2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Bende hep.sezeryan bölgesinde hareketlilik var çok.nadir üstten tekme yiyorum her gittiğimde yan yatıyordu bakalim salı günü gitcem ne alemde sipa

Keşke anlayabilsem ya pozisyonunu
Hıçkırıgı sağ kasıgımda hissediyorum sanırım yan yatıyor🤣🤣
Birde dönmeyince doktorlar dışardan döndürüyor burda yaptıranlar çok zor diyorlar asıl korkum o ve sezeryan😩
Ya şuan anlasan da pozisyonuna anlam vermek için çok erken. Benimki dün kafası aşağıdaydı tekmeleri yukarıdaydı bugün tam tersi duruyor. O dışardan döndürme korkulacak birşey değil canım saniyelik bir manevra hemencik oluyor. Ya ben sezaryen düşünüyorum açıkçası bu çocuk bir şekilde çıkacak önemli olan nasıl çıktığı değil sağlıklı olmalı gerisine takılma boşver 😁

Ya şuan anlasan da pozisyonuna anlam vermek için çok erken. Benimki dün kafası aşağıdaydı tekmeleri yukarıdaydı bugün tam tersi duruyor. O dışardan döndürme korkulacak birşey değil canım saniyelik bir manevra hemencik oluyor. Ya ben sezaryen düşünüyorum açıkçası bu çocuk bir şekilde çıkacak önemli olan nasıl çıktığı değil sağlıklı olmalı gerisine takılma boşver 😁
Önceden bende sezeryan istiyodum aslında
Ama maalesef normal doğumu 1 kere tecrübe ettiğim için artık normal istiyorum tabi epiduralli🤣
Tabi dönmezse felan sezeryanada razıyım dediğin gibi sağlıklı olsunda gerisi önemli değil

Kızlar en son doktora gittiğinizde bebeğiniz hangi pozisyondaydı doğum pozisyonunu almış mı?
Benim yeni sıkıntım bu🤣
En son gittiğimde kafası yukarda demişti kafayı buna taktım ama hıçkırıklarını tam kasığın altında hissediyorum😕
Ben 28 haftada gittiğimde göbek deliğinin orada kafa solda ayaklar sağda demişti. Ama çok hareketliler sen daha kapıdan çıkmadan o yer değiştirebilir demişti.
Daha çok var canım, doğum pozisyonunu bir gece de bile alabilirler. Benim oğlan 36 da doğum pozisyonunda değildi. Doktorum yürüyüş yap dedi. 39 da norma doğdu canım.

Ben 28 haftada gittiğimde göbek deliğinin orada kafa solda ayaklar sağda demişti. Ama çok hareketliler sen daha kapıdan çıkmadan o yer değiştirebilir demişti.
Daha çok var canım, doğum pozisyonunu bir gece de bile alabilirler. Benim oğlan 36 da doğum pozisyonunda değildi. Doktorum yürüyüş yap dedi. 39 da norma doğdu canım.
O zaman daha çok erken ya stres yapmama gerek.
Teşekkürler cevabınız için❤️

Kızlar en son doktora gittiğinizde bebeğiniz hangi pozisyondaydı doğum pozisyonunu almış mı?
Benim yeni sıkıntım bu🤣
En son gittiğimde kafası yukarda demişti kafayı buna taktım ama hıçkırıklarını tam kasığın altında hissediyorum😕
Ben bas aşağıdaki en son gittiğimde ama o önemli değil ki daha çok var ve çok değişir ki kafanıza takmayın

Kızlar benimde hareketler devam ama siddeti azaldı sanki bi de böyle takilma
Gibi oluyor mu sizde sanki bi yere takılıyordu canım açıyor gibi

Benim yeni sıkıntım bu🤣
Buna kafayı neden taktın çok ilginç kafalar yaşıyoruz ya😂 25. haftadayım kontrole gittim yukarda dedi bana da, çapraz gibi duruyor sanki, kasıklara doğru minik tekmeler hissediyorum ben de genelde.kafasıyla da yukarıyı gerdiriyor 😀 ama çok pozisyon değiştiriyorlar daha küçükler, doğum pozisyonu için çok erken.Sezeryandan korkma ben bir kere tecrübe ettim korkulacak birşey hiç yok
Kızlar benimde hareketler devam ama siddeti azaldı sanki bi de böyle takilma
Gibi oluyor mu sizde sanki bi yere takılıyordu canım açıyor gibi
Acıma gibi oluyor bende de, bir yeri ayaklarıyla ya da kafasıyla dayanıp gerdiriyor o zaman öyle oluyor sanırım.Çok tatlılar ya

Erken sevinmişim eksikler bitmemiş 🤣🤣
Almadıklarım;

Manuel göğüs pompası
Göğüs kremi
Gümüş kapak
Biberon
Emzik
Bebe şampuanı , kremi , deterjanı
Mama (tarih yaklaşınca alınır mama sanırım)
Emzirme yastığı
Emzirme örtüsü
Bebek tırnak makas saç fırçası

Bunlar eksik ya ne zaman alsam 🥹

valla benımde kafayı yıcem 37ye kadar duranlar nasıl duruyor diyorum yeminle 20den sonra zorlaştı yanii gözüm 32de hatta 31i yıllık izin alcam gelince çalışamaz raporu vercem çıkcam dayanamıyorum :KK43:
Bende ilk kızımda 32.haftada izne ayrılmıştım ama bu sefer niyetim 37.haftada ayrılmak masa başında çalışıyorum bu sefer rahatım da şükür işyerinde herhangi bir aksilik olmazsa kızım 37+5te doğmuştu bakalım bu kızımda nasıl oalcka😃

Buna kafayı neden taktın çok ilginç kafalar yaşıyoruz ya😂 25. haftadayım kontrole gittim yukarda dedi bana da, çapraz gibi duruyor sanki, kasıklara doğru minik tekmeler hissediyorum ben de genelde.kafasıyla da yukarıyı gerdiriyor 😀 ama çok pozisyon değiştiriyorlar daha küçükler, doğum pozisyonu için çok erken.Sezeryandan korkma ben bir kere tecrübe ettim korkulacak birşey hiç yok

Acıma gibi oluyor bende de, bir yeri ayaklarıyla ya da kafasıyla dayanıp gerdiriyor o zaman öyle oluyor sanırım.Çok tatlılar ya
Ben hergün kafaya takıcak bişey mutlaka buluyorum🤣Pozisyonundan sezeryan olurum diye korkuyorum canım😂 sezeryandan hem korkuyorum hem yaptırmak istemiyorum çok farklı kafadayım
Parmağım kesilse bile günlerce o parmagımı kat kat sararım bakamam bile sezeryanı hiç düşünemiyorum😩

X