2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Ben buna çok inanıyorum ya . Hep kafamda rahim ağzı ile ilgili soru işareti vardı ( ölçümlerim çok iyidi ) 24.haftada Cat diye rahim ağzı kisalmasi görüldü . Sınırdaydi öyle söyleyeyim . Düşüne düşüne çektim herhalde ortada öyle bir ihtimal yokken . O yüzden çok haklısın şimdilerde böyle şeyler düşünmemeye çalışıyorum . Zaten en başından beri de kaygılıydım . Rahat olsam çok keyifli bir hamilelik gecirebilirdim . Çok şükür ki 30.haftaya kadar gelebildim şu an .

İyi düşünelim iyi olsun bundan sonraki mottom bu 🥰
Bak bu bence de kesinlikle doğru. İlk zamanlar ben de rahim ağzı korkusu yaşıyordum, benim zaten yetmezlik vardı daha hamile kaldigimda. Bir de aniden kisaldigini, hiç bir belirti vermediğini filan öğrendim ya sürekli aklım rahim agzindaydi, ama sonra doktorum bı rahatla artık garanti veriyorum rahim ağzında sorun yaratacak bı açılma olmayacak dedikten sonra kafamdan çıkardım, burada da rahim ağzı ile ilgili hiç bişey konuşmadım sormadım, 25. Haftada kontrole gittiğimde 26 mm den 44 mm e uzamış olduğunu gordum ki benim rahim ağzım ameliyatla alındı, uzaması mucize gibi bişeydi hele de hamileyken. Düşünce gücüne çok inanırım ben de.

kahveseverannee kahveseverannee ne yaptın aklım sende kaldı yolunda mı her şey
Yani açıkçası tam net bir şey söylemediler boy ölçümünü ilk aylarda yapıyoruz şuan bakmıyoruz dediler ilk aylarda da ölçümü haftalarına uyumluymuş zaten dedi down sendromu olup olmadığını ultrason da belli olmaz dedi amniyosentez yaptırmak ister misiniz dedi bende hayır dedim zaten bu aylarda yapılan amniyosentez %50 bebek kaybı olabilirmiş. Bebeğin gelişimi ve kilosu iyiymiş biraz içim rahatladı bu konuda

canım hastanede dezenfekte etmeyle ne ara uğraşcaksın evde temizle güzelce , bir buzdolabı poşetine koyarsın sonra.

Canım hiiiç canını sıkma . Dünya üzerinde eminimin gerçekten çok korkunç normal doğum yaşayanlar olmuştur, travmalı, acılı kötü tecrübeler yaşayan. Ama bu normal doğumun getirdiği bir şry değil ki herhangi bir başka ameliyatta olabilirdi yani komplikasyonlar her durumda olabilir. Ya da normal doğumdan memnun kalan sayısız insanda var. Aynı şekildeki sezeryanı yere göğe sığdıramayıp çok kolay çok rahat diyenler var ( ki bunlardan biri benim annem epidural sezeryanın pazardan çocuk almak gibi olduğunu söylüyor) kimi de hayatının en kötü tecrübesi olduğunu , keşke asla sezeryan olmasaydım lanet olsun diye aktaran da var. Yani doğumlar sezeryan da olsa normalde olsa kimine göre kolay kimine göre zor kimine göre travmalı kimine göre çok abartılı . Sen iyi ya da kötü kimseye kulak asma. İyi olması iyi geçmesi tabiki temennimiz ama doğum tamamen her kadına özgü , parmak izi gibi bir şey. İyi düşün iyi olsun 💕
Haklısın canım gerçekten bilemiyoruz ne yaşayacağımızı. Ama ne yaşarsak yaşayalım ilerde anlatıp da kimseyi korkutmayalım bence. Hep moral verici cesaretlendirici olunması gerekiyor. Zaten hamilelikten iyice hormonlu duygusal durumdayız çok çabuk etkileniyoruz.İnşallah gizlememize gerek kalmaz da gerçekten pozitif doğum hikayelerimiz olur 🙏🏻🥰

Bu nasıl kizlar ? Açıkçası ben fazla bı ürün almadim bebek dogduktan sonra ihtiyaca yönelik alırım diye düşünüp ama bu da uygunmuş
İndirime girdiyse alabilirsin, çok acelesi yok 6. Aydan önce kullanamicaz bunlari ama ucuzsa alınabilir. Nuk kullanmadım aventin bardağını kullandım ben akitmiyordu, ama nukta iyidir kanımca.

