2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    305
Canım merhaba nasılsın? Senin bebişinde kalbinde delikler vardı benimkindeki gibi uzun zamandır giremiyorum bir gelişme oldumu kapandımı delikler fetal dnada yaptırmıştın sanırım sonucu nasıl geldi? Benim fetal eko haftam geldi doktor arıyorum sende durumlar nedir?
İyiyim çok şükür siz nasılsınız ? Fetal dna temiz geldi şükür, sonra tekrar gitmedim açıkçası 30larda tekrar giderim belki muhtemelen kapanmış olur diye düşünüyorum ben de.

İmkansız değil canım şeker hastalarına ilaç başlamadan bir haftalık evde glukometre takibi yapılıyor acil aşamada bu cihazlar büyük öngörü sağlıyor bende pramediğim ama kan da genellikle daha düşük çıkıyor şekerlerimiz bende yaptırmadım yükleme 3 doktora gidiyorum farklı 3 de önermedi düzenli takip yapacaksan dediler bende elimden geldikçe düzenli takıp ediyorum ama sende sürekli ölçme stres yapma tatlı canını sıkma çok etkiliyor şekeri stres
Canım ben doktorumun dediğini söylüyorum burda bi kaç arkadaşımızın doktoruda aynı şeyi söylemiş😕 maalesef günde 6 kez ölçmem lazım gebelik şekeri çıktıgı için ölçmezsem yükselip yükselmediğini anlayamam maalesef aslında yükseldiğinde hemen belirti veriyor ya kafam ağrıyor yada sıcak basması oluyor yükseldiğinde ne yediysem onu bir daha yemiyorum

Bende önceden insülin direnci olmasına rağmen makarna pilav ekmek kesmişti tatlıyı geçmiştim artık bende ne yicem demiştim tam buğday ekmeği yerdim sabah yürüyüş yapardım 20 gün byle devam ettim sonra normale döndü ama ben kortizon vurulmuştum oyuzden direnc görüldü
Yürüyüş gerçekten etkiliyor ben hep yattıgım için bunu daha iyi tecrübe edindim cumartesi bebişin odasını yapılırken biraz ayaklandım ilk kez açlık şekerini 69 gördüm
Suda çok düşürüyor

Kızlar Şeker her kesde ola bilirmi? Yoksa bir belirtileri varmıdır?
Benim ailemde akrabalarımda hiç kimsede şeker yok ilk şekeri çıkan benim
Hatta şekerim çıkınca babama söyledim babam diyoki doktora deseydin ya bizim sülaleye şeker uğraz diye felan dedi🤣
Su fazlalığı oluyomus bazılarında benim suyumda iyi
Yani belirti vermedende oluyor

İyiyim çok şükür siz nasılsınız ? Fetal dna temiz geldi şükür, sonra tekrar gitmedim açıkçası 30larda tekrar giderim belki muhtemelen kapanmış olur diye düşünüyorum ben de.
Çok sevindim temiz gelmesine sizdede iki adetti dimi bana 32 de fetal eko önerildi bunun için sanırım çocuk kardiyolojisine gitmem gerekiyor

Selam kızlar Size bir konuda danışmak istedim. Ben çok alerjik bir bünyeye sahibim annem ve babam da öyle. Bebeğin de böyle olabileceğini düşünerek eve hava temizleyici ve hava nemlendirici almayı düşünüyorum. Sizce gerekli mi yoksa başka türlü çözülebilir mi?

Kızlar merhaba nasılsınız? Uzun bir süredir yazmıyorum ama okuyamıyorum da çünkü taşındığımız için evde internetim hala gelmedi mobil verimi de alışveriş indirim vesaire olarak harcadığım için siteye fazla giremedim umarım herkes iyidir yorum yazamadığım için de kendimi bir tık eksik hissediyorum kusura bakmayın.

Ben şu anda 28 haftalığım bebeğin boyu 40 santim ve kilosu 1300 gram bir erkek bebeğimiz olacak adını hala belirlemedik.🙏🏻🧿

Doktor gayet sağlıklı sen de gayet iyisin dedi 32 haftada tekrar çağırdı tabii benim de ara ara şikayetlerim oluyor öncelikle maşallah hareketli olduğu zamanlarda çok kuvvetli hissediyorum bazen çok halsiz hissediyorum kramplar için gece yatmadan önce süt ve magnezyum alıyorum. Çok şükür şekerim çıkmadı mide yanmalarım her gece beni öldürüyor gaviscon kullanıyorum onun için de yataktan dönerken kalkarken kaplumbağa gibi hareket ediyorum zor dönüyorum sürekli tıslıyorum uykularım bazen düzenli bazen düzensiz oluyor çok çabuk acıkıyorum onun dışında şu ana kadar çok şükür bir sıkıntım yok basit gebelik belirtileri umarım herkes iyidir.🙏🏻🌈

Onun dışında doğum 15 Şubat gösteriyor ama bence Şubat'ın başı 6'sı 7'si gibi doğum olur gibi geliyor bana çok heyecanlıyım ama şu son 10-12 haftanın tadını çıkarmayı İnşallah istiyorum. Yürüyüş yapmayı çok istiyorum ama yeni taşındığımız için bir havalar soğuduğu için yapamıyorum bölgeyi bilmediğim için açıkçası çok hareketsiz bir hamilelik geçiriyorum saçlarımı kuruturken bile kollarım ağrıyor İnşallah çocuğu doğunca sağlamca taşıyabilirim.

