2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benim bebeğim de gündüz uykusunu 30-40 dk yaptıktan sonra uyanıyor ve diğer uyku saatime kadar ara ara esniyor. Uyutmayı denedim ama uyku saati gelene kadar uyumuyor 😂 bebeği böyle olan var mı acabası
Ay o bizde de var. 1.5 saat aralikla uyutuyorum bazen 1 saat uyuyor mesela ama uyanınca yine esniyor esniyor 😅 gözleri de kızarıyor ama geri uyumuyor 1.5 saat sonra tekrar uyutmayi deniyorum

Bunları yapıyorsa derdi gazdır aslında 😅
Bence de öyle ya. Çünkü gazla ilgilidir problem yaşamadığı zaman omzumda uyutup yatağına koyuyorum tabi koyarken hafif uyanıyor pış pış yapıyorum 1 saat rahat uyuyor ama bazen de midesi ve gazi çok rahatsız ediyor özellikle bu aralar

4 ay aşısında sağlık ocağında dediler başlamamız gerektiğini
Menenjit yaptırdınız mı? Ben bugün yaptırdım bebeğin Şuan çok ateşi var :KK43:
Calpol verdim düşmedi , duş aldırdım iyice emzirdim şimdi uyuyor ama hala ateşi var. Çıplak yatırdım, hala ateşi 37.6

Menenjit yaptırdınız mı? Ben bugün yaptırdım bebeğin Şuan çok ateşi var :KK43:
Calpol verdim düşmedi , duş aldırdım iyice emzirdim şimdi uyuyor ama hala ateşi var. Çıplak yatırdım, hala ateşi 37.6
Hayır menenjit yaptırmadım henüz. Aşı günleri beni çok geriyor menenjit de ağır bi aşı sanırım:KK43: nasıl oldu bebeğiniz, ateşi düştü mü normaline döndü mü

Hayır menenjit yaptırmadım henüz. Aşı günleri beni çok geriyor menenjit de ağır bi aşı sanırım:KK43: nasıl oldu bebeğiniz, ateşi düştü mü normaline döndü mü
39 a kadar yükseldi tekrar ılık suyla duş aldırdık. Ben yanımda yatırdım gece boyu ağzında meme emerek uyudu, ateşi düştü. Boş sıvı tüketmesi gerekiyormuş emzirmek iyi geldi sanırım. 4. Ay aşısı da aşırı ateş yapıyormuş onun ki 2-3 gün sürüyor dediler 🥹

39 a kadar yükseldi tekrar ılık suyla duş aldırdık. Ben yanımda yatırdım gece boyu ağzında meme emerek uyudu, ateşi düştü. Boş sıvı tüketmesi gerekiyormuş emzirmek iyi geldi sanırım. 4. Ay aşısı da aşırı ateş yapıyormuş onun ki 2-3 gün sürüyor dediler 🥹
4. Ay aşıları 2. Ayda bacaklarından oldukları aşıların tekrar dozları bana ebe eğer 2. Aydaki aşıda ateşi çıkmazsa 4. Aydakinde de çıkmaz demişti

😅 Bizimkiler kurtlu valla.Kaç aylık bebiş şuan? Bence artık kendilerini kurtarıyorlar ya. Ben sadece yatağına hiçbir şey koymuyorum nolur nolmaz diye birde 2 saate bir alarm kuruyorum kontrol edip geri yatıyorum. Tam dönebildigi zaman onu da yapmam artık.
3 ay 10 günlük şuan uykuda yüzüstü dönerse diye korkuyorum bende

Kızlarrrr iyi akşamlar. Bir şey soracağım size, bebislerinizle.gun içinde iş yapıyor musunuz? Yani oyun halısına ya da anakucagina vs. Koyup siz iş yaparken duruyorlar mı? Benim bebişim 5-10 dk en fazla duruyor sonra sıkılıp ağlamaya başlıyor. Şimdiye kadar annem ve kayınvalidem vardı onlar ev işlerini yapıyordu çoğunlukla ama artık tek kalacağız nasıl yapacağım bilemiyorum siz neler yapıyorsunuzzz

Kızlarrrr iyi akşamlar. Bir şey soracağım size, bebislerinizle.gun içinde iş yapıyor musunuz? Yani oyun halısına ya da anakucagina vs. Koyup siz iş yaparken duruyorlar mı? Benim bebişim 5-10 dk en fazla duruyor sonra sıkılıp ağlamaya başlıyor. Şimdiye kadar annem ve kayınvalidem vardı onlar ev işlerini yapıyordu çoğunlukla ama artık tek kalacağız nasıl yapacağım bilemiyorum siz neler yapıyorsunuzzz
Ev süpürme silme işini robot yapıyor çok şükür pazar günleri de temizlik işini eşimle işleri bölüşüp detaylı yapıyoruz. Yemek yapacağım zamanda ya uyuduğunda yapıyorum ya tek elimde çocuğu tutup zıplaya zıplaya yapıyorum ana kucağında oyalansın diye eline açılmamış poşet veriyorum şu sıralar onu açmaya çalışırken baya oyalanıyor. Ütü yapacağım zaman yere döşek atıyorum eline tül veriyorum yada çamaşırlardan atıyorum üzerine durduğu kadar yapıyorum. Ama genel olarak tek elle hallediyorum işlerin çoğunu 😂

Normalde benimki oyuncaklarından çok heyecanlanır bi 30-40 dk oyalanırdı ta ki şu 3-4 güne kadar🥲 çılgınlarca bağırıp ağlıyor diş sancısı da var artık hiç bir yerde tutamıyoruz hanımefendiyi. Bende işlerin yarısını ana kucağında yarısını kucağımdayken halletmeye çalışıyorum geçici bir süreçtir diye umuyorum 🤷🏼‍♀️

Ev süpürme silme işini robot yapıyor çok şükür pazar günleri de temizlik işini eşimle işleri bölüşüp detaylı yapıyoruz. Yemek yapacağım zamanda ya uyuduğunda yapıyorum ya tek elimde çocuğu tutup zıplaya zıplaya yapıyorum ana kucağında oyalansın diye eline açılmamış poşet veriyorum şu sıralar onu açmaya çalışırken baya oyalanıyor. Ütü yapacağım zaman yere döşek atıyorum eline tül veriyorum yada çamaşırlardan atıyorum üzerine durduğu kadar yapıyorum. Ama genel olarak tek elle hallediyorum işlerin çoğunu 😂
Ay çok yaratıcı valla helal olsun 😅. Bende genelde kanguruyla ev süpürüyorum, yemeği de öyle hallederim diye düşünüyorum. Yani bensiz tek başına oyalanmiyor ama bu aylarda normal sanırım böyle olması

Normalde benimki oyuncaklarından çok heyecanlanır bi 30-40 dk oyalanırdı ta ki şu 3-4 güne kadar🥲 çılgınlarca bağırıp ağlıyor diş sancısı da var artık hiç bir yerde tutamıyoruz hanımefendiyi. Bende işlerin yarısını ana kucağında yarısını kucağımdayken halletmeye çalışıyorum geçici bir süreçtir diye umuyorum 🤷🏼‍♀️
Yaa bence geçici o zaman sizinn. Benimki de yanına uzanayim oynar ama bırakayım kendi oyalanmiyor. Bizim de diş sancıları başladı galiba ekstra ilgi istiyor. Biran önce geçer inşallahhh

Benim hayatımı yazmışsın 😂😂

X