Benim de bi iki tanidigim var böyle dusuncesiz ve kuş beyinli olan konuşup moralimi mahvedip sonra da "aaa hay eşek kafam ya senin yanında da bunu dedim ama korkma sen" diyen 😡 dumduz agzinin payını veriyorum artık yeter yani kimsenin beyinsizce konusmasina tahammülüm yok. Moralini bozma canım bak binlerce pozitif normal doğum hikayesi var ve bizimkiler de onlardan biri olacak ❤🥰
Sorma kuzum valla bu kadar düşüncesizlik olmaz. Sabah gözümü bi açtım telefonda wp grubuna yazmış arkadaşıma böyle olmuş diye. Kimse de uyarmamış hamile var aramızda diye. Yazdın da noldu sanki kime ne faydası var😠 Neyse sabaha göre biraz daha iyiyim. O an mideme kramp girdi stresten resmen. İnşallah bizim hikayemiz çok çok güzel olacak. Hepimiz burada güzel haberler paylaşacağız birbirimizle. İple çekiyorum o günleri 🙏🏻💕💕

Benim eşim çok girmek istiyor ama ben gitmesini istiyor muyum emin değilim 🙈🙈 valla travma falan kalıt diye endişedeyim 😂😂🙈
Ben normal doğum yapmadığım için normal doğumun travmatik etkisi olur mu bilmiyorum eşler üzerinde, ama görürlerse olabilir diye düşünüyorum. Bı de kızlar burada yazdı ya bağırmak filan yakınları duygusal anlamda etkiliyormus, ben onu da hiç tecrübe etmedim yani hiç bı yakınımın normal doğumuna şahitlik etmedim. O yüzden normal doğum için fikir veremicem bilmediğim bı konu ama sezaryende ben çok istemiştim eşim yanımda oldun diye. Bı aksiyon yok çünkü yatıyorsun, doktorlar biseyler yapıyor, sen biran önce bitsin diye bekliyorsun, o an yanında bıraz kafanı dağıtacak nazını cekecek biri olsun istiyorsun.

Selaamm :)
Cimenlere_uzansam Cimenlere_uzansam bence arkadaşlarına bi hatırlatma yapabilirsin yine de şakayla, arkadaşlarım bildiğiniz gibi doğumum yaklaşıyor beni strese sokmayın diye :) maalesef bazı insanlar ne kadar yakınımız da olsa dan dun konuşabiliyor işte bazen. Bize düşen etkilenmeden kalabilmek, içimizi ferah tutmak becerebildiğimiz kadar :)
kötüyü düşünüp çekmeyelim, o minicik süt kokan ağızları düşünelimm :KK200: :KK200:
Ah o ağzı koklamaya doyamaz ki insan. Zaten doğum sonrasını düşününce aşırı duygu yükleniyorum 🥹❤️İnan ki hiç bişey yazamadım. Hiç görmemişim gibi yapmak daha iyi geldi bana. Düşünmek de istemiyorum artık o konuyu. Gruptan çıkmayı düşündüm o sinirle ama şu an en iyi böyle hissettim görmezden gelerek

Ben de veteriner teknikeriyim amliyathane kokusunu çok iyi biliyorum eşimi çok istiyorum yanımda ama sezeryanda ameliyathanelerin o strelizasyon kokusu ve kan kokusu birleşince tansiyonu mahvediyor ondan etkilenir diye tedirginim normal doğumu da o istemiyorum cinsel hayatımız biter ben girersem diyor hahhah
Normal doğumda ben de istemezdim eşimi sanırım. Orada zaten eş dusunecek hali mi olur insanın, vaktin nasıl geçtiğini anlamaz. İkinip iterken bı bakmışsın çocuk gelivermis. Ama sezaryende vakit çok yavaş geçiyor, yanında bı nefes seni teselli eden biri arıyorsun. Yani tabi bu da kişiden kişiye değişir ama ben çok hassas yapılı biri degilimdir defalarca da ameliyat masasına yatmış biriyimdir ama doğumda hormonlardan herhalde duygular karman corman oluyor.

