2024 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    264
Valla ben de aynı şekilde, süs püs yaptırmayacağım, fotoğraf çekimi istemiyorum, en rahat ettiğim terliğimi bir de üşüme ihtimalime karşı evdeki pandufumu alır giderim diye düşündüm. Neyse ki aileler ve yakın arkadaşlarım farklı şehirlerde yaşıyorlar, bu konuları konuşmuyoruz kimse birşey demedi. 😊
Ay sen de bizdensin gel sarılalım 🤣 süsüm de fotoğrafçım da yok. Yalnız değilmişim 🤣

Hiç bişey okumuyorum izlemiyorum kuzum. Panik atak falan olmazsın merak etme. Bayılmana izin vermiyorlar oksijen falan veriyorlarmış direkt. Çok fazla araştırırsam korkup vazgeçerim diye hiç bişeye bakmıyorum. Eğitimde bize söyledikleri bir kaç şey beni çok rahatlattı. Doğumu bebek kendisi yapıyor. Vücudunu ayarlıyor pozisyonunu alıyor. Senin rahim kasların onu itiyor. Sen bişey yapmıyorsun zaten hepsi kendiliğinden oluyor. Senin tek görevin derin derin nefes almak. Sakin olmak. Doğru zamanda ıkınmak. Zaten ıkınacağın anı biliyormuşsun. Benzetmeyi sevmiyorum ama tam olarak kakan gelmiş gibi oluyormuş zaten. Ben itemem ıkınamam diye bişey yokmuş yani ☺️ Bir de şunu düşünmek lazım. Bebeğim dünyaya gelmeye çalışıyor. O gayret ediyor uğraşıyor. Ben de ona annesi olarak yardımcı oluyorum. Bebeğinle ortak çalışıyorsun gibi düşün. Ve işin çoğunu o yapıyor zaten🥰 teorik olarak böyle düşünüyorum ama o anın psikolojisini ben de hayal edemiyorum. Korku desen bol bol var. İnşallah zorlanmayız hiçbirimiz 🙏🏻
Doğru nefes ve ikinma herşeyi cozuyor kolaylastiriyor deniyor bununla ilgili benim de doğru teknikleri bilmem beni psikolojik olarak rahat hiasettirecek diye düşünüyorum onun için fikir almak istedim. Ay bilmiyorum kafam çok karisik ya hala
Sakin olllll, derin bi nefes al sana herşeyi anlatıcam 😂
Öncelikle sancılar ufak ufak vurmaya başlıcak, diyeceksin ki amaağğn bu muydu ya tamam doğururum ben şimdi. Sonra şiddeti artacak of anam noldum diyeceksin. Ben bir epiduralsiz ve bir epiduralli normal doğum yapmış biri olarak kesinlikle epidural alıp ağrısız doğum yapmanı öneririm ne diye boşuna o sancıları çekesin ki bence saçmalık 😅 epiduralden sonra rahatla ve derin bi nefes al. Sancılarını hissetmediğin için açılmanda hızlanacak. Sonra bakmışsın ki çataldasın. Ebe diyecek ki hadi yavrum ıkın! Gözlerini kapat, derrrinnn bir nefes al bacaklarını karna doğru biraz çek ve tüm gücünle kabız olmuşçasına ıkın. Başka hiçbirşey düşünme. Sadece ıkınmana odaklan. 2 ve 3. Yü de ıkınınca bebeğin doğmuş oluyor zaten genelde. Önemli olan ıkınmalarını kesintisiz ve doğru güçle yapman. Eğer böyle yaparsan belki de hiç kesi ve dikişin bile olmaz. Benim olmadı mesela 🙏
Ay o kadar güzel anlatmissin kiii 😍 teşekkür ederim canım daha sakin olmaya çalışıcam ve dediklerin kulağıma küpe olacak ❤🥰😘

Kızlar bu emzik ve kaşık biberonu kaynatıp dezenfekte edip öyle mi koydunuz cantaya yoksa hastanede mi dezenfekte ediceksiniz nasıl bi yıl izliceksiniz

Doğru nefes ve ikinma herşeyi cozuyor kolaylastiriyor deniyor bununla ilgili benim de doğru teknikleri bilmem beni psikolojik olarak rahat hiasettirecek diye düşünüyorum onun için fikir almak istedim. Ay bilmiyorum kafam çok karisik ya hala

