2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
sanki başa döndük gibi geliyor bir de sanki bu 2 haftada karnım daha da büyüdü göğsümle karın arasında boşluk kalmadı
Aynen öyle bende de bir haftadır var. yere bir şey düşünce oturduğum yerden alamıyorum orda boşluk olmadığından ayağa kalkıp eğiliyorum kusma olmasın da bunlar daha kolay gibi ya sadece aşırı hızlı yoruluyorum o canımı sıkıyor

ay en korktuğum o bulantıların geri gelmesi hayattan soğumuştum şimdi en azından yemek yiyebiliyoruz bende böyle ağır vasıta gibiyim ayakkabılarımı bile giyinemiyorum ve daha 3 ay var

78 yaşında yattigi yerden kalkmaz herseyi yemez 3lini bir işe değmez ha bire ayağına çağırır çene durmaz
78 yaşındaki kadınla sen ne yapacaksın. Ona mı bakacaksın bebeğe mi ay yazık sana. Bazı insanlar çok garip benim kaynana genç ilk doğumumda gittim mutfaktan çıkamadım çocuğu bana çok ağlayınca sadece veriyordu . Yemek için kayınpeder ve bekar kayınlarım hep beni arardı en sonunda eşimi aradım doğum iznim bitmeden evime gittim. İşin düşünce elin kızı diyip arkalarını dönüyorlar kendi işleri düşünce seni kurnazlıkla kullanıyorlar sen kızınca kinci nefreci kötü düşünen vb bir insan statüsüne sokup rezil ediyorlar

Yaa kızlar bazen gerçekten düşünüyorum doğum ne kadar normal bi durum doğada, belgesellerde hayvanlar pıt diye çıkarıyo eskiler de hep pıt diye çıkarmışlar ebelerle. Mesela annem 6 normal doğum yapmış hepsi evde ve nerdeyse hepsi de 4 kilo üstü çocuklar. Yani doğamızda bunu yapacak kabiliyet var yapımız buna göre yaratılmış yani tuvalet yapmak kadar normal bi şey baktığında. Tabi değişen koşullarda fiziksel aktivite düzeyleri beslenmeler stres düzeyleri falan değişmiş olabilir ama yine de doğamızda bunu yapacak güç var bence bir avazda kolay doğumlar nasip olsun cümlemize inşallahh stres yapmadan atlatalım vakti gelince amiin

Merhaba kızlar nasılsınız inşallah her kez ve bebişler iyidir. Bende son zamanlar bi daralıyorum kalbim sıkışıyor çarpıntım oluyor. Boyle sanki depresyonlara giriyorum bir anlik. Dogum yaklasiyor belkide dogum korkusudur. Çok ağırlaştım gibi çok şişkinliyim var midem yanıyor. Bide bu hemoroid beni biktirdi normal dogum istiyorum. Afedersiniz kabizligim yok amma her tuvalete cikinca oda cikiyor bezdirdi beni napsam acaba ? yarin kontrolum var inşallah bakalım nasıl bebegim yarin 26+6 oluyorum

Çoraplarımı çok zor giyiyorum kasılıyor karnım eğilemiyorum nefesim kesiliyor bir de ayakta aşağıya bakınca artık kocaman göbekten göremiyorum bacaklarımı
Nefes darlığı çok fena yalnız..
3. trimester gümbür gümbür geliyor dünden beri sabah uyanınca mide bulantısı yaşadım diş fırçalarken 2 aydır falan hiç olmuyordu

Ayy demek ki herkes bu psikolojide ben de bayadır öyleyim malesef Bu hemeroid durumu bende de var o yüzden çekiniyorum doğumdan ilk doğumda oturamayacak kadar çıkmıştı

Bende çok egilemiyorum egilince ayaklarımı aralıyorum dha sonra yoksa bebek sıkışıyor karnımda çoraplarımıda oturub ayagimi bardaş kuruyormuş gibi yapıb giyiyorum bazende eşim giydiriyor. Bence karnım çok buyuk degil amma nefes darlıgı yaşıyorum bende. Okulda sınıfım 3. Katta zor çıkıp düşüyorum

Ayy demek ki herkes bu psikolojide ben de bayadır öyleyim malesef Bu hemeroid durumu bende de var o yüzden çekiniyorum doğumdan ilk doğumda oturamayacak kadar çıkmıştı
Evet ya bence hormonlardan. İlk doğumda öncede mi vardı yoksa dogumdan sonra çıktı? Çoğu zaman dogumdan sonra çıkar amma bende ilk trimestrda kabizlikta çıktı oncelerde olmustu amma geçmişti.

Ay kızlar bi de şey olayı var kaynanam ve eşimin teyzesi sağolsunlar severim onları yemeğimi bile yapıyorlar çok bik bik yapmıyorum he diyorum bebeği 40 gün dışarı çıkarma diyorlar e doktor kontrolleri aşıları var yenidoğan çekimi de istiyorum 10. Gün gibi yapılıyormuş
40 gün niye çıkmasın dışarı hava alsın yazık değil mi

Annemde tam tersi çıkıp hava aldıralım göbeği düşünce sık sık yıkayalım diyor tam ters kafalardalar annem alır gezer bile bizi de öyle büyüttü alır kahvesini hadi der çıkalım yürüyelim bebekle hava alsın

Ben şoyle düşünüyorum 40 gün insanlarla çok sıkıfıkı olmasın çoçuk amma bende dışarı çıkarıcam doktora gidicez hava aldırıcaz amma misafirliktir nebbileyim çok insanlarla aynı ortamda olsun istemiyorum. Göbeği düşdükten sonra bende sıksık yıkamayı düşünüyorum evet kış belki de fikrimi degistiririm o zamana kadar

Onlar hastane dışındaki yerlerden bahsediyor heralde. Bu 40'ı çıkmak duyduğuma göre şaman geleneğinden geliyormuş. Büyüklerimizinki sadece bi alışkanlığı devam ettirme yoksa herhangi bi sakıncası yok çıkılabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…