2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bizim de menenjit oldu bugün. 2. Ay aşılarıyla birlikte 4 aşı aynı anda oldu. Sağlık ocağına gitmeden calpol verdim 8.5 gibi. 9.5 da aşı oldu şimdilik bi sıkıntı yok umarım olmaz. Sizin de kolay geçer inşallah
Bize menenjit söylenmedi hiç paralı bi aşımı

Benim bu açık olan yerler başta et birikmiş gibiydi görüntü çok cirkindi sonra çöktü içine.. demek ki rahmimiz topluyo benimde nişan gibi geliyo🙈demek ki.dedgin gibi rahim topluyor hala kendini de bi toparlanamadi🤣
Benim dikiş yerim de aynen anlattığın gibi. Sağ tarafım bazen oğlanı kucağımda taşırken bile ağrı oluyor. Akinti da var. İkinci sezaryen olunca ben normal diye dusundum. Kontrolde normal demisti doktor.

Ayyy menenjit hakkında yazıları okuyorum çok fenayım ateslencek mi simdi nasıl olacak offff offff dertlendim ya kıyamıyorum bebegime😭😭😭😭
Doktor böyle bir kağıt vermişti bu ne demek oluyor
Cnm aşı yapmadan calpol verildi. Öyle aşırı bir ateş huzursuzluk olmadı. İçini ferah tut bol bol emzir bir de🙏

Ayyy menenjit hakkında yazıları okuyorum çok fenayım ateslencek mi simdi nasıl olacak offff offff dertlendim ya kıyamıyorum bebegime😭😭😭😭
Doktor böyle bir kağıt vermişti bu ne demek oluyor
Bizim doktor menenjite 5. Ayda başlayalım dedi o yüzden 2 şer doz yaptırıcaz biz..sizin bu şekilde 3 er doz oluyor menenjit. Rota için de ikisinden birini seçeceksin ben 2 dozluk olanı seçtim..
Ben kararsızım ya hiç yaptırmasam mı diyorum baya ağır aşıymış menenjit bazı bebekler günlerce bacaklarını hareket ettirmiyormuş 😢 çok ateş yapıyormuş falan

@annee27 canım sen İstanbul'daydın dimi? Ben sünnet için bir yer buldum görüşmeye de gittik. İstanbul sünnet kliniği diye bir yer var oraya yaptircaz biz. 7 bin dediler. Bu yerle ilgili binden fazla yorum var. İstersen sende bir bak. 16 sında yaptircaz biz sünneti, inşallah kazasız
Kuzum google a İstanbul sünnet yazınca bir sürü adres çıkıyo. Hangisi? Dr adı nedir ?
850 gr almış üst sınır 900 zaten maşallah canım çok iyi almış sen bir de sütünün yetmediğini düşünüyordun demek ki güzel beslenip gelişiyor boy konusunu ben de takmıştım biraz ama bir doktorun paylaşımında görmüştüm bu kadar küçükken boy değil kilo kıstas alınır diye
Yok aşkım keşke sütümle olsaydı bebeğim mama ağırlıklı beslendiği dönem almış 850 gramı. Demiştim ya hani sütüm çok azaldı meme reddi yaşıyoruz diye. Mecbur kaldım artık beslenmesinin yüzde 85 i mama diyebilirim . Ama hala çabalıyorum emzirmeye
Canım İstanbul’da sünneti soran genc-anne genc-anne
Canım iyi ki etiketledin beni cok düşüncelisin teşekkür ediyorum 😍😘

