi ama çok tatlı baya tatlı bi gazoz 😅
Canım merhaba nasılsın? Senin bebişinde kalbinde delikler vardı benimkindeki gibi uzun zamandır giremiyorum bir gelişme oldumu kapandımı delikler fetal dnada yaptırmıştın sanırım sonucu nasıl geldi? Benim fetal eko haftam geldi doktor arıyorum sende durumlar nedir?

Günaydın kızlar haftasonu kontrolüm vardı aynı zamanda şeker yüklemem vardı kan ve demir düşük sadece ilaçla olmaz dedi doktorum 9'a düşmüş değerim rapor çıkarıp damardan takviye yapmalıyız dedi yaptıran var mı böyle bir şey
Ben geçen ay yaptırdım canım, seruma ilaç enjekte ediyorlar. İlacı eczaneden sen alıyorsun.

Bende hastanedeyim şuan 26+5 im normalde 27+4 çıkıyor ultrasonda kilomuz 1100 Gr olmuş.Suyum fazla hâlâ.Doktoruma özellikle sordum bir hafta ileride olması kötü birşey mi diye oda bebeğin suyu az olsaydı 40 tane ihtimal düşünürdük ama fazla olunca sadece şekerden şüpheleniyoruz dedi.Suyun fazla olması ve bebeğin önden gitmesi sadece doğumda iri bebek olur mu doğumu zorlaştırır mı şüphesi uyandırıyor bizde dedi.Şimdi şeker yüklemesi için kan verdim bekliyorum bakalım.Bir de fazla evhamlısın korkmanı gerektirecek hiçbir şey yok diyip birazcık kızdı bana tatliş tatliş 🙈🙈1 ay sonra çağırdı bu sefer 😁
Benim de fazlaydı suyum dikkat ettim şekere falan bu hafta normal dedi suyuma

Canım tam tersi manuel pompa el gücüyle çekiyor o senin dediğin vakumlu süt toplamadır o fazlasını alıyor sütü çok arttırmıyor arkadaşlarım iş yerinde kullanıyorlar manuel kullananda var ama çoğu elektrikli hatta takıp telefonla falan oynuyorlar
Vakumlu toplayanlarda sağma özelliği olmuyor değil mi, sadece diğerini emzirirken akan sütü topluyor mantığı o değil mi?Daha önce de burda sormuştum ama cevap alamadım siz biliyor musunuz. Bende elektrikli pompa var lansinoh memnunum. Bir de ilk zamanlar süt akıyordu ziyan olmasın diye öyle bir pompa daha lazım sanırım

Benimde bebeğimin suyu normal herzaman. En başından beri bir hafta önden gidiyordu hani 5 farklı doktora gittim hepsinde tüm haftalarda öndeydi. Şekerim 157 çıktı. 140 mış sınır. O yüzden endokrinolojiye git dedi hala gitmedim. Hiç yemedim o günden sonra tatlı çikolata ama anlamadım ya ne yapacağız.

X