2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Herkese selamlarrrr... Bu aralar aşırı yoğun çalışıyoruz, açıp bi iki okuyorum, yazamıyorum ama çok güzel şeyler yazıyorsunuz, faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz, ekran fotosu alıyorumm kaybetmemek için. Çook teşekkür ederim hepinize 💐🙃🙏 ve K Kushi_ iyi ki varsın soruların bana çok yarıyor 😁🫶
HahHaahH o kadar çok soru soruyorum ki Allah kizlardan razı olsun herşeyi onlardan öğrendim sayılır yani 🤣🤣🤣

Pozitif doğum hikayesi ne biliyor musun? Kendi doğumunu yaptıktan sonra bebeğini sağlıkla kucağına almak. İster sezeryanla ister normal doğumla hiç farketmez. İnşallah hepimizin doğumu birer tane pozitif doğum hikayesi olur (sağlıklı ve bebeğimiz kucağımızda olur) Biz kadınlar zaten inanılmaz varlıklarız 😀 Düşünsene içimizde bir can var ve su içerisinde nefes almaya hazır hale gelene kadar vucüdumuzla onu besliyoruz büyütüyoruz. 💪
Ne kadar güzel yazmışsın❤️❤️❤️

Evet bir soru daha. Bebeğin kafası duzlesmesin diye sağa sola mi yatircaz o süreç ne kadar sürüyor mesela 1 ay mi 2 ay mi? Yana yatırsam kolu agirir gibi geliyor 🤣 evet soru bu kadar tskrlr
Cevap vereyim diye okuyorum her defasında ama sorularının yanıtlarını bende bilmiyorum o yüzden sana gülücük ifadesi atıyorum hep ahahaha 😅😅😅

Hanımlar benim belim ara ara ağrıyordu, kuyruk sokumu kemiğimden kalçama vuran bi ağrı oluyor, çok da önemsemedim ama bugün yürürken artık anüsüm ağrıdı aksak yürüdüm resmen ağrıdan. Ne yapmalı egzersiz yoga pilates falan iyi gelir mi, duruş bozukluğundan mı kaynaklanıyor nedir bu?
Ben hamile yogasi yapiyorum cok iyi geliyor bel ve bacak agrilarima ve hergun minumum 30 dk yuruyus yapmamiz gerekiyor gercektende agrilara iyi geldigini farkettim ben uzun hareketsiz kaldigimda ozellikle kalktigim ilk zaman aksayarak yuruyorum belimin agrisindan bende sonra duzeliyor

Evet bir soru daha. Bebeğin kafası duzlesmesin diye sağa sola mi yatircaz o süreç ne kadar sürüyor mesela 1 ay mi 2 ay mi? Yana yatırsam kolu agirir gibi geliyor 🤣 evet soru bu kadar tskrlr
Arada sağa arada sola yatircaz aynı hamilelikteki gibi ☺️

Benim dün gece kalcam uyuşmuş aynı tarafa yatmaktan, o ne menem bı ağrıdır 10 dakka sürdü 😅 bebeklerin de hep aynı tarafa yatmaması gerekir bence yazık tutulunca donemiyorlar da 😂

Ben de son bı kac gecedir sola yatamıyorum kızlar böyle olan var mı, sola dönünce aşırı rahatsız olup tekrar sağa dönüyorum. Sağda çok rahat uyuyorum ama sola dönünce baskı hissediyorum karnında. Şuan mesela sola doğru yatıyorum sorun yok ama gece uyurken rahatsız oluyorum

Ben de son bı kac gecedir sola yatamıyorum kızlar böyle olan var mı, sola dönünce aşırı rahatsız olup tekrar sağa dönüyorum. Sağda çok rahat uyuyorum ama sola dönünce baskı hissediyorum karnında. Şuan mesela sola doğru yatıyorum sorun yok ama gece uyurken rahatsız oluyorum
Ya bende ayni seyi yasiyorum son bir haftadir sağda cok daha rahatim 28 haftaligim bende son bir haftadir boyle

Ben hamile yogasi yapiyorum cok iyi geliyor bel ve bacak agrilarima ve hergun minumum 30 dk yuruyus yapmamiz gerekiyor gercektende agrilara iyi geldigini farkettim ben uzun hareketsiz kaldigimda ozellikle kalktigim ilk zaman aksayarak yuruyorum belimin agrisindan bende sonra duzeliyor
Ben de başladım haftada iki gün yoga yapıyorum, her gün en az 7-8bin adım atmaya çalışıyorum, bazen iyi geldiğini farkediyorum hareket etmenin ama bugün anlamadım, en çok da yürürken ağrıdı. 😞 Duruşum bozuktur belki gerçekten omırgama fazla yük bindiriyorumdur. Devam edeyim bari yogaya her gün esneme yapmaya çalışayım belki iyi gelir.

Bende de aynı, hatta şaşırdım normalde hamile değilken de en rahat pozisyon sola yatmaktır ama bişey değişti demek ki dedim, belki bebeğin pozisyonunda falan birkaç gündür sağa yatmak daha rahat ettiriyor. Bel ağrım da solda genelde, belki ondandır benimki.

Benim de bugün en yoğun gunumdu, carsambalari hiç boşluğum yok, artık nöbet tutmuyorum ama 7 saatim olduğu için akşama kadar okuldayim. O siniftan o sınıfa geçip durdum, belim error veriyor bu akşam benim de

Bende de aynı, hatta şaşırdım normalde hamile değilken de en rahat pozisyon sola yatmaktır ama bişey değişti demek ki dedim, belki bebeğin pozisyonunda falan birkaç gündür sağa yatmak daha rahat ettiriyor. Bel ağrım da solda genelde, belki ondandır benimki.
Evet ben de bebeğin pozisyonuyla alakalıdır belki dedim. Bı kaç gün öncesine kadar böyle bı sorun yoktu çünkü

Ne yicez Denizli'de 🤤
Hiç bilmiyorum nesi meşhur 🤭
Ben kendimi hic zorlamiyorum ne taraf rahatsa o tarafa yatiyorum. Sirt üstu haric :)

Dün progestan kullandim bugün ne sancı ne kasılma olmadi cok sükür kullanmaya devam edicem 🙏

Hiç bilmiyorum nesi meşhur 🤭

Ben kendimi hic zorlamiyorum ne taraf rahatsa o tarafa yatiyorum. Sirt üstu haric :)
Ben de illa sola yatmaya çalışmıyorum da sürekli sağa yatmakta sıkıntı, dün kalcam uyuşmuş resmen sola dönemedigim için, ağrım geçene kadar bekledim, uyudum, sonra uyandım bı ara yine tutulmuş sağ tarafım. Arada pozisyon değiştirebilsem diğer tarafa da yatabilsem iyi olacak.

X