2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
benim de yüzümde cildimde bembeyaz tabaka varmış onu bir süre bekletmişler eskiden yıkama varmış ama beni de yıkamamışlar cildim güzeldi hep annem ondan der ama bilmiyorum
Olabilir bittabi. Sonuçta bebeği koruyan tabaka. Yani tıbbi açıdan zorunlu değilse ben de yıkanması taraftarı değilim.

Birazda doğuştan insanın içinden gelen bişey mi acaba ya. Benim büyük kızım da doğduğundan beri sıcağı hiç sevmez. Şuan 12 yaşında kışın bile evin içinde şort tişort gezer öyle yatar ve pencerenin biride illa acik olacak yoksa hava alamıyormuş maşallah öyle pek hasta olmaz. Bazen alerji durumundan dolayı öksürük ataklarımız oluyor o kadar.

Benim kedim doğum yaptı plasentayı gözümüzün önünde çatır çatır yedi valla bi de iştahlı
Ben bunu daha önce duyup araştırmıştım bunun sebebi şuymuş düşmanlar plasentanın kokusunu alıp gelip te bebeğini yemesin diye iç güdüsel olarak plasentayı yerlermiş ve bebeğini yalarlarmış koku gitsin diye ev kedilerinde de görülen birşeymiş.

Ay o karin konusu bende de var. Kedi yavrusu doguracakmisim öyle küçükmüş karnım. Kimseye eyvallahım yok benimde cat cat söylüyorum lafımı.

Gerçekten de usutebilirsin ama. Allah korusun en ufak soğuk algınlığıni ağır atlatiyolar bebisler. Bide kışın doğacak ne kadar konum olarak ılıman bölgede olsanda o ise girme derim. Ben pamuk aldım 1 ay kadar pamuk kullanmayı düşünüyorum. Kaynamış suyla ıslatirsin pamuğu bi kaba koyup kullanırsın. En makbulü o ilk zamanlar.

Amin amin Mevlam akıl ve beden sağlığı olarak huzurla yetiştirmeyi birlikte büyümeyi nasip etsin
Evet aslında yara sarma tabiri yakışmıyor. Ben yaşamadım o yaşasın gibi de yapmiycam. Ama sanki kızımla büyüyecek gibiyim. Gebelik öncesi ve baslarda bi kaç düşüncem vardi sonra o düşünceleri atıp bi anda farklı bi karar aldım. Dediğin gibi bakalim neler yasiycaz sabırsızlanıyorum. Mevlam sağlık hayır versin o günleri dolu dolu ağız tadıyla yaşayıp keskesiz buyuyelim büyütelim

Bu doğru bide buna ek olarak süt olsun diye ve kaybettiği enerjiyi toparlayabilmek adına yermiş. Ete proteine ihtiyacı olurmuş.

ay yok saksıya gömemem hiç bir anlamı yok ki saksının. giderim havadar bir yere gömerim
Mantığı yok zaten. Akıl işi değil. Tamm annelik kutsal özel zor bi süreçte yani saksıya gömmek de yani saçmalık şov yani. Ben bilmiyorum bize veriyorlar mı plesantayi hiç öyle duymadım da çevremden

Kızlarcım selam umarım herkes ve herkesin bebişi iyidir size terlik sorcam sjfjdkfk ya ben puf puf tabanı sert olmayan kapalı terlik bulamıyorum alan önerisi olan var mı? Evde de giyeceğim hastaneye de götüreceğim hem krem hem farklı renk önü kapalı pofuduk terlik arıyorum lohusa terliği adı altındaki bez havlu terliklerden almak istemedim ama bulamıyorum bi aldım puf görünüyodu inanılmaz sertti tabanı geri gönderdim bana bi yardımm

Bebisin üzerinde kaplı olan beyaz tabaka varya o. Bebeği temizlemeden biraz ayırmalarını iste dedi. Krem gibi bir kıvamı oluyormuş. Göğüs ucu yaralarına birebir demişti.
Anladım canım ama benim ilk çocukta hiç kalmamıştı hemşireler temizlemişti. Ben de o kadar göğüs yarası oldu ki emzirirken ağlıyordum resmen bilseydim ayırırdım. Acaba ikincide olur mu

Mutsuz geçen çocukluklara çok üzülüyorum hiçbir çocuk haketmiyor o kadar saf masumlar ki o kadar savunmasızlar ki.Üzüldüm doğumdan sonra bambaşka bir insan olacaksın kızına vereceğin saf sevgiyle ondan göreceğin saf sevgiyle yaralarını sararsın inşallah, bundan sonra hep mutlu olun

Ahh ahh benim de cocuklugum berbat gecti anne baba ayriliklari kavgalar dayaklar babanin anneye ihanetleri ile gecti. Yazik oldu cocukluguma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…