Alınacak bazı eşyaları ise görümcemden ve kendi kız kardeşimden temin ettim bana ufak tefek şeyler kaldı inşallah onları da şu 2 ayın içinde tamamlarız kendime bir beyaz gecelik takımı aldım düğmeli, sabahlık aldım kırmızı taç yazılmış ben okumadan önce almıştım iyi denk geldi onun dışında süvenden lacivert Palmiye desenli 3 parça bir gecelik takımı aldım fotoğraf çekimi vesaire için manijura mıdır nedir içi türklü terliklerin muadilini buldum lcw'dan indirimde onu aldım. Kanguru ve ana kucağı kayınvalidemde battaniyeler mislinler bir hastane çıkışı bornoz takımıni o alacak, benim ailem ise beşiğini aldılar yine ufak tefek şeylerin onlar da alacaklar kardeşimden ise bebek arabası puset baston bunlar gelecek.
Her şey çok pahalı umarım herkesin her şeyi istediğini almaya gücü yeter inşallah herkes iyidir sağlıklıdır hepiniz de tam zamanımızda doğururuz🙏🏻🙏🏻🧜‍♀️🧜‍♀️🌺🌺

KIZLAR SELAM NASILSINIZ?
uzun zamandır eğitimlerim vardı giremedim.Çok şükür bitirdik birde eğitim için ankara gittim geldim:)
indirimlerden neler aldınız ben tutamadım kendimi hm den bir sürü şey aldım gene :)

27+1 iz bugünkü kontrolde 1285 gram uyumlu olduğu hafta 28+6. Suyum normal. Kızlar kontrolde renkli fotoğraf yakalamaya çalışırken gözlerini açtı şok olduk eşimle sonra gülümsedi hahaha. Yemin ederim çaki bebek kadar aklımı aldı
Ayyy aynısı oldu bana da. Uyuyordu doktor cihazı bastırınca çat açtı gözleri bak gülüyor bir de dedi aklım çıktı 😂😂 ağzını buruşturdu bi o kadar hoşuma gitti ki yumurta yemiştim beğenmedi galiba dedim 😅

Ben tetanoz olmadım. 30. Haftada difteri+boğmaca+tetanoz olan karma bir aşı varmış onu oluvam. Doktor onu önerdi
Benim doktorum 2 doz tetanoz- difteri önermişti yaptırdım ama 27 30 arasında tetanoz difteri aselüler boğmaca öneriliyormuş. Yapılması gereken 2 doz aşının 1 dozu boğmaca içerikli olması tavsiye ediliyormuş.

Test yaptırmayıp dikkat ediyorum diyenleri anlamıyorum😕
Belki şekeri çok düşük veya çok yüksek insülün gerekli ama haberleri bile olmuyor maalesef
ben test yaptırdım hem çok katı diyet yapıyorum hem evde ölçüm yapıyorum yinede bazen fırlıyor
Zaten parmaktan ölçümle şeker olup olmadıgını anlamak imkansızmış 😕
Kesinlikle öyle ki tedavisi çözümü olan bi şey için hem bebek hem anne zorlanıyor bu durum beni de uzuyor açıkçası 😔

Ayyy aynısı oldu bana da. Uyuyordu doktor cihazı bastırınca çat açtı gözleri bak gülüyor bir de dedi aklım çıktı 😂😂 ağzını buruşturdu bi o kadar hoşuma gitti ki yumurta yemiştim beğenmedi galiba dedim 😅
Bunlar bizimle dalga geçiyor :KK70: gülücükleri ömür boyu eksik olmasın yüzlerinden

Kızlar ya hastane için crocs terlik almayı düşünüyormusunuz ben almak istiyorum ama çok pahalılar🥴düğün klibim için kuaförde bride takımı almıştım onun terliği bulamadım gibi bulursam onu süsleyip çekim için kullanıcam geriye taç kalıyor ama ben kırmızı gibişeyler düşünmüyorum

Kızlar ya hastane için crocs terlik almayı düşünüyormusunuz ben almak istiyorum ama çok pahalılar🥴düğün klibim için kuaförde bride takımı almıştım onun terliği bulamadım gibi bulursam onu süsleyip çekim için kullanıcam geriye taç kalıyor ama ben kırmızı gibişeyler düşünmüyorum
ben krem crocs aldım canım çünkü her sene beklediğimde inanılmaz arttı artık dedim alacağım bu sefer:) şuan güzel indirimler vardı baksaydın.

X