2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Evet göbek düşmeden yıkıyorlar 2. Gün hastaneden çıkana kadar hergün yıkanıyor eğitim veriyorlar
Ben de yıkamak istiyorum göbek düşmeden olmaz diyorlar sinir oluyorum yıkarım galiba doğsun da mis mis olur tertemiz , kokar bebiş ya göbek Allah bilir ne zaman düşüyordur

Ben de yıkamak istiyorum göbek düşmeden olmaz diyorlar sinir oluyorum yıkarım galiba doğsun da mis mis olur tertemiz , kokar bebiş ya göbek Allah bilir ne zaman düşüyordur
Ya öyle şeymi olur
Burda bi arkadaşım var bebegi yazın doğdu sadece hastanede hemşireler yıkamış evde göbegi düşene kadar yıkamıycam diyodu çocuga kokudan dokunamamıştım bile o yaz sıcagında pişmiş resmen bebek
Zaten boyunları elleri çok çabuk kokuyor annem kardeşimi hergün yıkıyordu bebekler hemen kokar diye

Bebeği yikayabilirsin ama göbeğini kuru tutmalisin şu gelmemeli oraya. Yani normal zamanda suyun içinde altında yıkar gibi yapmamalisn. Kurudukca düşecek. Düştükten sonra 1 gün de ıslaklığı teması olmadan sivi yada kan akışı oluyo mu diye gözlem yapmalısın.

Kızlar peki doğumda anneniz mi kalacak evde yatılı çok misafiriniz olur mu merak ettim. Bir de hastanede sezeryan olunursa kalınıyormuş yanınızda anneniz mi eşiniz mi kalacak . Eve çıkınca da bende uzun süre biri kalsın istemiyorum yanımda 1 hafta en fazla 10 gün annem kalırsa kalsın diyorum ama nasıl söylenecek bilemiyorum ya daha fazla kalmak isterse diye:işsiz:
Hastanede eşim kalır benim içinde annem içinde iyi olur evde dinlenir. Sonrasında bi 40 gün annem gitmesin istiyorum 😅 Kardeşim olur bi de muhtemelen

Ya öyle şeymi olur
Burda bi arkadaşım var bebegi yazın doğdu sadece hastanede hemşireler yıkamış evde göbegi düşene kadar yıkamıycam diyodu çocuga kokudan dokunamamıştım bile o yaz sıcagında pişmiş resmen bebek
Zaten boyunları elleri çok çabuk kokuyor annem kardeşimi hergün yıkıyordu bebekler hemen kokar diye
Kızlar bence aceleci davranmayın. Benim kızımda doktor göbek düşmeden yıkamayın dedi annem dayanamadı yıkadı sonra göbeği enfeksiyon kaptı koku yaptı çok geç düştü. Düştükten sonra bile geçmedi yaktırdık göbeğini öyle geçti. Yani illaki yıkıyacaksanız orası ıslanmadan nemli bezle falan silin derim ama siz bilirsiniz yine de🤗🥰

Biz göbek düşmeden yikiyoruz cnm eve geldiğimde gbi bebek de annem de yıkanır yine öyle yapmayı düşünüyorum ilk kızımda bir sknti olmamıştı inşallah bundada olmaz Allah in izniyle

Kızlar peki doğumda anneniz mi kalacak evde yatılı çok misafiriniz olur mu merak ettim. Bir de hastanede sezeryan olunursa kalınıyormuş yanınızda anneniz mi eşiniz mi kalacak . Eve çıkınca da bende uzun süre biri kalsın istemiyorum yanımda 1 hafta en fazla 10 gün annem kalırsa kalsın diyorum ama nasıl söylenecek bilemiyorum ya daha fazla kalmak isterse diye:işsiz:
Benim eşim sürekli bebeği nasıl tutayım tutamam diye korktuğu için annem daha çok güven veriyor hastanede onunla kalırım. Sonra da annem bizimle kalacak hem bakmayı öğretsin hem de dikişlerim ağrır bebeği bana verir diye. Ama annem bende uzun kalacak gibi plan yapmıyor ben 2 hafta sonra tek kalmak istiyorum yoksa aşılamam hem de evde iki kişi olmaya almıştım bebişle 3 yeter işte 😅 ama kurmadan nasıl söylicem onun stresi var

Beni de düşündüren bebek bakımı değil sezaryen süreci , zor toparlıyorum ameliyatlarda 2-3 haftamı alıyor nerdeyse normale dönmek.. kaldı ki bir de bebek var al emzir kaldır tuvalete bile zor gidiyorum ameliyat dönemleri bilmiyorum nolcak kim gelirse kabulüm buyursun baksın bebeğe ben yatayım 🤭
Bende ameliyat diye düşününce korkuyorum toparlanmak zor olur diye hem de sonda takılacsk düşüncesi geriyor beni. Normal doğumda da ıkınmaktan hemoroid olunuyor. Yırtığın oluyor dikiyorlar diye tırsıyorum :KK12:

Benim eşim sürekli bebeği nasıl tutayım tutamam diye korktuğu için annem daha çok güven veriyor hastanede onunla kalırım. Sonra da annem bizimle kalacak hem bakmayı öğretsin hem de dikişlerim ağrır bebeği bana verir diye. Ama annem bende uzun kalacak gibi plan yapmıyor ben 2 hafta sonra tek kalmak istiyorum yoksa aşılamam hem de evde iki kişi olmaya almıştım bebişle 3 yeter işte 😅 ama kurmadan nasıl söylicem onun stresi var
Aynen söylemek zor 😔

