2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Yok sadece bacağında kızarıklık bariz belli bu sefer. Ebe kolonya pamuk yapabilirsin dedi ama geçen instada gördüm bebişin bacağı alerji gibi kocaman kızarmış kolonya yapmış ben ellemedim o yüzden sinek ısırığı gibi kizarik
Bizimde bi asida öyle oldu sinek ısırmış gibi dediğin şekilde 2 3 güme geçti.. birde geçen tetanoz muydu sol koluna hangisi vurulduysa onun yeri mordu 1 hafta sonra geçti ki o morluk haftalar sonra çıktı acaba tuttu mu sizinkilerin sol kolu ne durumda yara oldu mu

Havalardan canım birde ellerini kollarını sürekli çırpınca vücut ısısı artıyor. Uyuyunca bak daha normal gelir
Aa uyuyunca hiç dokunmadim bir de öyle bakayım. Uzaktan ateş olcerin kalibresi bozulmuş galiba. Koltukaltından ölçülen var o da normal çıkartıyor vücudu iyi kafası sıcak gibi

Benimkinin de kafası vücuduna göre daha sıcak oluyo bazen ben de korkup ölçüyorum ateşi olmuyo canım
Normal o zaman dimi ya
Uzaktan ölçen ateş olcerin kalibresi bozulmuş galiba saçma saçma ölçüyor. Koltukaltından ölçen normal çıkartıyor ama asıl kafası sicak

Karnindan ve bir bacağından tut ayaktayken ben öyle yapıyorum normal zamanda da sıkıştirmamak için ama yüz üstü aliyorsan aglamiyorsa acimiyordur zaten
Aa sende mi yaptırdın kararsızdın en son 😅 çarşambadan beri yüz üstü yatırmadım daha gazını çıkarırken zorlanıyorum tam kucağıma alamadığım için kolumun arasına doğru kaydırıyorum ama o zamanda tam tutamıyorum

Bizimde bi asida öyle oldu sinek ısırmış gibi dediğin şekilde 2 3 güme geçti.. birde geçen tetanoz muydu sol koluna hangisi vurulduysa onun yeri mordu 1 hafta sonra geçti ki o morluk haftalar sonra çıktı acaba tuttu mu sizinkilerin sol kolu ne durumda yara oldu mu
Bizimkinin yara olmadı minicik bir iz var gibi sadece sonradan olmuş olabilir o da toplu iğne başı gibi küçük

Kızlar dün akşam hastaneye gittik sürekli kustugu için. Doktor kan ve idrar tahlili istedi kan tahlilinde bir şey çıkmadı şükür ama 1 saat kan alamadılar çok ağladı çok korktu bende ağladım onunla birlikte.. idrar için 4 saat bekledik hastanede ama bir türlü yapmadı o yüzden onu veremeden eve gelmek zorunda kaldık. Bugün de onu vereceğiz. Ama sabah emzirdim 5 dk sonra hepsini kustu sonra mama verdim 20 CC anca içti 10 dk sonra da onu kustu. Şimdi aç şekilde kucağımda uyudu. Ne yapacağımı bilmiyorum alerji doktorumuz da bir şey demiyor gastro görsün diyor gastro da alerji doktoru görsün diyor. Dünden beri ağlamaktan gözümde yaş bitti. Allah'ım sabır versin

Yara değilde küçük yuvarlak bi kızarıklık var bizim

Aa sende mi yaptırdın kararsızdın en son 😅 çarşambadan beri yüz üstü yatırmadım daha gazını çıkarırken zorlanıyorum tam kucağıma alamadığım için kolumun arasına doğru kaydırıyorum ama o zamanda tam tutamıyorum
Yok yaptirmadim ama normal zamanda (çoğu zaman) testislerini sıkıstirmamak için oylr tutuyorum.. bence bi dene aglamiyorsa tut

Kızlar merhaba🌸 çarşamba günü biz sünnet yaptırdık sünnet yaptıran anneler tamamen ne zaman iyileşir? Doktor normal şekilde devam edebilir acımaz korkma dedi ama ben kucağıma alırken falan korkuyorum ya
Hiç korkma gazlı bez ve kendi bezi olduğu için pipiye gelmez zaten. Bizim dün kreminin son günüydü. Dikişleri erimiş yavaştan. Dokundurmazdi krem sürerken ama 3. Günden sonra falan daha iyiydi. Haftaya kontrolümüz

Aslında klimalı odada duruyor hep. Sabah beraber yatıyorduk odada bana o kadar sıcak gelmiyor. Kucağıma aldim oturma odasına geçmek için alnı falan sıcaktı vücudu normal hatta bazen soğuk oluyor bacakları falan
Benim kızımın da anlında oluyor bazen o sıcaklık

Kızlar dün akşam hastaneye gittik sürekli kustugu için. Doktor kan ve idrar tahlili istedi kan tahlilinde bir şey çıkmadı şükür ama 1 saat kan alamadılar çok ağladı çok korktu bende ağladım onunla birlikte.. idrar için 4 saat bekledik hastanede ama bir türlü yapmadı o yüzden onu veremeden eve gelmek zorunda kaldık. Bugün de onu vereceğiz. Ama sabah emzirdim 5 dk sonra hepsini kustu sonra mama verdim 20 CC anca içti 10 dk sonra da onu kustu. Şimdi aç şekilde kucağımda uyudu. Ne yapacağımı bilmiyorum alerji doktorumuz da bir şey demiyor gastro görsün diyor gastro da alerji doktoru görsün diyor. Dünden beri ağlamaktan gözümde yaş bitti. Allah'ım sabır versin
Çok geçmiş olsun canım :KK43:
İdrar için karnının alt kısmına ıslak mendil sürünce oluyormus öyle deneyin isterseniz. Farklı bir doktora gitseniz belki çözüm bulur

Bizimkide çişini verememisti inşallah verirsiniz bugün farklı bir şey olduğu için garibine gitti yapmamisti inşallah sonuçlar güzel çıkar

Hiç korkma gazlı bez ve kendi bezi olduğu için pipiye gelmez zaten. Bizim dün kreminin son günüydü. Dikişleri erimiş yavaştan. Dokundurmazdi krem sürerken ama 3. Günden sonra falan daha iyiydi. Haftaya kontrolümüz
Bize doktor krem vermedi ya. Sünnetten sonra doktorun yapıştırdığı pamuklu bi bant vardı onu bugün çıkarıcaz bida gazlı bez yapmanıza gerek yok dedi. Sarı kantaron aldırdı günde 4 kere damlatın dedi başkada ilaç krem vermedi sürmek için. Ama ağrısı yok sanırım bi ilk eve gelince çok ağladı bida öyle ağlamadı yarın 3. Gün olacak bizimde

Bize doktor krem vermedi ya. Sünnetten sonra doktorun yapıştırdığı pamuklu bi bant vardı onu bugün çıkarıcaz bida gazlı bez yapmanıza gerek yok dedi. Sarı kantaron aldırdı günde 4 kere damlatın dedi başkada ilaç krem vermedi sürmek için. Ama ağrısı yok sanırım bi ilk eve gelince çok ağladı bida öyle ağlamadı yarın 3. Gün olacak bizimde
Bizim kilodan ötürü gömük gibi o yüzden sargılı yapmicam dedi. İlk ciş çok sıkıntılı oluyormuş sanırım. Bizim de eve gelince çok ağladı. Antibiyotik ve batikon kullandık biz. 3 gün gazlı bez kullandık sonra gazlı bez kullanmadan devam ettik. Şimdi artık bir şey satmıyoruz direkt bezliyorum

X