Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    44
🤣🤣🤣🤣ayyy gerçekten öyle cinsiyet meselesini konuşuyorduk ben kız hissediyorum dedim erkek bebek olanlarda genelde kanama gördüm dedim oda aaa sende nasıl olmaz o herkeste olur diyor bana bende bende mi acaba sıkıntı dedim oda kız hissediyor bu arada sürekli kustu ve lekelenmesi olmuş
Benim de oğlumda kanamam olmuştu mide bulantım şuankinin çeyreği kadardı

Kızlar kıyafet konusunda durumlar nasıl 😄
Eteğe elbiseye geçtim ben eşofman bile rahatsız ediyor 2. Diye mi bilmiyorum karnım çok erken çıktı 🤷 göğsüm de şişti birde bende koltuk altında da süt kanalları var kol altım da şişti sütyenler acıtıyor hep

İstanbul avrupa yakasında ikili tarama için fiyat alan var mı

Eteğe elbiseye geçtim ben eşofman bile rahatsız ediyor 2. Diye mi bilmiyorum karnım çok erken çıktı 🤷 göğsüm de şişti birde bende koltuk altında da süt kanalları var kol altım da şişti sütyenler acıtıyor hep
Benim ilk ama göbeğim de çıktı sol kol atımda ağrıyor bir kaç gündür göğüslerim maşallah 75’ten 95’e çıktı 😀zaten hamilelikten önce de prolaktin yüksekliğim vardı doktor iyi iyi süt kanalları açısından deyip duruyor

Yani belirtiler de azalınca ( yorgunluk hariç o hep var ) insan korkuyor haliyle, 9. Haftada belirtiler birden bi azalıyor gibi oluyo bir an…Yani umarım sağlıkla ilerliyordur
korkmayin bence belirtilerin gitmesinden benim ilk cocugumda nerdeyse hic belirti yoktu oyle rahat bir 3 ay gecirdim ki m. sonradan oluştu huzursuz bacak sendromları uykusuzluk karnım buyudukce bacaklarımda ayaklarımda ağrı son 3 ay oturamama düzgün uyuyamama vs ama ben kendim zayıf ve ufsk tefeğim sanırım büyüyen gobegimi zor tasıdım ondan oldu. Yoksa ilk 3 ay mis gibi geçti ne bulantı ne goğüs hassasiyeti sanki hamile değildim

Kızlaar iyi akşamlar hepinize 🥰 Bugün kontrolüm vardı. Sat göre 10+6 ama 11+4 dedi doktor. Haftaya 2li tarama yapacağız ben 12 den önce yapmıyorum dedi. Cinsiyet için de bir çıkıntı görüyorum orda %90 erkek ama haftaya söylerim emin olalım dedi. Biz zaten gördük açar açmaz bacak arasını bir şeyler 🤭🤭 Gönlümden hep kız geçiyordu ama galiba ben de erkek annesiyim 😅

Eklentiler

• IMG_20240430_213252.jpg
    IMG_20240430_213252.jpg
    90,8 KB · Görüntüleme: 62
Kizlar ultrason orneklerine bakiyordum birseyi fark ettim. kiminin kesesi buyuk oluyor kiminin kucuk. mesela bazilarinin kesesi bebekten birazcik daha buyukken bazilarinin kesesi bebegin neredeyse 3-4 kati. bu bir anlam ifade ediyor mu, bilgisi olan var mi?
Aynı sorunun cevabını arıyorum canım benim ikizlerin birinin kesesi diğerine göre küçük Dr da pek birşey anlamadı ama küçük diyince benim içime kurt düştü acaba bir sorun mu var şuan 9+4 deyim eğer bir bilgi ogrenirseniz beni etkilerseniz çok sevinirim

korkmayin bence belirtilerin gitmesinden benim ilk cocugumda nerdeyse hic belirti yoktu oyle rahat bir 3 ay gecirdim ki m. sonradan oluştu huzursuz bacak sendromları uykusuzluk karnım buyudukce bacaklarımda ayaklarımda ağrı son 3 ay oturamama düzgün uyuyamama vs ama ben kendim zayıf ve ufsk tefeğim sanırım büyüyen gobegimi zor tasıdım ondan oldu. Yoksa ilk 3 ay mis gibi geçti ne bulantı ne goğüs hassasiyeti sanki hamile değildim
merhaba Seyda, ben de ufak tefegim ve gobegimi tasiyamamaktan korkuyorum acikcasi haha. cok zorlandin mi, kacinci haftada dogurdun, minyonluk hamilelikte cok dezavantaj mi ozellikle son aylarda vs rica etsem biraz anlatir misin?

