2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ahahahahahahah koptum rahim dağların arkasında mı 😂😂😂😂 adamın umutsuzluğuna bittim. Neyse doktorlar ne yaptıklarını biliyorlar ben bişey demiyorum artık uzanıyorum ve başıma gelecekleri bekliyorum😂
Doktorum cok esprili ya seviyorum 😅 dogumla duzelecek sekli diyor bakalim bekliyorum 😅

kızlar ben bişey soracağım, aynı durumda olanlardan yanıt bekliyorum😔 iki haftadır progestan iğne ve fitil kullanıyorum. on gün daha kullanacağım. ancak işe dönmem lazım. bu durumda olup aktif olarak çalışmaya devam eden var mı?
Evet canım, benımkı tup bebek, transfer gununden berı kullanıyırum fıtılı ve calısıyorum da sureklı ayakta ders anlatıyorum, dusuk tehlıkenız mı var?

bende üç haftadır yatıyorum. iğne ve fitil kullanmama rağmen her hafta kanamam oldu.. artık işe dönmek istiyorum o sebeple kararsızım😔
Ağır bir işte çalışmıyorsan git dedi bana doktor. Masa başı çalıştığım için geliyorum. Yatıp yatmamanın bir etkisi olmaz ama 3 gün istirahat et dedi. Kanama bölgesi ultrasonda gözüküyor ama kanamam durdu lekelenme var. çalışmak iyi gelir psikolojine de. Bizim işyerinde hemen eleman mı alsak muhabbetleri dönmüş o yüzden de çok izin almak istemiyorum.

Ağır bir işte çalışmıyorsan git dedi bana doktor. Masa başı çalıştığım için geliyorum. Yatıp yatmamanın bir etkisi olmaz ama 3 gün istirahat et dedi. Kanama bölgesi ultrasonda gözüküyor ama kanamam durdu lekelenme var. çalışmak iyi gelir psikolojine de. Bizim işyerinde hemen eleman mı alsak muhabbetleri dönmüş o yüzden de çok izin almak istemiyorum.
benimki düzenli istiharat etmemi söyledi. ama ben artık işe dönmek istiyorum... peki çalışırken lekelenmeniz oldu mu

Doktor istirahat onerdiyse bence evde kalsaniz daha iyi olur allah korusun ise basladiginizda birsey olsa cok uzulur pisman olursunuz bende işe gidince ikinci gun cok yoruldum sanirim kanamam baslamisti. Suan bitti tamamen baslayabilirsin işe dedi ama dun bende hep ayaktaydim gece cok cok hafif kahvelik gelmis mesela yorulmamaya cok dikkat etmek gerekiyor bizler icin sanirim ozellikle her bunye ayni olmuyor

Kızlar merhaba bende hamileliğimi yeni öğrenenlerdenim.
29 Mayıs beta 197
31 Mayıs beta 404
02 Haziran beta 712
Aslında bugün bakılmayacaktı haftaya keseyi görmeye gidecektim fakat iç çamaşırımda pembe leke razı bir şeyler gördüm. Şimdi peçeteye sildikçe hafif geliyor. Korkumdan hemen gittim keseyi göremediği için bişey diyemiyor ama dış gebelik olarakta görünmüyor diyor. Progestron verdi gündü iki kere kullanılacam. Böyle hafif pembemsi lekelenme yaşayan olmuşmuydu ve sağ kasık batması. Çok uzattım teşekkür ederim . (Bu arada 4 haftalık gibi dedi bu hafta doktor)

Kızlar merhaba bende hamileliğimi yeni öğrenenlerdenim.
29 Mayıs beta 197
31 Mayıs beta 404
02 Haziran beta 712
Aslında bugün bakılmayacaktı haftaya keseyi görmeye gidecektim fakat iç çamaşırımda pembe leke razı bir şeyler gördüm. Şimdi peçeteye sildikçe hafif geliyor. Korkumdan hemen gittim keseyi göremediği için bişey diyemiyor ama dış gebelik olarakta görünmüyor diyor. Progestron verdi gündü iki kere kullanılacam. Böyle hafif pembemsi lekelenme yaşayan olmuşmuydu ve sağ kasık batması. Çok uzattım teşekkür ederim . (Bu arada 4 haftalık gibi dedi bu hafta doktor)
Benim yeni kesildi canım, yoğun kanaman yoksa korkma Allah’ın izniyle bir şey yoktur. Ben 5+1de gittim gördüm kesemi daha önce gitseydim belki göremeyecektim. 4. haftada alttan muayenede görünüyor

Benim yeni kesildi canım, yoğun kanaman yoksa korkma Allah’ın izniyle bir şey yoktur. Ben 5+1de gittim gördüm kesemi daha önce gitseydim belki göremeyecektim. 4. haftada alttan muayenede görünüyor
Doktorum da alttan bakmak istemedi. İnşallah haftaya keseyi görebilirim inşallah. Görünce çok korktum 🥹 peki beta sizce nasıl yavaş ilerliyor gibi geliyor bana da. Ve kanaman ne kadar sürmüştü peki