Yani açıkçası tam net bir şey söylemediler boy ölçümünü ilk aylarda yapıyoruz şuan bakmıyoruz dediler ilk aylarda da ölçümü haftalarına uyumluymuş zaten dedi down sendromu olup olmadığını ultrason da belli olmaz dedi amniyosentez yaptırmak ister misiniz dedi bende hayır dedim zaten bu aylarda yapılan amniyosentez %50 bebek kaybı olabilirmiş. Bebeğin gelişimi ve kilosu iyiymiş biraz içim rahatladı bu konuda
Evet ilk aylar ölçümler daha önemli diye hatırlıyorum ben de. Bu haftalardan sonra artık kilo alıp almamasına bakılıyor daha çok o da işte plesanta işlevini yerine getiriyor mu onu anlamak için. Yoksa bebekler organ oluşumunu tamamladı gelişimleri artık büyüme şeklinde sadece. İlk aylarda da bı sorun olmadığına göre gelişimi normal ilerlemiş demekki..cok sevindim, sağlıkla gelsin inşallah 🙏

Hiç bı koşulda yanlış seçim olmaz canım, seçimini sen değil o yapacak zaten. Sen sezaryene karar verirsin bı bakmışsın planlanan günden önce gelmeye karar vermiş ve her şey yolunda olduğu için normal doğumla kucağına vermişler, ya da normal doğum olsun diye ugrasirsin ama bebeğin sezaryeni tercih etmiştir bı sure bekleyip sezaryene dönebilir. O kendi için en iyi olanı seçer senin için rahat olsun. Eve ebe çağırıp güyümde sıcak su ısıtıp dogurmayacagiz hiç birimiz. Organ nakillerinin, açık kalp ameliyatlarının yapıldığı tam teşekküllü hastanelerde doğum yapicaz, eskiden evlerde yapılan bişeydi bu doğum. Çok ağır kromozomal bozukluğu olan bebekler dahi yaşatılıyor doğum anında komplikasyon olmuyor. İki dogum şekli de iyi iki doğum şeklinin de üstün ve riskli yönleri var. Ama bizler de bebeklerimiz de önce Allah'a sonra bilgili tecrübeli doktorlara emanetiz
Yine çok mantıksal çok güzel bi açıklama yapmışsın canım ağzına sağlık 💕 Sonuçta eskisi gibi sadece ebenin eline bakmıyor doğum. Teknoloji ilerledi artık. Hastaneler gelişti her imkan var. Bakış açın çok mantıklı beni de rahatlattı şu an böyle düşünmek

Çok güzeller. Güle güle kullanın inşallah 🤲
teşekkür ederim canım 💕
ahh Umay geliyor demek, kızımın ismii 🥰🥰 çok güzeller güle güle kullanın inşallah. adıyla yaşasın minik kuş :)
Umay'dan başka seçeneğiniz varsaneydi acabaa? Onun yanına yakışan böyle güçlü bir isim bulamadık da biz halaa.. :KK43:
sağolasın canım 🥰 Biz direkt hep tek isim ve Umay demiştik canım ya o yüzden yanına bir isim düşünmedim hiç . Ama düşüncem bir şey gelirse aklıma yazarım
Haklısın canım gerçekten bilemiyoruz ne yaşayacağımızı. Ama ne yaşarsak yaşayalım ilerde anlatıp da kimseyi korkutmayalım bence. Hep moral verici cesaretlendirici olunması gerekiyor. Zaten hamilelikten iyice hormonlu duygusal durumdayız çok çabuk etkileniyoruz.İnşallah gizlememize gerek kalmaz da gerçekten pozitif doğum hikayelerimiz olur 🙏🏻🥰
Aynen biraz arkadaşının düşüncesizliği olmuş maalesef ama bu tip insanlar her an her yerde ver ve işin ilginç yanı bizim türk kadınlarında kendi doğumlarının çok acılı zor dünyadaki en zor doğumu sadece onların yaptığını düşündükleri bir kafaları var 😅😅😅
Yani çok zorlanınca, acı çekince kötü tecrübe yaşayınca daha mı çok anne olunuyor bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ Ama dediğim gibi sen kalbini gönlünü ferah tut , iyi düşünüp ona göre yaşamak lazım . Yoksa kötüyü çağırma durumunun olduğuna inanıyorum ben