Bizim doktor menenjite 5. Ayda başlayalım dedi o yüzden 2 şer doz yaptırıcaz biz..sizin bu şekilde 3 er doz oluyor menenjit. Rota için de ikisinden birini seçeceksin ben 2 dozluk olanı seçtim..
Ben kararsızım ya hiç yaptırmasam mı diyorum baya ağır aşıymış menenjit bazı bebekler günlerce bacaklarını hareket ettirmiyormuş 😢 çok ateş yapıyormuş falan
golden-snitch golden-snitch melegim can melegim can ayse vera ayse vera kızlar ebe bana aşı takvimini açtı dedi ki ben menenjiti 3.ay onermem 7.ay öneriyorum dedi. Baktığında cocuk 2.ay karma açısından çıkmış oluyor ağır asilardan dedi 3.ay rotada biraz menenjitle ikisi ağır gelir 4.ay yine karma var dedi vücudu dinlensin dedi eğer yaptirirsan çocuğun daha kolay hasta olur bu dönemde dedi istersen vücudu bi toparlasin 7.ayda yapalım ama tercih yinede senin dedi.. şimdi zaten amaç aşıda vucuda virüs veriliyor bağışıklık sistemi savaşıyor bunlarla bana aşırı mantıklı geldi ben o yüzden sadece rota yaptırdım. 7.ayda da menenjit yaptircam 9.aya kadarda aşı yokmuş zaten..
Rotada 1740 tl verdim bugün

golden-snitch golden-snitch melegim can melegim can ayse vera ayse vera kızlar ebe bana aşı takvimini açtı dedi ki ben menenjiti 3.ay onermem 7.ay öneriyorum dedi. Baktığında cocuk 2.ay karma açısından çıkmış oluyor ağır asilardan dedi 3.ay rotada biraz menenjitle ikisi ağır gelir 4.ay yine karma var dedi vücudu dinlensin dedi eğer yaptirirsan çocuğun daha kolay hasta olur bu dönemde dedi istersen vücudu bi toparlasin 7.ayda yapalım ama tercih yinede senin dedi.. şimdi zaten amaç aşıda vucuda virüs veriliyor bağışıklık sistemi savaşıyor bunlarla bana aşırı mantıklı geldi ben o yüzden sadece rota yaptırdım. 7.ayda da menenjit yaptircam 9.aya kadarda aşı yokmuş zaten..
Bende 7 de başlayacam menenjite

Bende 7 de başlayacam menenjite
Evet bebegin bağışıklık sistemini şu 2. Ve 4.ay baya cokertiyo ben 3. Ayda da menenjit yaptirirsam iyice çökecek hastalıklara daha açık hale gelecek bana aşırı mantıklı geldi zaten menenjitin 9 tane uygulama şekli varmış. Bende 7.ayda baslanilani sectim🥰

Evet bebegin bağışıklık sistemini şu 2. Ve 4.ay baya cokertiyo ben 3. Ayda da menenjit yaptirirsam iyice çökecek hastalıklara daha açık hale gelecek bana aşırı mantıklı geldi zaten menenjitin 9 tane uygulama şekli varmış. Bende 7.ayda baslanilani sectim🥰
Eğer ailenizde yurtdışına sık çıkan kreşe giden çocuk var ise erken öneriliyor ama bizde yok birde çok huzursuz ve ateş yapıyormuş en azından 7.ayda su verilir ek gıda alır bide kışa denk geliyor havalar da soğuk olur o yüzden seçtim

Eğer ailenizde yurtdışına sık çıkan kreşe giden çocuk var ise erken öneriliyor ama bizde yok birde çok huzursuz ve ateş yapıyormuş en azından 7.ayda su verilir ek gıda alır bide kışa denk geliyor havalar da soğuk olur o yüzden seçtim
Yok canım çocuk steril ortamda bi beni birde babasını görüyor 😅🙈 misafir ayda yılda bir geliyo sen sağlık sektöründe misin

Kızlar rota aşısını bebek kusmamasi için bebeği tok karna götürmeyin aşıya.. normal açlıkta olsun ben gitmeden 1 saat önce emzirmistim bilmeden çok şükür mama gibi geldi sevdi tadı ballı bir şeye benziyormuş unuttum da sevdi hatta benimki yine meme isterdi 1 saat geçince istemedi uyuyor şuan..
Birde ağzında 12 saniye durması yetermiş aşının tutması için K kelebekimsi Kardelenzey Kardelenzey Kimdi unuttum bebeği kusan 12 saniye dursa yetiyormuş

Kuzum google a İstanbul sünnet yazınca bir sürü adres çıkıyo. Hangisi? Dr adı nedir ?

