2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Bizim de bebek arabasını ve beşiği verdigimiz arkadaş ikisinin de hala sapasağlam olduğunu söyledi, hatta sizinkini buyuttukten sonra bizim ikinci olursa onu bile büyütür tekrar dedi. Velhasıl onlar Ankara'ya taşındıkları için bebek arabası ve beşiği geri alırız diye düşünmemiştim ama kendileri getirmeyi teklif ettiler. Bizim bebek arabası o dönem piyasadaki en hafif travel sistemdi tekerlekleri çıkan tam katlanan ama yine de travelin zorluğu bastondan çok çok fazla. Kısa mesafe market ASM aşı filan durumlarında ilk 6 ay eski bebek arabamizi kullanırım ama sonrası için baston almayı düşünüyorum. Hatta bugün baktım ebebekte Jolly ve kanz in tam yatan bebek arabalarını beğendim ikisinden birine karar vericem.

Merhaba kızlar ben şubat annesiyim. Bişey sormak istiyorum. Sizin bulantılar kusma halsizlik gittimi? Acaba kaçıncı haftada gidiyor tam olarak?🥺 şimdi daha iyimi hiss ediyosunuz? Allah hepinize sağsalim kucağınıza almayı nasip etsin

Kanguru almayı düşünen var mı, oğlumda kullanmamıştım o yüzden hangisi iyidir bilmiyorum sadece ergonomik, bacak arası genişliği fazla olan bı model arıyorum. Neko ve solomombaby istediğim gibi duruyor ama kullanan varsa tavsiyelerine ihtiyacım var.
Ergobaby var bende ama burada satışı yok, satan yerlerde ithal olduğu için büyük meblağlar çıkıyor. Hatta bende 2 adet var ergobaby birini satıyorum dolaptan. Çok memnunum zaten Almanlar bu işi biliyor ya her detay düşünülerek tasarlıyorlar gerçekten. Şu solomombaby i duydum ama çevremden kullanan yok o yüzden nasıldır bilmiyorum

Yataşın yatağına yumuşak bebek içe gömülüyor yazanlar olmuş, o yüzden kararsız kaldım almadım 2 ay için de çok ödeme yapmak istemiyorum, bilmiyorum ilerleyen dönemlerde alırım belki
Kim dedi 2 ay diye? Oğlumda 8 ay kullandım. Çok hareketli dönen bi çocuksa 6. Aya kadar kullanıyorsun bağlayarak zaten min. Benim aklım hiç arkada kalmıyordu reflü olmasından kaynaklı değil, bebek bu illa ki süt fazlasını kusuyor, kusarsa aklın kalmıyor. Başı daha yüksekte olduğu için hem daha rahat nefes alıyor hem sütten sonra midesi rahatsız etmiyor. Her anlamda çok Faydalı ben 2 çocuğumda da kullandım. Bu 3. Ve daha bir iğne bile almamışken tek aldığım şey bu yatak oldu. Bir daha doğurmam diye satmıştım bendekini çünkü.

Kızlar iyi geceler biliyorsunuz benim cinsiyet dün bir sürprizle değişti kız dediler bir ay sonra, daha sonra da o kadar çok değişen gördüm okudum ki şaşkınım 😂 sadece su ilk fotoğrafta bacak kısmı neden öyle görünüyor anlamadım arkası mi dönük sizce anlayan var mı

Eklentiler

• SAVE_20230730_225708.jpg
    SAVE_20230730_225708.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 82
  • IMG_20230730_215532.jpg
    IMG_20230730_215532.jpg
    80,3 KB · Görüntüleme: 79
  • IMG_20230730_010936.jpg
    IMG_20230730_010936.jpg
    86 KB · Görüntüleme: 76
Kim dedi 2 ay diye? Oğlumda 8 ay kullandım. Çok hareketli dönen bi çocuksa 6. Aya kadar kullanıyorsun bağlayarak zaten min. Benim aklım hiç arkada kalmıyordu reflü olmasından kaynaklı değil, bebek bu illa ki süt fazlasını kusuyor, kusarsa aklın kalmıyor. Başı daha yüksekte olduğu için hem daha rahat nefes alıyor hem sütten sonra midesi rahatsız etmiyor. Her anlamda çok Faydalı ben 2 çocuğumda da kullandım. Bu 3. Ve daha bir iğne bile almamışken tek aldığım şey bu yatak oldu. Bir daha doğurmam diye satmıştım bendekini çünkü.
Canım hangi markaydı seninki Yataş mı

Kızlar iyi geceler biliyorsunuz benim cinsiyet dün bir sürprizle değişti kız dediler bir ay sonra, daha sonra da o kadar çok değişen gördüm okudum ki şaşkınım 😂 sadece su ilk fotoğrafta bacak kısmı neden öyle görünüyor anlamadım arkası mi dönük sizce anlayan var mı
İlk fotoğrafta çok net kız. Son fotoğrafta da erkek 😂😂 hangisi hangi haftalara ait? 11. Haftaya kadar kız ve erkek genital organınaynı gözükür usgde. 11. Haftada ayrışmaya başlar. Mesela ben 10+4 de gittim bacak arası boştu kıza benziyor dedi doktor. Bende gördüm boştu yani. Ama sonra 12 hafta civarı gittim direkt pipiyi gördük. 11. Hafta sınırı önemli yani