ahh Umay geliyor demek, kızımın ismii 🥰🥰 çok güzeller güle güle kullanın inşallah. adıyla yaşasın minik kuş :)
Umay'dan başka seçeneğiniz varsaneydi acabaa? Onun yanına yakışan böyle güçlü bir isim bulamadık da biz halaa.. :KK43:
Umay Serra
Umay Nil
Umay sare
Umay Liya
Kulağıma bunlar hoş geldi benim ☺️

Merhaba kızlar. Hastane çantası hazırlayacağım önümüzdeki hafta. Bebeğim için kalın tulum vs.ne koymam gerekir? Açıkçası Ocak olması düşündürüyor.
Kalın battaniyesi varsa penye tulum daha mantıklı bence. Hastane sicak olursa da rahatsız olur bu sefer. Genelde sıcak olur diyorlar hastane için. Soğuk olursa da altlarına patikli ve citçıtlı giydirilir onun özerune tulum olabilir. Ya da tulum üzerine alt üst takım olabilir. Ama kalın battaniyeye sarınca bence gerek de kalmaz kat kat giydirmeye. Tabi her duruma hazirlıklı olmak da lazım.

Bak bu bence de kesinlikle doğru. İlk zamanlar ben de rahim ağzı korkusu yaşıyordum, benim zaten yetmezlik vardı daha hamile kaldigimda. Bir de aniden kisaldigini, hiç bir belirti vermediğini filan öğrendim ya sürekli aklım rahim agzindaydi, ama sonra doktorum bı rahatla artık garanti veriyorum rahim ağzında sorun yaratacak bı açılma olmayacak dedikten sonra kafamdan çıkardım, burada da rahim ağzı ile ilgili hiç bişey konuşmadım sormadım, 25. Haftada kontrole gittiğimde 26 mm den 44 mm e uzamış olduğunu gordum ki benim rahim ağzım ameliyatla alındı, uzaması mucize gibi bişeydi hele de hamileyken. Düşünce gücüne çok inanırım ben de.
Artık bende inanıyorum 😀 Rahatlamana çok sevindim 🙏
Bu arada ben 18 ya da 19.haftada bir doktora gitmiştim büyüme ağrılarım varmis. Kendi doktorum da izindeydi . Eşim bir doktor bulmus gittik akşam vakti . O rahim agzima bakıp çok iyi durumda olduğunu şekil itibariyle de korkmamam gerektiğini söylemişti . Hatta karnıma bastırdı bisiler gösterdi .Kendi doktorum da çok kısa ölçüyor kendisi de söylüyor ben risk sevmem en kisadan olcerim diye. ( Perinatalog diye mi anlamadım ) Neyse , ne yapayım bende kötü dusunmemeye çalışıyorum artık 🙏

Normal doğumda ben de istemezdim eşimi sanırım. Orada zaten eş dusunecek hali mi olur insanın, vaktin nasıl geçtiğini anlamaz. İkinip iterken bı bakmışsın çocuk gelivermis. Ama sezaryende vakit çok yavaş geçiyor, yanında bı nefes seni teselli eden biri arıyorsun. Yani tabi bu da kişiden kişiye değişir ama ben çok hassas yapılı biri degilimdir defalarca da ameliyat masasına yatmış biriyimdir ama doğumda hormonlardan herhalde duygular karman corman oluyor.
Bir ben istiyorum galiba eşimi dogumda 😂
Normali ,sezeryani farketmez benim için sanki olursa daha iyi olucak gbi geliyor .
Hoş belki de istemeyecek sormadım bile 😀😀

X