Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    204
Ya ben de sinir oluyorum on kez kontrole çağırıyorlar 5. Gün kontrolü 15. Gün kontrolü vs ben zaten yürümekte zorlanıyorum evden çıkmak istemiyorum insanı zorla çıkartıyorlar. Madem eve gelsinler dimi 😀 ben ilkinde bebeğin kontrollerine gidememiştim işte eşim götürmüştü hala zorlanıyordum çünkü. Ebeler de illa gelsin nasıl emzirdiğine bakalım diye tutturmuşlar 🙄
Ne saçmaa yaa sen canının acısıyla cebelleşirken onlar nasıl emziriyo bakalım diye çağırıyolar. Hakikaten madem ki bu kadar önemli eve gelip almaları gerekir ne saçma bi sistem yaa biz doğumun ikinci günü ağrılarımızla uğraşırken bide bunu mu düşüncez. Ben ilk cocukta bile inanışmaz zorlanmıştım ev uzaktı yürüyerek gittim ama dinlenen dinlene , 7. Gün olmasına rağmen bide.

Ben iki gün önce sordum saglık ocagına topuk kanına ne zaman gelecez diye dogduktan bir hafta sonra dedi canım
Çok ilginç baksana kimine 1 hafta kimine 2 gün sonra diyolar neye söylüyorlar belli değil. Ayrıca ben hangi hastalıklara bakıldığını vs bilmek isterim sonuçta o kan alınana kadar bebeğin canı çıkıyor zorla bastıra bastıra alıyorlar topuk mosmor oluyor

Ya bunu bende merak ettim. Götürürüm ben 2 gün sonra sırf sarılığına şekerine vs baktırmak için ama neden önceden 5-7 gün olabiliyoken 2 güne çekilmiş
Aynen işte canım sebep ne yani. Hem 2 günde çocuk daha sütü ne kadar emmiş olacakki annesinin sütü bile henüz azcık geliyorken. Sütü Şakır şakır içmesi için bikaç gün geçmesi lazım

Hamilelik öncesi kilolarımla toplam +30 kilo ile benide yanına ekle 😂

beni dün sağlıkocağından aradılar doğum şekli gününü filan sordular. Hastanede ilk topuk kanı alınacak ama ilk beslemenin üstünden 48 saat geçince buraya getireceksiniz tekrar topuk kanı alınacak dediler. 5.gün de değil 2.gün çağırıyorlar 🤦🏻‍♀️ eşime söyledim şimdiden strese girdi o gene hiç duramaz napcaz bakalım
Benide 2 gündür ebe ariyordu açmıyordum en sonunda whatsapptan yazmış 😅 seninki daha kötüymüş 2.gun nedir kıyamam ben onun ayaklarına yazık günah ya bi kere neye yetmiyorsa😔

Ya ben de sinir oluyorum on kez kontrole çağırıyorlar 5. Gün kontrolü 15. Gün kontrolü vs ben zaten yürümekte zorlanıyorum evden çıkmak istemiyorum insanı zorla çıkartıyorlar. Madem eve gelsinler dimi 😀 ben ilkinde bebeğin kontrollerine gidememiştim işte eşim götürmüştü hala zorlanıyordum çünkü. Ebeler de illa gelsin nasıl emzirdiğine bakalım diye tutturmuşlar 🙄
Nasil emzirdigin bebeğin kilosundan belli olur zaten😑 valla işkence bitmiyor desene bide ben saglikocagini begenmiyordum nolcak bakalım...

Aynı şeyi düşünüyorum zaten ayağı ne kadar birde kan alacak
Ben kızımı hemşire ve kv ile odada yalnız bıraktım çıktım dayanamadım o şekilde görmeye. Onun çığlığını ağlamasını duymaya dayanamıyodum . Koridorda beklerken sesini duyunca bile içim parçalandı ağladım 🥺😔

Ben de ilkinde öyle düşünüyordum canım bebek için sağlıklı olan olsun o kanaldan geçsin diye ama oğlum kreşe başlayınca o kadar çok hasta oldu ki hastaneden çıkamadık. 2 yaşına kadar tuz şeker yedirmedim yemeğini hep ayrı yaptım, hala da paketli gıda vermemeye çalışıyorum. Cips kola jelibon vs hala yemez içmez. 26 ay da emzirdim. Buna rağmen bağışıklığı düşük en ufak şeyde hasta oluyor 🥲 dişleri çürüdü mesela 2.5 yaşında çürümeye başladı tüm bunlara dikkat etmeme rağmen.

Bir akrabamız da benden birkaç ay önce sezaryenle doğum yaptı, 2 ay emzirdi sonra bebek emmemiş. Çocuğuna tüm zararlı şeyleri bebeklikten itibaren yedirdi vs ama çocuk o kadar sağlıklı ki bir kez hasta olduğunu görmedim dişleri de inci gibi kola falan içmesine rağmen 😄 yani onu gördükten sonra demek ki bazen ne yaparsan yap olmuyor diye düşündüm. İkincide çok kasmamayı düşünüyorum o yüzden. Ben kendim sezaryenden korktuğum için yine normal deneyeceğim ama doktor sezaryen yapalım derse de tamam derim 🙈
Ayy evet o neden öyle oluyor bilmiyorum ama benim kızımda öyle doğru düzgün abur cubur kola cips yemez içmez. Ayda yılda bir. Ama kalıcı dişlerinde bile siyah leke oluştu. Diş fırçalamayla alakası olduğunu düşünmüyorum ama sebebini merak ediyorum. Ben ne kadar dikkat etsemde bağışıklığı düşük. Normal doğmasına rağmen

Bunun tamamen yapısal olduğunu düşünüyorum, mesela ilk kızım 3 ay emdi diğer kızım 2 yaşına kadar emdi ama maşaAllah emmeyen kızımın bağışıklığı gayet iyi. Kimisi emse bile bağışıklığı düşük olabiliyor.
Doğum için normal olursa daha güçlü olur diyemem normal olup bağışıklığı düşük olan çok örnek var sizin gibi. Ama yinede sezeryana göre birçok artısı var. Tabiki anne bebeğin sağlığı önemli kilolu olur veya birşey olur sezeryan olunur oda bir doğum bende olabilirim neyle karşılaşacağımızı bilemeyiz. Ama normale engel birşey yokken de direk sezeryan tercih olunca istemsiz keşke normali bi denseydi diyorum 😅
Kızanlar varmı bana bilmiyorum ama sizi sevdiğim için söylüyorum. Sezeryana karşı biri değilim yoksa.
Aynen katılıyorum sana canım. Ben ilk doğumum çok zordu. Chen31 ile benzer şeyler yaşamışız hatta. Ona rağmen ikinci bebeğimi normal yapmayı istiyordum. Kadın sağlığı açısından çok faydalı olduğuna inanıyorum. Sezaryana karşı değilim zorunlu hallerde tabiki yapılır, ama neticede büyük bi ameliyat oluyosun ki bu kolay bisey değil. Normal doğumdan korkulmasının sebebi sanırım kesi atılması falan, inanın bu o kadar kötü bisey değil bikaç santimlik bisey ve sizin için bunun yapılması daha iyi. Düzenli belli bi dikiş olacak. Sezeryandaki kesi daha büyük dahs derin dikiş üstelik sıkıntı yaşanmayacağının garantisi de yok. Şahsi fikrim imkanınız varsa normali denemeniz daha iyi. Sancılar bir defa çekilecek ve bebeği gördüğünüz an bitecek

X