Bende sonda takiliydi ama ben de ondan aşırı rahatsız olmuştum, çıkarmalarını istemiştim ama yoğun bakıma girme durumum vardı o yüzden 2 gün cikarnamislardi, umarım bu sefer çabuk cikarirlar, bu sezaryende ameliyatlık başka bı durumum olmadigi için sezaryen olup çıkarım diye düşünüyorum
benim ikinci hamileliğim birileri doğum konusunda sezeryan ol yada normal doğum diyince sinir oluyorum herkesin doğum hikayesi başka çünkü ilkinde normal doğurdum sözde ama anormaldi😂 içten dıştan çok yırtığım oldu aylarca kendime gelemedim hem psikolojik hemde bedenen bu yüzden kesinlikle sezeryan istiyorum bu sefer ama

İlk fotoğrafta çok net kız. Son fotoğrafta da erkek 😂😂 hangisi hangi haftalara ait? 11. Haftaya kadar kız ve erkek genital organınaynı gözükür usgde. 11. Haftada ayrışmaya başlar. Mesela ben 10+4 de gittim bacak arası boştu kıza benziyor dedi doktor. Bende gördüm boştu yani. Ama sonra 12 hafta civarı gittim direkt pipiyi gördük. 11. Hafta sınırı önemli yani
Tamamı aynı güne ait desem 😂

Merhaba kızlar ben şubat annesiyim. Bişey sormak istiyorum. Sizin bulantılar kusma halsizlik gittimi? Acaba kaçıncı haftada gidiyor tam olarak?🥺 şimdi daha iyimi hiss ediyosunuz? Allah hepinize sağsalim kucağınıza almayı nasip etsin
16. Haftadayım hala tam gaz devam ediyor hiç bir azalma yok ilaç kullanıyordum bıraktım ama geri başlayacam mecbur bu şekilde hiç bi şeyden tat alamıyorum sürekli aç kalıyorum bu da hem bana hem bebeğe zararlı olmaya başlayacak artık diye korkuyorum 🥺

Merhaba, 3.5 yıl kadar önce Bagi easyfold almıştım kızıma, travel sistem.
Bugün alsam yine aynı marka alırım. Tepe tepe kullandık hiç zorluk çekmeden. Feribota, uçağa, trene bindik 😁 arabayla da çok taşıdık tekerlekleri kolayca çıktığı için rahatça sığar her arabaya. Bence travel sistem ağır, zor vb bütün önyargıları yıkıyor. Ve gerçekten çok kullandık öyle böyle değil, dağda taşta, Hala sapasağlam.

Tam diyecektim ki şimdi satışta görünmüyor başka modeli çıktı kesin yükseltilerek diye ki mesajını gördüm 🤗 güle güle kullansın umay hanımm 🥰🙏🏼
Teşekkür ederim bir bakayım internetten ☺️ İnceleme yapayım

Amin inşallah 🤲🏼🤲🏼🤲🏼Tiksindiğim yemekler olunca yine öğürmeye başlıyorum ben. Kaynayan süt kokusu beni benden alıyor mahvoluyorum ☺️

benim ikinci hamileliğim birileri doğum konusunda sezeryan ol yada normal doğum diyince sinir oluyorum herkesin doğum hikayesi başka çünkü ilkinde normal doğurdum sözde ama anormaldi😂 içten dıştan çok yırtığım oldu aylarca kendime gelemedim hem psikolojik hemde bedenen bu yüzden kesinlikle sezeryan istiyorum bu sefer ama
Ben de doğum hakkında fikir vermeye çalışan insanlara sinir oluyorum, allahtan bu hamileliğimde hepsi çenesini kapattı çünkü ilki sezaryen olduğu için bunun da mecburi sezaryen olduğunu kabullendiler. Hayatlarında bir tek kendileri doğurmuş ve tecrübe edinmiş gibi davranmaları gerçekten iğreti edici. Normal doğumun sezaryene göre üstünlüğü olduğunu hepimiz kabul ediyoruzdur ama kar zarar hesabı yapmak bu kadar zor mu, inan sabit fikirli insanla uğraşmak zor he deyip geç sana doğum fikri verenlere. Doğumdan sonra bebeğine sevgi, ilgi, süt, bakım .... verecek kişi sensin, kendini tamamen bebeğine kanalize olabilicek kendini güvende hissettiğin doğum sekli senin için de bebeğin için de en sagliklisidir, daha önce normal doğumla doğurdum sezaryenden iyiydi, ya da sezaryen normal doğumdan daha konforlu diyen insanlar kendi sağlık anlayışlarını kendilerine saklasinlar 🙃 misal vajinismus geçmişi olan bir kadını normal doğuma zorlamak psikolojisini alt üst edip bebeği reddetmesine sebep olabilir, ama olsun normal doğdu, doğum kanalından geçerken yararlı bakterileri aldı mı diyecekler, yahu anne bebeği emzirmeyi reddediyor. Doğum şekline eşini bile karıştırmadan sadece doktoruyla birlikte karar vermeli insan.

Kızlar selam bir süre aktif olamadım cenazemiz vardı. 11 haftalıkken ikili tarama testinde doktoru sıkıştırdım ama tahmin yapmadı erken diye. Şimdi de 14+1 olduk Cumartesi günü memlekete gidicez gitmeden doktoruma gidip son defa daha cinsiyet öğrenmek isticem hemde aylık kontrolümü olmuş olucam. 14 haftada cinsiyet tahmini yapabilir mi sizce

X