merhaba Seyda, ben de ufak tefegim ve gobegimi tasiyamamaktan korkuyorum acikcasi haha. cok zorlandin mi, kacinci haftada dogurdun, minyonluk hamilelikte cok dezavantaj mi ozellikle son aylarda vs rica etsem biraz anlatir misin?
Bende minyonum oğlumda son 2 ay zorlanmıştım yürümekte bel ağrıları çok oluyordu birde bende kalça çıkığı var o da extra zorlamıştı tabi ama ben 1 ay erken doğurdum karın daha da büyüyünce nasıl olur bilemiyorum pek

39+5te doğurdum. yok cok dezavantajı yok sadece kucuk bir bebek olarak doğmadı 3kilo 200 grdı. Ben zayıf ve minyon yapıdayım o yuzden bacaklarım yoruluyordu diye hatırlıyorum. Kilo da pek almamıstım sadece koca bir gobeğim vardı hatta herkes sanki yapay gobek takmıssın gibi diyordu 😂. bacaklara masaj iyi geliyordu o donem. son bir ayim zor gecmisti diye hatirliyorum onun disinda bir etkisi yok bence

Bende de geçen hafta öyleydi. Sonrasında enfeksiyondan varmıydı bilmiyorum hafif akıntımda lekelenme oldu. İdrar testindr enfeksiyon çok az çıktı ertesi gün verdim.ama o arada çok azalmıştı akıntı🤷‍♀️
Dr ne dedi peki fitil falan verdi mi cnm

Dr ne dedi peki fitil falan verdi mi cnm
Canım kendi doktoruna mutlaka git ve akıntını kontrol ettir. Kötü bir geçmişim var maalesef doktoruma her söylediğimde akıntı artması normal deyip konuyu kapatmıştı. Benim akıntım çamurdan açık renkliydi ve çok fazlaydı arada da ip gibi kan gelmişti. Maalesef kesede enfeksiyon gelişmiş birden suyum gelmişti. Bunu seni korkutmak için söylemiyorum ama bi ihmal olmasını istemem senin için. Mutlaka akıntını muayene etsin enfeksiyonun varsa hemen fitille toparlarsın Allahın izniyle

Selam hanımlar ne var ne yok nasıl gidiyor hamilelik ? İlaca rağmen bulantılarım var e bide bir yer elması daha var evde çok giremiyorum buralara 🫤
Ben de geceden iki tane Prilam içmeme rağmen devamlı bulantılarım hatta bazen kusmalarım var 🫠 üstelik 9.haftadan sonra da artmaya başladı 🥹

Kızlar gebeliğiniz başladığından beri hiç ultrasonda 3 gün geride çıktı mı bebeğiniz? Tecrübesi olan var mı doktorum ilerde toparlar dedi 9+6 olmalıydım 9+3 çıktı. Öğlenden beri kafama takıyorum açıkçası

Ay ben de minyon birisiyim top gibi yuvarlanmaktan korkuyorum 😅 aynı zamanda da karnımın bir an önce çıkmasını istiyorum 🥲

Kızlar gebeliğiniz başladığından beri hiç ultrasonda 3 gün geride çıktı mı bebeğiniz? Tecrübesi olan var mı doktorum ilerde toparlar dedi 9+6 olmalıydım 9+3 çıktı. Öğlenden beri kafama takıyorum açıkçası
Evet ilk kontrolde tam gününde çıktı 2.kontrolde geride çıktı sonra da 1 hafta öne geçti. Ölçümler doktorların baz aldığı noktaya göre değişiyor hele ki 3 gün bahsedilmesine bile gerek olmayan bir süreç kafana takmana hiç gerek yok.

X