2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım benimde tüp bebek ama ben bütün ilaçlarımı 10.haftaya girince bıraktım illaki ilaçlar ağır gelir biraz ama az kalmış seninde , progesteron biraz sersemlik yapıyor gerçi bende prilam kullanıyorum bulantı için oda beni sersem yapıyor
Ben şuanda progynova ve duphaston gunde iki kez kullaniyorum.progestan fitil gunde iki kez.pruloton iğne haftada bir.ve iki gunde bir oksapar.gercekten cok yoruldum ki bu azalmus hali...

Kuzum sağol ya ben erkek duyunca ben bu 2 oğlanı nasıl yetiştiricem okutucam ev alıp evlendiricem kafalarına girdim hormonlardan heralde ağlıyorum kız bekliyordum bi de rüyalarımda kız görüyordum herkes bana kızıyor Allah en iyisini nasip eder diye ben de öyle düşünüyorum ama bi acayip hisler, oğlumla eşim biz burdayız bize bişey olursa o zaman kork diyorlar. Psikolojik olarak iyi hissetmediğim için yazamadım canım buralardayım dobarlanıcaz bırakmıcaz kendimizi inş🤪
O kadar haklısın ki canım benim ilk çocuğum ben bile erkek dediklerinde bir buruk olmadım değil. Ve gerçekten erkek çocuk yetiştirmek çok daha zor diyor herkes ama nasip, sağlıklı olsunlar da gerisi önemli değil. Allah korusun bebeğin için bir şey deseler cinsiyeti unutur sağlığına ağlarsın o yüzden Allah sana all demeden bırak ağlamayı mutlu ol şükret 🌸🙏🏻☺️

Bakıyorum

ben aslında cybex eezy twist düşünüyorum ama fiyatı biraz yüksek Türkiye’de. Daha uygun neler olabilir diye bakıyorum şu an başka seçenekler arıyorum. Dün mağazada baktım prego mios diye bir model beğendim baktıklarım arasında ama o tabi bir tık daha ağır öyle kararsızlık içindeyim. Aslında bir an önce de almak istiyorum fiyatlar artar diye
Çok pahalı almayı gereksiz görüyorum hele ki arabası olanlar için tamamen gereksiz. Chiccoyu bile biraz pahalı buldum ama çok beğendiğim için ona karar verdim. Arabamız olduğu için daha lüksüne gerek yok diyorum

Bakıyorum

ben aslında cybex eezy twist düşünüyorum ama fiyatı biraz yüksek Türkiye’de. Daha uygun neler olabilir diye bakıyorum şu an başka seçenekler arıyorum. Dün mağazada baktım prego mios diye bir model beğendim baktıklarım arasında ama o tabi bir tık daha ağır öyle kararsızlık içindeyim. Aslında bir an önce de almak istiyorum fiyatlar artar diye
Dediğim modele de dışarı çıkınca bak bi bence çok hafif sürüşü de çok güzel

Ben şuanda progynova ve duphaston gunde iki kez kullaniyorum.progestan fitil gunde iki kez.pruloton iğne haftada bir.ve iki gunde bir oksapar.gercekten cok yoruldum ki bu azalmus hali...
Benim her gün oksapar var sadece hafif pıhtılaşma var doğuma kadar kullanacağım.Onun dışında folbiol kullanıyordum 12.haftada doktor imom OMEGA verdi birde d vitamini damla onları kullanıyorum.Benim doğal siklus transferdi her gün göbekten progestan dex ve günde 2 kere lutinus fitil kullandım 9.hafta bitince bıraktım

Bakıyorum

Bu modele bende baktım ama çok pahalı açıkçası bebek arabasına o kadar para vermek istemiyorum benzerleri var o kadar iyi olmasa da bende ekledim favorilere ama 5 aydan önce hiç birşey almayacağım,zaten tüp bebekten taksitlerimiz var onları ödüyoruz hâlâ 😌

11+3 olduk ani hareketlerimde (bazen normal ayağa kalktığımda bile) sol kasığıma bıçak batıyomuş gibi saniyelik ağrılar giriyo kızlaar normal mi. Ve önceleri hiç yoktu ama son birkaç gündür sarı akıntım var

