2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    306
Gittim ama hiçbir şey yapmadılar boğazım antibiyotiklik değilmiş. Sadece parol verdi. Serum istedim oda aynı parol dedi Gebeymişim birşey veremezlermiş
Canım gebelikte genelde parol dışında birşey taktırmıyor çoğu doktor. Antibiyotik ihtiyacında yokmuş zaten. O vitaminler sanılan kadar masum değil yüksek oranda alerjik reaksiyon yapıyor. Gebe olmayan kişilerde o vitamin serumunun içine antihistaminik yani alerji yapmaması için ilaç koyuluyor ve gebelikte bu ilaç yasak olduğu için doktorlar gebelere vitamin takmayı sevmez. Bahsettiğim alerji saniyeler içerisinde kötü sonuçlar veriyor o yüzden serum yerine ölçülü oranda meyve tüketimi çok daha doğru.

Sağolun teşekkür ederim hiç bilmiyordum. Herkes git serum takarlar demişti. Bende hiç ilaç seven biri değilim nadir içerim. Ama en son coronada böyle olmuştum. Anca bu saate kadar dayanabildim.

Dis eti agrisi çeken var mı benim diğerleri.cok fena maalesef ilac içemiyorum kabardilar uyutmuyor valla rakı ile gargara yapıyorum.cayir cayır yakıyor o an rahatlıyor tekrar devam.ediyo
Evet benimde gecen hafta başladı full diş koklerim ağrıyordu bu haftada hafifledi ama devam ediyor meyve ısırırken meyvelerde kan oluyor hep dışardan gözükmüyor ama diş etlerim kanıyor belli peynir süt muz yemeyi artırdım magnezyuma da dikkat ediyorum

Gittim ama hiçbir şey yapmadılar boğazım antibiyotiklik değilmiş. Sadece parol verdi. Serum istedim oda aynı parol dedi Gebeymişim birşey veremezlermiş
Geçmiş olsun canım geçen ben de hasta olduğumda böyle olacağını düşündüğüm için hiç gitmedim hastaneye ateşim düşmeyince parol içtim onun haricinde zencefil limon bal,bol su meyve sebze vs toparlamaya çalıştım inşallah çabucak atlatırsın

Kızlar icinizde şeker yuklemesi yaptirmayan var mi hic merak ettim? Herkes sicak bakiyor ama yaptirmamak zararli mi onu bilemedim?

Kızlar icinizde şeker yuklemesi yaptirmayan var mi hic merak ettim? Herkes sicak bakiyor ama yaptirmamak zararli mi onu bilemedim?
Gebelik şekeri oluşmuşsa ve yaptırmayıp bunu öğrenemeyip önlem almazsak şeker yüklemesinden daha tehlikeli bi duruma sokmuş oluruz kendimizi ve bebişimizi canım

Ben kendi isteğimle yaptırmadım canım. Yaptırmamak zararlı diyemem kişiye göre değişir eğer şekerden şüpheleniyorsan ve doktorun yaptır diyorsa yaptır ama tercih meselesi yine zorlama bişey değil. Ben bana iyi gelmeyeceğini düşündüm.

Ben henüz yaptırmadım yaptırmayabilirim de. Şu an beslenmemi oldukça düzenli dengeli yapmaya çalışıyorum zaten arada kaçamaklar oluyo tabi ama verilecek diyete de harfiyen uyabileceğimi sanmıyorum kaçamaklar yapabilirim arada yine o yüzden gerek var mı bu yüklemeyi vücuduma yapmaya diye düşünüyorum. Kontrole gittiğimde doktorun yönlendirmesine göre karar vericem

Ben yaptırmadım ama sağlıklıdır değildir onu düşündüğüm için değil aç karnına o kadar saat durup kan vermek vs gözüm çok almadı. Açlık tokluk baktırdım bebeğin suyunda bir sıkıntı yoktu haftası ile uyumluydu o sebeple yaptırmadım. Birinde bir sıkıntı olsaydı yaptırırdım

Bende yaptirmadim sabah ac karnina sekerli bisey icecek kadar mideme guvenemedim, doktorumda guvenemedi acikcasi oyle olunca aclik tokluk sekeri bakti sadece orda bi anormallik ciksa yapacakti buyuk ihtimal ama cikmadi cok sukur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…