2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Canım Merhaba,
Tırnak uzmanıyım yazmışsın tam aradığım kişisin. Protez tırnak kursuna gitmek istiyorum, bir yer açmak için.
Ama önce güzellik uzmanlığı kursuna gidip sınava girmem gerekiyormuş. Çevremde bu konu ile ilgili tanıdığım kimse yok. Yardımcı olur musun? Başka alternatif var mı?
yani ben sadece tırnak için 5-6 ay diğer branşlarında eğitimini almak istemiyorum.
Beni bir yönlendir gözünü seveyim.
Özelden mesaj atamıyorum. Sen yaz bana

Soyle bi baktim da grupta en cok mesaji olan benmisim 😅 cogu kisi kontrol gunu doktordan geldim soyle boyle oldu yazip kayboluyor ondan az mesajlar 😃
2. de ben miiyim? :rolleyes: şaka bir yana hem çalışıyorum hem laf yetiştiriyorum napak bacım

Evet canım detaylı ultrason ama devlet için şimdiden sıra almak lazımmış egerki alamazsam veya beğenmezsem özele gitmeyi düşünüyorum zaten ama fiyatlar çok fazla detaylı ultrasonun.

En fazla 15 gün ilerisine tek veriyorlar sıra canım. Onun dışında sıra verilmiyor. Şimdiden alamazsın bence ☺️
Ben ankaradayım bilkent şehir hastanesine gidiyorum dün kontrole gittim. Ayrıntılı usg için randevu da aldım eylüle.

Deniz esinleri çok iyi diyorlar sanırım ben de ona gideceğim en son 1500dü. Arttı mı bilmiyorum. Doçent kendisi.
Bide üniversite hastanesinde Hacettepe için söylüyorum perinatologlar muayene almıyor hastanede. Özelleri var. Gazi ve Ankara için durum farklıysa beni de bilgilendirin 😄 Hacettepe de gebe takibi yapanlar jinekolojik onkoloji alanındaki doktorlar mesela.
Ooo artmıştır o . Sanırım şu an en az 2 bin.Araştırdım da Hacettepe vs , perinatologların neredeyse çoğunun özel kliniği var .Deniz esinler, özgür Deren gibi.Özgur Deren 3-4 ay önce 3 binmiş fiyatı 🙄Benimde aklımda gülhiz karataş var yorumları çok güzel çok ilgilendiğini yazmışlar radyolog ama işinde oldukça başarılı yazmışlar bakalım araştırmaya devam

Ben yaptırıyorum arkadaşlara. Ruslar doğuma kadar yaptırıyorlar tırnaklarını. Dr da bişi olmaz dedi. Ama çıkartmak için tırnak merkezine gidip makineyle çıkarttırın. Aseton cidden zararlı. O dediğiniz şey de çok zararlı tırnak için de çok zararlı. Ben mesela eldivenle bile asetona temas etsem hemen derimde soyulma kaşıntı oluyor düşünün o diğer solisyon ne kadar zararlı.
Evet canım en mantıklısı makineyle çıkarttırmak çok sağol🙏🏼

Kızlar gece uykularınız nasıl? Ne tarafınıza yatıyorsunuz?
Sola yatmayı tavsiye ediyorlar ama ben rahat edemiyorum bi sağ bi sol bi sırt üstü sürekli dönme halindeyim

lk gebeligim ve ilk tüp bebek denemem yaş 37 bende 10+2 bugüne kadar hic bir sekilde kusma olmadı ama bu hafta arada öğürmeler yasiyorum.Tüp bebek ilaclari kullandigim icin onlar beni yoruyor sadece.Umarim 12. Haftada bir cogundan kurtulucam.Sizde benim gibi tup annesi olup ilaclar agir gelen var mi🥺

selam, 15 ay cok uzun bir sure degıl ..
ama eger yapılmadı ıse eşin ile birlikte gebelik düşündüğünüzü söylerseniz doktora gidip gerekli tahlileri yapacaklardır,
sperm testi, amh, fsh, vitaminler vs..
yumurtlama takıbı vs yaapabılırsın cok kısı var o sekılde ılıskı ıle hamıle kalan..
ben 4sene sonunda hamileyim ..
2 klomen ıle yumurta takibi, 2 asılama- 1 tüp bebekten sonra , nasip kısmet herşey gerçekten..
Rabbim kimsenin kucağını boş koymasın. en kısa zamanda sanada nasip etsin
Canım çok teşekkür ederim kıymetli bilgilerin için. Evet elim ve ben doktor takipliyiz. Değerlerimiz normal çok şükür. 4 klomen, 2 çatlatma iğnesi, 2 aşılama tecrübem oldu. Yaşım sebebi ile gecikiyor sanırım bilemiyorum. Doktorum doğal yollla olabileceğini söyledi ama tabi artık sabırsızlanmaya başladım. Bu ay hsg çekilecek bir tek o eksikti. Bakalım hsg sonrası hamile kalan çok oluyormuş bir de onu deneyeceğim.

Canım çok teşekkür ederim kıymetli bilgilerin için. Evet elim ve ben doktor takipliyiz. Değerlerimiz normal çok şükür. 4 klomen, 2 çatlatma iğnesi, 2 aşılama tecrübem oldu. Yaşım sebebi ile gecikiyor sanırım bilemiyorum. Doktorum doğal yollla olabileceğini söyledi ama tabi artık sabırsızlanmaya başladım. Bu ay hsg çekilecek bir tek o eksikti. Bakalım hsg sonrası hamile kalan çok oluyormuş bir de onu deneyeceğim.
ne demek rica ederimm,
15 aya bunlar sıgdırmışsın :))
yaşın kaç ki ??

lk gebeligim ve ilk tüp bebek denemem yaş 37 bende 10+2 bugüne kadar hic bir sekilde kusma olmadı ama bu hafta arada öğürmeler yasiyorum.Tüp bebek ilaclari kullandigim icin onlar beni yoruyor sadece.Umarim 12. Haftada bir cogundan kurtulucam.Sizde benim gibi tup annesi olup ilaclar agir gelen var mi🥺
Canım benimde tüp bebek ama ben bütün ilaçlarımı 10.haftaya girince bıraktım illaki ilaçlar ağır gelir biraz ama az kalmış seninde , progesteron biraz sersemlik yapıyor gerçi bende prilam kullanıyorum bulantı için oda beni sersem yapıyor

X