Çok pahalı almayı gereksiz görüyorum hele ki arabası olanlar için tamamen gereksiz. Chiccoyu bile biraz pahalı buldum ama çok beğendiğim için ona karar verdim. Arabamız olduğu için daha lüksüne gerek yok diyorum
Katılıyorum hele kendi aracı olan anneler her yere zaten aracla gittikleri için bebek arabası cok çok elzem olmuyor bile. Travel sistem Bebek arabalarin açılıp kapanması zaten uğraştırıcı, araca bineceksin, her defasında üstündeki oturma kısmını sök arabayı katla, aç bidaha oturma kısmını tak, tek parça bebek arabaları gerçekten hayat kurtarıcı. Travel olacaksa da en hafiflerinden olmalı ama fiyatlarina baktım 20-25 bin bareminde 🤦 araci olanlarin bebek arabasına biraz daha makul bütçe ayırıp onun yerine çocuk koltuğunda tüm testlerden geçmiş güvenli bir model seçmesi daha mantıklı bana göre. Bebek arabasina verdiğim yüksek meblağlara şuan aciyorum ama çocuk koltuğu verdiğim parayı sonuna kadar hakediyor. Güvenlik her seyden önemli

Bu modele bende baktım ama çok pahalı açıkçası bebek arabasına o kadar para vermek istemiyorum benzerleri var o kadar iyi olmasa da bende ekledim favorilere ama 5 aydan önce hiç birşey almayacağım,zaten tüp bebekten taksitlerimiz var onları ödüyoruz hâlâ 😌
5 ay sonraki fiyatlardan korkumdan hep bunlar daha 1 ay öncesine kadar aynı şeyleri söylüyordum 5 ay dolmadan bir şey almam 😬

Dediğim modele de dışarı çıkınca bak bi bence çok hafif sürüşü de çok güzel
Baktım ama burda mağazalarda görünmüyor ancak alırsam internetten görmeden alıcam. Görselden tam anlaşılmıyor tekerlekler 360 derece dönüyor mu? Bir de güneş korumalığı ne kadar kapanıyor iyi mi kapanışı? Pusetsiz model pusetini hangi model alıcaz peki buna karar verirsek her model olmaz muhtemelen

5 ay sonraki fiyatlardan korkumdan hep bunlar daha 1 ay öncesine kadar aynı şeyleri söylüyordum 5 ay dolmadan bir şey almam 😬
O korku bende de var ya birde herşeyin en iyisi olsun diyoruz ama bakalım sağlıklı olsunlar da alınır bir şekilde, cinsiyetini bir öğreneyim sadece bir kıyafet alacağım hatıra diye 🥰

Çalışan ve ilk kez anne olacaklar biberon ve göğüs pompası da almak durumunda. Ben medelanin ürünlerini kullanmistim oğlumda, göğüs pompası çok iyiydi ama şuan fiyatları daha da yüksekmiş. Keşke eski makinem duruyor olsaydı ben her seyimi dağıttım tek çocukla kalacagimi düşündüğüm için. Biberon olarak eskiden medelanin kaşık biberonu vardı, meme reddi olmamasi için özellikle yeni dogan döneminde süt gelene kadar kaşık biberon kullanmak daha mantikli, ama geçen baktığımda medelanin kaşık biberonunu bulamadım, onun yerine fiyatı cok çok uygun başka bı marka gördüm. Doğumdan kısa süre sonra işe başlamak zorunda olan anneler varsa da yine medelanin calma modeli biberon başlığını tavsiye ederim. Çekişi anne memesi ile aynı. Ben çalışırken sütümü sağıp bırakıyordum aynı zamanda sütüm az olduğu için mama takviyesi de yapıyorduk, bu başlık sayesinde oğlum meme reddi yaşamadı, hem mama hem anne sütü 1 yaşına kadar devam etti.

Hamilelikten mi oluyor boyle ruyalar acaba 😀
Esimi de gordum evdeki sucuklari almis kendin pisir kendin ye tarzi bi yere goturmus bi bayanin masasindaki mangalda pisirmek icin rica ediyordu bende arkasindan gidip olay cikariyordum falan boyle sacmaliklar 🤣
Ben de bugün rüyamda sofrada dört kişiyiz bir dilim baklava kalmış sofraya koyuyorum.Dilimi dörde bölecegim bir tane kalmış diyorum.Ama kardeşim löp diye tek seferde yiyor.🤣 Ben de ona kızıyorum burada hamile var insan bir lokma bırakır diyorum.😂

Ben de bugün rüyamda sofrada dört kişiyiz bir dilim baklava kalmış sofraya koyuyorum.Dilimi dörde bölecegim bir tane kalmış diyorum.Ama kardeşim löp diye tek seferde yiyor.🤣 Ben de ona kızıyorum burada hamile var insan bir lokma bırakır diyorum.😂
Senin ruya yine normal yasantidan bi kesit gibi ya 😃
Sadece 1 dilim baklava kalmis olmasi uzucu 😄

X