2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ay canım benim çok güzel moral veriyorsun
Evet ilk doğumum olucak inşallah

Fakat o kadar hareketliyim ki daha ne yapayım bilmiyorum . Dün iki saat kadar yürümusumdur toplamda dışarda . Eşim yemek yaparken ben kilerimi duzenledim. Eğil ,kalk çok fazla ürün var orada . Bir saat de o sürmüştür. Getir ,götür servis falan da yapıyorum Çömelme hareketi de yapmaya başladım bugün itibariyle. Benim de senin gbi bir haftaya aşağıya doğru iner diye umuyorum . Haftaya çatı muayenesi var doktor sezeryan onerirse kabullenirim artık yapicak birşey yok

Anne hastane odasinda 3 refakatciye izin verilmiyor sana eve cikinca daha cok ihtiyacimiz olacak, biz yorgun gelicez sen bizi toparlarsin vs deseydin
Gerci dogum yapmak uzere olan birine boyle gereksiz stres yukleyen birine bu tur cumleler de islemez
Dogum suresince ve sonrasinda yasatilanlar kolay unutulmuyor ama sen olabildigince sakin kal
Küsen küssün darilan darilsin sen bebeklerine odaklan

Elimden geldiğince düzgünce konuşmaya çalıştım ancak en son öyle rest çekip ben gelmiyorum doğuma deyince daha da muhatap olmuyorum sadece eşime üzülüyorum keşke oğluna böyle seyler demese kendi hırsı uğruna

Böyle desem bir de eminim şöyle der ben evde de yardımcı olurum siz merak etmeyin ama refakatçi olarak oğlumun yanında illa da kalıcam çünkü kendi isteklerinden vazgeçemeyen değişik bir insan

Böyle desem bir de eminim şöyle der ben evde de yardımcı olurum siz merak etmeyin ama refakatçi olarak oğlumun yanında illa da kalıcam çünkü kendi isteklerinden vazgeçemeyen değişik bir insan
Iyi de dogum yapan sensin oglu degil yani
Su durumda senin rahatin onemli
Sende annenin yaninda daha rahat edersin neticede
Illa benim dedigim olsun diye diretmek hele ki dogum surecinde cidden stres nedeni
Dedigim gibi stres yaratan kim varsa uzaklastir kendinden su donemde

Evet torunlarının doğumuna hiç gelmezse gelmesin vicdanına sığıyorsa diyip önüme bakmam lazım biraz zor ama insanları önemseyip dert etmek bazen hata, hele ki böyle özel bir süreçte.

Ne demek, hepimiz aynı yoldan geçiyoruz. Yürüyüş yapman squat yapman sana normal doğum için çok yararlı tabi ki. Bizim türk kadınları doğuma kadar iş yapıyorlar kendini de 38 haftadan sonra aşırı zorlama bence doğum sonrasına da enerjin kalsın İlk doğumunsa öncelikle normale odaklan belki de pıt diye doğuruverirsin kızlar gibi. Son anda ne olur onu doktorun karar verir. Sen bana göre sakin aşırı panik olmayan,güçlü, duygularını kontrol edebilen bir kişiliksin. Bana böyle bir enerji yansıdı senden. Allah gönlüne göre versin.

Kizlar ya bebisin gozleri capak oldu
Temizliyorum yine oluyor
Yarin kontrolumuz var ama her uyuyup uyandiginda gozunu acamiyor yavrucum napsam acaba ya icim gidiyor valla
Ilık suyla sildikten sonra göz pınarına masaj yap. Yarın doktora gittiğinizde doktor gösterir zaten masajı nasıl yapacağını ama tam burun ile göz birleşimi yerine oval hareketlerle hafif masaj yapınca kanal açılıyor.

Sarıuçurtmam nasılsın? Sancıların ne durumda?

Çok teşekkür ederiz, inşallah sağlıkla büyür tüm bebikler.. Emmeyi başarıyor bugün çok daha iyi ama hala uykuya düşkün halde 110 gram kaybetmiş ama notmal seyirde olduğunu ilettiler..
110 Gr çok normal, benim oğlum da öyle kilo kaybetmişti doktorlar çok iyi beslenmiş demişti. Çoğu bebek daha fazla kaybediyormus. Çok şükür sarilikta olmamisti hic. Ben o yüzden bebek ilk günler iyi beslensin de hangi yöntemle beslenirse beslensin diyorum. Sonra zaten anne sütüne dönüyorlar.

Sarıuçurtmam nasılsın? Sancıların ne durumda?
Hep aynı canım, ne artıyor ne azaliyor, düzenli değil, arada belden giriyor, bugün ekstra bel ağrım fazla ama doğum sancısı şeklinde değil de siyatik ağrı gibi. Artık vücudum error vermeye başladı bence, iyi ki cumartesi olsun dememisim, yarın bile alsalar olmaz demem. Ayakta duramıyorum çok zorluyor belim, bı de rahim kaslarim

Anlamadığım oğluna neden refakat edecek, ikizlerden birini sen birini oğlu mu doğuracak. Bencil insanlara asla tahammül edemiyorum.

Çarşamba sezaryenim var çok tuhaf hissediyorum kendimi siz nasıldınız sezaryen haftası neler önerirsiniz nasıl kendimi rahat hissedebilirim şu sonda meselesi de takılıyor aklıma uyuşturmadan takmak isterlerse bunu rica edebiliyoruz değil mi özelde

Uyusturmadan neden taksinlar ki onlara da eziyet. Kipirdardarsan uğraşırlar. Bana uyusturunca takilmisti hatta ben sonda takıldığını bile bilmiyordum görmedim, uyuşturuyorlar, masaya yatiriyorlar önüne perdeyi geriyorlar ondan sonra naptiklarindan haberin olmuyor. Zaten sondayi önceden takarlarsa belden iğneyi yapamazlar, seni oturtup baya öne doğru egiyorlar, sondayla o pozisyonu alamazsın. Her türlü masaya yatirinca takarlar

Aynen canım sizinki çoook daha kolay geçer inşallah dualarım sizinle

Anlamadığım oğluna neden refakat edecek, ikizlerden birini sen birini oğlu mu doğuracak. Bencil insanlara asla tahammül edemiyorum.
Ben de anlamadım işte bahane bence gören de sanar 7/24 oğluyla… onun hayali bence oda sahibi olup herkese bir otorite göstermekti böyle seylerde basrol olmayı seviyor. Yoksa gece uyurken eve dönüp sabahın köründe gelse ne kaybeder.. uyurken oğlunun başını mı okşayacak napacaksa

Kızlar ya normal doğum yapıp bacağı ayağı filan ödem olan var mı dogumdan sonra? Benim biraz ödem oldu sasırdım neden acaba bi de bebeğim sen sarilik çıktı yarın tekrar test yapılacak sanırım sutum yetiyor sandım ve yetmemis sizde ne son durumlar

Uyusturduktan sonra takiyorlar uyusukluk gecmeden de cikariyorlar
Bende oyle oldu
Önerim ise ne kadar erken yurursen o kadar cabuk toparlarsin
Dogumdan 2 gun sonra bacaklarim ayak parmaklarima kadar acayip sistim daha yeni yeni iniyor sislikler
Eve gelince yatip kalmadim dikislerim izin verdigi surece evin icinde de yurudum lohusa psikolojisine girmemek icin mutfaga girip yemek bile yaptim dusun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…