Benim kv çalşşıyor belki 1haftalık izin alıp yanımda kala bilir annemde 1haftalık falan kalarım dedi. Annemde abimin çocuguna bakıyor yengem çalışdığı için çok kalıcagini zannetmiyorum

Ne kadar güzel maşallah kuran okuyorsunuz 🥰🫂
Tabikide yalnız değilsin eminin aramızda böyle hisseden yada kısa zaman önce hissetmiş atlatmaya çalışmış kisiler de vardır. Ne kadar olduğum duruma alissam da bazen çok çok bunaliyorum bende. Ama geçecek ne zorlu günler gördük mevla bizlere ferah günleri de gösterdi elhamdülillah. Gene gelecek ferah günler 🤲🥰

Konuşursun ya bende başlarda konusamiyordum. Ama sonra ona seslendigimde tepki verdigini görünce daha çok konuşmaya başladım. Sırt üstü uzanıp sesleniyorum kızım güzel kızım bitanem guzelcim diye kipirdamaya başladığında. Uyandın mı kızım uykucu kızım tirtilim benim diyorum dahada uyanıyor. Sonra ona o gün ne yaptıysam yada ne yapacaksam onu anlatıyorum. Eşim bi sey dediyse onu anlatıyorum senin baban bunu yaptı vs gibi. Babaannen şunu yapiyo deden sana bunu almış aliyomus ne bileyim. Aslinda günlük şeyler. Şimdiden alışsın konusmalara doğduktan sonra sen farkında olmadan konuşacaksın onunla. Üstünü degistirirken banyo yaparken karnını doyururken. 🥰🥰🤭
İnşallah 😍😍😍❤️❤️🤲🏻🤲🏻

Ben ben aynı böyleyim hatta ağlıyorum bazen gün içinde ara araa çok normalmiş hormonlarımız alt üst suan :KK43: evet çok zor gebelik bana da psikolojik olarak çok ağır geldi… sayılı gün çabuk geçiyor az kaldı..
ben de gün içinde yemek yap çamaşır bulaşık çalışıyorum da arada bilgisayarda zaman geçiyor ama modum çok da iyi değil hüzün var sanki içimde
Evet yani benimde tam net açıklayamadığım hüzün tarzı karışık duygular inşallah çabucak atlatırız 🥲❤️

Hiç yalnız hissetme benim ikinci ama aynı duygulara sahibiz aşırı sinirliyim sanki dünya başıma yıkılmış gibi bazen de aşırı mutlu ah o hormonlar, hormonlar... dua çok iyi gelir...bebisle konuş bol bol vaktinde sağlıkla gelmesini söyle...kavuşmaya daha cok vakit oldugunu , onu çok merak ettiğini ama bekleyebilecegini ikiniz için de bunun gerekli olduğunu söyle, ona onun icin aldıklarından bahset. Sen de sana iyi gelenlerle buluş, gez, dolaş havalar da iyiyken tadını çıkar doğumdan sonra da hamileliği özlüyor insan onun karnındaki pıt pıtları nimet, nimet. Rabbim hepimize güzel, mutlu hatirlayacagimiz süreçler yaşatsın vaktinde zamanında gelsin minnaklar. Kötü düşünüp de kötüyü çagirmayalim hiç.
Aminn aminn haklısınız bana iyi gelen şeyleri yapmaya çalışacağım inşallah bebeğimle de konuşmaya başladım bugün 🙈

Selam kızlar benimde karnım çok çıkmadı hatta geçen birisi doğum yapmış gelmişim sandı hastanede
Henüz rutinlerim devam benim bende biraz daha büyük olsun istiyorum karnım ama sabret istesen de istemesende büyüyecek diyorlar zaten rabbim hepimizin sağ Salim kucaklarımıza almayı nasip etsin insallah 🙏🏻🤲🏻 yıkanma olaylarını hiç bilmiyorum doktoruma sorup ona göre hareket edeceğim insallah o ne derse 🤣

Selam kızlar benimde karnım çok çıkmadı hatta geçen birisi doğum yapmış gelmişim sandı hastanede
Henüz rutinlerim devam benim bende biraz daha büyük olsun istiyorum karnım ama sabret istesen de istemesende büyüyecek diyorlar zaten rabbim hepimizin sağ Salim kucaklarımıza almayı nasip etsin insallah 🙏🏻🤲🏻 yıkanma olaylarını hiç bilmiyorum doktoruma sorup ona göre hareket edeceğim insallah o ne derse 🤣
Benimde çok karnım yok. İçeriye doğru büyüyor. Oda zor organları sıkıştırıyor 😶‍🌫️

Kızlar bu doktor hoşuma gidiyor. Bi çok konuda bilgim var ama genede eksiğim olduğu için vakit buldukça videolarini izliyorum. Herseyi anlatıyor açıklıyor. Burda da banyo konusunu anlatmış. Asla yapılmamalı yapılamaz değil ama göbeğe özen göstermek gerekiyor. Vakti olanlar bi izlesin. Soru işaretleri ortadan kalkar. Bende 10 gün boyunca o halde tutmiycam elbet ama dikkat ederek temizligini yapmayı düşünüyorum. Enfeksiyon riski için dikkat edelim sadece ne olur ne olmaz 🤗

X