2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar ya misafir gelince napıyorsunuz bana işyerimden gelecek beş kişi tam da grip mevsimi hayır diyemedim ilk kez geliyorlar annemi çağırsam bebekle başka odada otursalar abartmış mı olurum ayıp mı olur sakınan göze çöp batar diyorum bi sakınmayayım falan ama çok korkuyorum

Kızlar ya misafir gelince napıyorsunuz bana işyerimden gelecek beş kişi tam da grip mevsimi hayır diyemedim ilk kez geliyorlar annemi çağırsam bebekle başka odada otursalar abartmış mı olurum ayıp mı olur sakınan göze çöp batar diyorum bi sakınmayayım falan ama çok korkuyorum
Valla en mantıklısı olur. Kalabalıktan korkuyo, huysuzlanıyo de. Benimde ağırlayacaklarım var bende kara kara düşünüyorum

9.ay aşısı nedir🙄 doktor dün menenjit ve rotayı vurdurttu bundan başka 12.aya kadar özel aşı yok deri
Özel degıl sanırım ek dozmus ısteyene yapıyolarmıs tam bılmıyorum 6. Ay asısında sorcam birinden duydum

Kabak tattırdım nefret etti🤣🤣ilk lokmayı anlamadan yuttu sonrakileri hep diliyle dışarıya itti çay kaşığı kadar bile yemedi sanırım😄

Ya valla geçen hafta kontrolde doktorumuz tam hasta olma dönemleri çok dikkatli ol babada bile kırgınlık grip vs olursa ayrı odalarda durun dedi bence dediğin gibi yap iki saat oturacaklar diye çocuğu riske atmaya gerek yok onların henüz bağışıklıkları bile yok

Ben de tatlı patatesle başladım 😅 dün muz yiyordum yanında, azıcık muz verdim dayanamadm 🫣 tadını alınca dönüp şaşkınlıkla elimdeki muza baktı çok komikti tepkisi

Kabak tattırdım nefret etti🤣🤣ilk lokmayı anlamadan yuttu sonrakileri hep diliyle dışarıya itti çay kaşığı kadar bile yemedi sanırım😄
Hahaha benimkide öyle yaptı sonra ben ispanak yemeği yapmıştım onu tel süzgeçten geçirdim 1 tk irmik pisirdim başka yerde birleştirdim onu severek yedi tabiki bir kaç tk anca

Biz yeni hastalıktan çıktık annelere gittik birkaç gün yine öksürüğü başladı bebisin hava takicam o da bağımlılık yapitoe diyorlar. Biz hala normalde binyere çıkmamayı gayret ediyoruz. Alınan alınsın bi süre böyle diyorum. Yine mi bebeğime iğne yapsınlar minicik koluna damar yolu açsınlar diyorum. Evet belki mikrop kapmali ama önümüz kış zaten illaki soğuk havalarda kapar diye dusunuyo4um sağlıcakla kalsın hepsi

Hahaha benimkide öyle yaptı sonra ben ispanak yemeği yapmıştım onu tel süzgeçten geçirdim 1 tk irmik pisirdim başka yerde birleştirdim onu severek yedi tabiki bir kaç tk anca
Yaa ne güzel bende heyecanla bekliyorum o zamanları. Annem yemeklerin suyundan da ver dedi. Heee dedim

Mor yazma ne yapiyon kuzusu. Bebis neleri yedii
Şuana kadar kabak, patates, havuç ve yoğurt. Yoğurdu yiyor ama pek iştahlı değil. Diğer sebzeleri pek sevmedi. Tükürüyo, diliyle dışarı itiyo. Bende acaba erken mi dedim. Ağırdan alıyorum. Ama bu hafta bi sebze çorbası niyetim var

Bizde 5 aylıkken kilo almadığını farkedince doktoru başlattı tadımlara. 3 er gün kuralıyla yoğurt, kabak, havuç, patates, kapya biber, yumurta sarısı verdim, buharda pişiriyorum sebzeleri öğlen uykusundan önce ara öğün olarak veriyorum. Öğleden sonra da yoğurt veriyorum☺️ şuan şehir dışındayım farklı bir doktor götürdüm. Oda bana, ben olsam 6. Ayda ek gıdaya başlatır şun için mama önerirdim dedi, kafam allak bullak, bende mama aldım😅 ondan da veriyorum ama biberonu kabul etmiyor kaşıkla veriyorum ama bu şekilde uğraşamam denemek için almıştım zaten mamaıyıda öncelik anne sütü🙏🏻

X