Son düzenleme:
dr düzenli ıstıharat önerdi. ama artık usandım. bugun işe gitmem gerekti, eve geldim hemen lekelenme olmuş.....
Rısk var ıse, heyet raporu alın hemen, sızden onemlı deıl hıcbırsey, gecen yılki gebelıgımde benım de oyleydı, ayakta fazla durunca hemen kanama baslıyordu.
Ayaklarınızı yuksekte tutarak yatın hep

Doktorum da alttan bakmak istemedi. İnşallah haftaya keseyi görebilirim inşallah. Görünce çok korktum 🥹 peki beta sizce nasıl yavaş ilerliyor gibi geliyor bana da. Ve kanaman ne kadar sürmüştü peki
5 gün sürdü canım. Bana da yavaş gibi geldi 2 hazirandaki betan, ama önemli olan 2 günde bir %60tan fazla artış olması. Kimisinde 2 katından fazla artıyor kimisinde daha yavaş. Senin 31 mayısta iyi artmış 2 haziranda daha yavaş ama yine %60tan fazla artmış. İnşallah bir dahakinde göreceksin keseyi de bebişi de. Bir sonraki kontrolün ne zaman

Selam benim durumumda olanlar vardir diye guncellemeye geldim. Yurtdisinda yasadigimi daha once soylemistim, ilk ultrasound 8-9 hafta civari yapiyorlar burada, oncesinde doktor da gormuyoruz acil durum olmadikca. Bugun 8+6 olarak ilk randevuma gittim. Oncelikle sunu soyleyeyim, Turkiye'de defalarca jinekolojik muayene olmama ragmen bana kimse ters rahmim oldugunu soylemedi. Ilk defa burada gittigim radyolog transvajinal ultrason sonrasi soyledi ve oldukca sasirdim. Bu simdi kenarda bilgi olarak durdun, anlayacaksiniz.

Bugun gittigimde doktor karindan ultrason ile bakti, bakti ve hicbir goruntu alamiyorum dedi ve transvajinal muayeneye gonderdi. Doktor ofisinde o tip makine yok maalesef. Neyse orada gordum, kalp atisini da duydum. Rahmim ters oldugu icin goruntu alirken canim acidi ve sabit goruntu almak mumkun olmadi yani olcumler yok:KK70: Ama doktor bebek 8-9 hafta arasinda bir yerde olmasi geren buyuklukte ve saglikli dedi. Kalp atisi da 179 diyor, heyecanli bir bebe galiba. Yani kalp atisi duyamayanlar uzulmeyin. her zaman olumsuz bir sey demek degil. Bugun vajinadan bakan doktor da inanin degisik hareketler ve pozisyonlardan sonra gorebildi bebegi. Ve neden kalp atisi icin bu kadar beklediklerini daha iyi anladim, bugune kadar boyle bir hissim yoktu ama kalp atisini duydugum an inanilmaz baglandim... Bir daha hamile kalsam 12. haftadan once duymak istemem belki,dusuk vs tehlikesi minimize olduktan sonra duymak isterim cunku kendi adima beni korkunc derecede etkiledi.
Ben de yurtdışında yaşıyorum aynı şekilde burda hemen adet gecikir gecikmez ultrason yapmıyorlar bir kaç hafta en az bekleniyor. Türkiyede hemen cart diye bakıp göremeyince de strese sokuyorlar kadınları. Yok kese vardı yok yolk vardı bebek çıktıydı her adım bi stres tabi.
Zamanlamalar çok değişken ve bence doktorun kullandığı makineye göre bile değişkenlik gösteriyor. O yüzden bence mümkün mertebe 8. Haftaları bekleyip stres yapmamak lazım

NIPT ben de yaptıracağım, özel sigortada bizim diğer diye bir kısım var, orada deklare edebiliyorum. Oradan yaptırıcam. Onun dışındaki her şey bedava zaten sizin de aynıdır. Ben hamile kalmadan çocuğum olmuyor diyerek aile doktoruma dert yandığımda o beni obgyn’e sevk etmişti ve çok çok iyi yahudi bir doktora denk geldim. Adam bir ilaç ile tek cycleda hamile kalmamı sağladı, genç de bir şey üstelik. Sizi de aile hekimi sevk etmedi mi jinekoya?
Özel sağlık sigortası mantıklı ya. Biz yaptırmadık henüz burada. O yüzden ödicez mecbur.
Valla iyi doktormuş. Bu yahudilerde hep bir hazine var ya :) Mutlu sona bağlamış hikaye..
Ya normalde çocuk gibi bir fikrim olmadığından ben acaba bir vajinal enfeksiyon mu geçiriyorum diyerek gittim aile hekimine, o da dur bakalım bir test yapalım dedi. Ben baya mağrur, biliyorum gebelik olmadığını ama hadi yapalım dedim. O akıntılar gebeliktenmiş 🤣 O sebeple daha ilk önce testleri, ultrasonları alıyor ki beni OB GYN e yönlendirsin.
Yarın ultrasound, haftaya dr görürüm eğer bir OB bulursak iyi referanslı ona isteyeceğim ya da doktorum yönlendirecek 🤞

X