Ay o kadar güzel anlatmissin kiii 😍 teşekkür ederim canım daha sakin olmaya çalışıcam ve dediklerin kulağıma küpe olacak ❤🥰😘
En önemlisi de ilk doğum sana çatı muayenesinden sonra derlerse ki ohoo 7-8 saatin var en az şöyle böyle pışıkkk de içinden.
Eşinin ellerinden destek alarak bacakların yere paralel ve açık şekilde güçlü nefes alarak eğilip kalkma hareketi yap. Sakın malak gibi yatayım deme. Ne kadar hareket o kadar hızlı doğum unutma. Ben ilk doğumumu suyum gelince anladım hastaneye gittiğimde 4 cm açıklık vardı. Doktor muayene etti ilk doğum öğleni bulur dedi gitti bu dediğinde gece saat 1.30 du. Ve ben sabah 5.30 da kızımı kucağıma aldım. Doktor da şoka girdi neden? Çünkü bu dediklerimi yaptım kendimi kurbanlık koyun gibi yatağa mahkum etmedim. Eğer sakin kanlı olur yapabilirsen bunları emin ol çok rahat doğum yaparsın güven bana.

Valla ben de aynı şekilde, süs püs yaptırmayacağım, fotoğraf çekimi istemiyorum, en rahat ettiğim terliğimi bir de üşüme ihtimalime karşı evdeki pandufumu alır giderim diye düşündüm. Neyse ki aileler ve yakın arkadaşlarım farklı şehirlerde yaşıyorlar, bu konuları konuşmuyoruz kimse birşey demedi. 😊
Ben de ilk kızımda evde, 3. Gün filandı, tee düğünüm zamanı bi çiçekçiden aldığım tacı takmıştım, bi de çok yakın arkadaşımın nedime bilekliğini saklamışım onu bulmuştum onu da kızıma takmıştım çok benziyorlar, eşime de bi gömlek, ben gecelik sabahlık, öyle fotoğraf çektirmiştim ablamlara, odasında gün ışığında, vala en benim diyen fotoğrafçı gelse, en acayip süsü püsü alsam ancak bu kadar olurdu 😍 hastanede kasmaya bence de hiiç gerek yok zaten o günün hatırası doğallığında :)

En önemlisi de ilk doğum sana çatı muayenesinden sonra derlerse ki ohoo 7-8 saatin var en az şöyle böyle pışıkkk de içinden.
Eşinin ellerinden destek alarak bacakların yere paralel ve açık şekilde güçlü nefes alarak eğilip kalkma hareketi yap. Sakın malak gibi yatayım deme. Ne kadar hareket o kadar hızlı doğum unutma. Ben ilk doğumumu suyum gelince anladım hastaneye gittiğimde 4 cm açıklık vardı. Doktor muayene etti ilk doğum öğleni bulur dedi gitti bu dediğinde gece saat 1.30 du. Ve ben sabah 5.30 da kızımı kucağıma aldım. Doktor da şoka girdi neden? Çünkü bu dediklerimi yaptım kendimi kurbanlık koyun gibi yatağa mahkum etmedim. Eğer sakin kanlı olur yapabilirsen bunları emin ol çok rahat doğum yaparsın güven bana.
Keşke bebekleri cidden leylekler getirseydi ya çatı muayenesi vs vs çıldırıyorum 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Kızlar bu emzik ve kaşık biberonu kaynatıp dezenfekte edip öyle mi koydunuz cantaya yoksa hastanede mi dezenfekte ediceksiniz nasıl bi yıl izliceksiniz
Evde kaynaticam canım, hastanede kaynatacak yer yok zaten. Evde kaynatıp kurulayip kilitli poşetlere koyucam biberonlari. Mamayı kutusuyla koyucam çünkü hem gün ışığı almaması lazım hem de havayla çok temas etmemeli. Emzik koyar miyim bilmiyorum daha hastanede hemen vermem herhalde, tüm vaktimi zaten meme tutturmak için harcarim. Emziği de memeyi iyice tutup emmeye başladıktan sonra vermeyi düşünüyorum. Önce bı iyice anne memesine alışması lazım.

