2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Ay kızlar bi de şey olayı var kaynanam ve eşimin teyzesi sağolsunlar severim onları yemeğimi bile yapıyorlar çok bik bik yapmıyorum he diyorum 😅 bebeği 40 gün dışarı çıkarma diyorlar e doktor kontrolleri aşıları var yenidoğan çekimi de istiyorum 10. Gün gibi yapılıyormuş
40 gün niye çıkmasın dışarı hava alsın yazık değil mi 🥲
Canım 40 gün dışarı çıkmasın muhabbeti eskilerden kalma batıl inanç. Uzmanlar her gün bebeğin 15 dk dışarı çıkmasının temiz hava almasının faydalı olduğunu söylüyor ben çıkaracağım açıkçası. Genelde ilk duş göbek bağı düşünce öneriliyor o da ortalama 7-14 gün içinde düşüyor bebekten bebeğe değişiyor. Cildi çok kuruyorsa gün aşırı kurumuyorsa her gün duş aldırabilirsin suyun kurutucu etkisi var çünkü 🌺

Ay kızlar bi de şey olayı var kaynanam ve eşimin teyzesi sağolsunlar severim onları yemeğimi bile yapıyorlar çok bik bik yapmıyorum he diyorum 😅 bebeği 40 gün dışarı çıkarma diyorlar e doktor kontrolleri aşıları var yenidoğan çekimi de istiyorum 10. Gün gibi yapılıyormuş
40 gün niye çıkmasın dışarı hava alsın yazık değil mi 🥲
Eski inanışlar yine işte 40 gün çıkmayın olayı. Psikolojim için ben çukarım ameliyat yerimin ağrısı geçer geçmez 😅

Bu bebeğin üzerindeki beyaz yapıyı hastanede temizliyorlar ama ilk üç gün kalıyormuş ve bebeği koruyormuş en azından ilk üç gün yıkanmaması daha iyi diyorlar siz böyle bir şey biliyor musunuz

Kızlar ben olumsuz yoruma kapalıyım ya sizde de var mı? Yani akıl verilmesin istersem tepeme bindirir çıkarırım ne bileyim ya onu yapma bunu yapma hiç sevmiyorum inadına oğlumu alıp şehir şehir gezesim geliyor öyle olunca 🤣🤣 gezen anne bloğu açıcam

Kızlar ben olumsuz yoruma kapalıyım ya sizde de var mı? Yani akıl verilmesin istersem tepeme bindirir çıkarırım ne bileyim ya onu yapma bunu yapma hiç sevmiyorum inadına oğlumu alıp şehir şehir gezesim geliyor öyle olunca 🤣🤣 gezen anne bloğu açıcam
Ya bende öyleyim ben kimseden akıl istemiyorum gerçekten yardımcı olmak istiyorlarsa yanımızda destek olsunlar ama her işime burunlarını sokacaklarsa mümkünse gelmesinler bile zaten ben kendime zor yetiyorum kafamı şişirmesinler 😂

Kızlar peki doğumda anneniz mi kalacak evde yatılı çok misafiriniz olur mu merak ettim. Bir de hastanede sezeryan olunursa kalınıyormuş yanınızda anneniz mi eşiniz mi kalacak . Eve çıkınca da bende uzun süre biri kalsın istemiyorum yanımda 1 hafta en fazla 10 gün annem kalırsa kalsın diyorum ama nasıl söylenecek bilemiyorum ya daha fazla kalmak isterse diye:işsiz:

Kızlar peki doğumda anneniz mi kalacak evde yatılı çok misafiriniz olur mu merak ettim. Bir de hastanede sezeryan olunursa kalınıyormuş yanınızda anneniz mi eşiniz mi kalacak . Eve çıkınca da bende uzun süre biri kalsın istemiyorum yanımda 1 hafta en fazla 10 gün annem kalırsa kalsın diyorum ama nasıl söylenecek bilemiyorum ya daha fazla kalmak isterse diye:işsiz:
Annem gündüz kalır gece eşim bakar bana bebeğe ilk zamanlar , sezaryen olayı iyileşme süreci oluyor ihtiyacımız olur diye düşünüyorum kim yardım etmek isterse de kapım açık 🤭 cengaver değilim pek bakım konusunda , aslında keşke devlet yanımıza bakıcı verse lohusa zamanı :KK43: ne iyi olurdu

Benim doğumum sezeryan olacak annem benden uzakta. Doğum için gelecek yanıma. Bi 10 gün falan kalıp gidecek. Oruclar baslayacak cunku. Babam evde tek başına yapamaz. Öyle çok misafirde geleceğini sanmıyorum. Görümcelerim eltilerim gelir bi hayırlı olsuna. Arkadaşlarım ben biraz toparlanınca gelirler muhtemelen

Beni de düşündüren bebek bakımı değil sezaryen süreci , zor toparlıyorum ameliyatlarda 2-3 haftamı alıyor nerdeyse normale dönmek.. kaldı ki bir de bebek var al emzir kaldır tuvalete bile zor gidiyorum ameliyat dönemleri bilmiyorum nolcak kim gelirse kabulüm buyursun baksın bebeğe ben yatayım 🤭

X