Ben de ilk kızımda evde, 3. Gün filandı, tee düğünüm zamanı bi çiçekçiden aldığım tacı takmıştım, bi de çok yakın arkadaşımın nedime bilekliğini saklamışım onu bulmuştum onu da kızıma takmıştım çok benziyorlar, eşime de bi gömlek, ben gecelik sabahlık, öyle fotoğraf çektirmiştim ablamlara, odasında gün ışığında, vala en benim diyen fotoğrafçı gelse, en acayip süsü püsü alsam ancak bu kadar olurdu 😍 hastanede kasmaya bence de hiiç gerek yok zaten o günün hatırası doğallığında :)
Ben hastanede prenses gibi olan lohusalara imreniyorum ben resmen kuyudan cikan Samara gibi oluyorum. Ne sus pus ne fotoğraf çekimi. İlk doğumda taç götürmüştüm onu bile gözüm görmedi. Kan ter içinde habire çocuga meme tutturmaya çalıştım iki gün, yine de sütüm gelmedi gerçi. İlkinde özel biseyler yapadigim için bunda da yapmayı düşünmüyorum. Eve gelince bol bol aile fotoğrafı çekiliriz.

Evde kaynaticam canım, hastanede kaynatacak yer yok zaten. Evde kaynatıp kurulayip kilitli poşetlere koyucam biberonlari. Mamayı kutusuyla koyucam çünkü hem gün ışığı almaması lazım hem de havayla çok temas etmemeli. Emzik koyar miyim bilmiyorum daha hastanede hemen vermem herhalde, tüm vaktimi zaten meme tutturmak için harcarim. Emziği de memeyi iyice tutup emmeye başladıktan sonra vermeyi düşünüyorum. Önce bı iyice anne memesine alışması lazım.
Kilitli poşet çok iyi fikrimis canım tamam ben de öyle yapayım bu hafta artık bitireyim şu canta işini inşallah 🙏🥰

Ay sen de bizdensin gel sarılalım 🤣 süsüm de fotoğrafçım da yok. Yalnız değilmişim 🤣
Evet sarılalım lütfen. Ben de birsürü başarısız tedavi sonrası hamile kaldım, çok beklenen bir bebekti, şimdi aileler iki taraftan onu alalım bunu yapalım modunda, bana da şaşırıyorlar neden hevesli değilsin diye. Bense bebeğime faydası olacak şeylerle daha çok ilgileniyorum özel fotoğrafçıya süse harcayacağıma çocuğuma bir eğitsel oyuncak bir kaliteli besin daha alırım diye düşünüyorum.

Değil mi ne kadar güzel. 🥰

Pintilikten değil de israf gibi geliyor aslında insana. Anlıyorum ben seni. Hele ki çok fazla bebek kıyafeti almak çok mantıklı değil. Biz yine ilk çocuk diye abartmışız galiba. Hepsini giyer umarım da boşa gitmez. İlerde kardeşi olursa da giydiririm zaten çoğu 1 yada 2 kez ancak giyer. Bi de geçen gün gecelik almak için geziyorum. Lohusa seti diye satılan şeylerin fiyatı şok etti beni. Çok da frapan geldi tek seferlik fotoğraflık şeyler. Sonra da giyebileceğim daha sade şeyler aldım artık. İsteyen pinti desin valla elim gitmedi dantelli kutulu setlere 🤣
Doğru diyorsun valla. Ben hastanedeki hallerimi hatırlıyorum da . Açtım, sadece bisküvi ve meyve suyu veriyorlardı. Canım yanıyordu. Yardımla yatıp kalkıyordum. O halde hiç o suslü seyleri gozüm görür gibi gelmiyor. Tabi bunda biraz daha sakin olurum heralde gececeğini bildiğim için. Ama zaten oldum olası merasimlerden hoşlanmam.

Hastanede ev terliği giyemem ben, yeni aldığım terliği hastanede giyersem bidaha evde de giyemem. Evde lohusalık için iki tane peluş terlik aldım, ama hastaneye ben de yazlık plastik terliklerimi goturmeyi düşünüyorum. Yeni aldiklarimi götürürsem hastane sonrası onları asla eve sokamam çünkü.
Ben de öyle düsünüyorum. Yazlık dısarı terliği alırım. Yine dişarda kullanırım sonra.

Ben de senin gibiyim ama sırf ablamların çenesi dursun diye. Oğullarimdan biraz kıyafet kalmış diyorum ki birkaç takım alırım hastane için. Evde daha çok diğerlerini giydiririm. Biri gelirken veya bı yere gidecegimiz zaman yenilerini giydiririm. Ama sen yine de bı takım al diyor bana. Sanki cocuğu cıplak birakacağım. İyice pinti muamelesi yapıyorlar bana. Ama evde varken bir ay giyeceği şeye boşa para vermek istemiyorum.
Çok doğru ben de hastaneye falan takım aldım , zıbınları sıfır aldım kalanları dolaptan topladım bir Max iki ay giyeceği şeyler için yazık günah israf..
Rahat bir ekonomi içinde olsak yine neyse

X