Yok aşkım keşke sütümle olsaydı bebeğim mama ağırlıklı beslendiği dönem almış 850 gramı. Demiştim ya hani sütüm çok azaldı meme reddi yaşıyoruz diye. Mecbur kaldım artık beslenmesinin yüzde 85 i mama diyebilirim . Ama hala çabalıyorum emzirmeye

Canım iyi ki etiketledin beni cok düşüncelisin teşekkür ediyorum 😍😘
Canım biz görüşmeye gittik hekim çok işinin ehli görünüyor. Randevuyu 16 sina alacaktık ama dolularmis 12 Ağustosa verdiler. Pazartesi yaptırınca ben gene yazarım nasıl geçti vs diye. Ben doktora yapışıklık durumunda ne yapıyorsunuz diye sordum oda ben bir kremle pıt diye açıyorum ek bir operasyon olmuyor dedi. Çocuğun büyük yada küçük olması riski azaltmiyormus, bu iş her zaman riskli zaten dedi. Biz oradayken 9 yaşında bir çocuk sünnet oluyordu, akrabalari görsün diye çocuğun yüzünü misafir karşılamada ekrana vermişlerdi, çocuk pes oynuyodu😅 anne baba sünnete giriyormuş çocuğu onlar oyalayacak dedi ve geleneksel dikişli yöntemi öneriyorum dedi. Fiyata da 7 bin dediler ama 6500e anlaştık 😅 sadece nakit ödeme alıyor tek sorun bu 🤷

Eklentiler

• Screenshot_2024-08-08-11-53-42-589_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-08-08-11-53-42-589_com.android.chrome.jpg
    79,7 KB · Görüntüleme: 14
Canım menenjit çok tehlikeli bir hastalık, aşı ile bir kaç gün ateslenecek ama onu korkunç bir hastalıktan koruyacak böyle düşün. Menenjit kalıcı hasarlar bırakıyor yakalanınca.

Canım biz görüşmeye gittik hekim çok işinin ehli görünüyor. Randevuyu 16 sina alacaktık ama dolularmis 12 Ağustosa verdiler. Pazartesi yaptırınca ben gene yazarım nasıl geçti vs diye. Ben doktora yapışıklık durumunda ne yapıyorsunuz diye sordum oda ben bir kremle pıt diye açıyorum ek bir operasyon olmuyor dedi. Çocuğun büyük yada küçük olması riski azaltmiyormus, bu iş her zaman riskli zaten dedi. Biz oradayken 9 yaşında bir çocuk sünnet oluyordu, akrabalari görsün diye çocuğun yüzünü misafir karşılamada ekrana vermişlerdi, çocuk pes oynuyodu😅 anne baba sünnete giriyormuş çocuğu onlar oyalayacak dedi ve geleneksel dikişli yöntemi öneriyorum dedi. Fiyata da 7 bin dediler ama 6500e anlaştık 😅 sadece nakit ödeme alıyor tek sorun bu 🤷
Bizede gittigimiz doktor 5 yaşına kadar pipi şekilleniyor dedi ve 5yasindan sonra düzeltme olsun şeklinde yamuklul vs riski olmuyor dedi ama bende ne yapcam bilmiyorum şuan.. zaten pipisi doktorun dediği şekilde dogdugundaki gibi değil her geçen hafta farklilasiyor acaba az daha mı büyüsün diyorum ben karar veremiyorum ya

Doğrudur cnm. Benim kızım kreşe gidiyor, o yüzden ben aşılarını hızlıca tamamlamak istiyorum. Bebeğim elini yüzünü her yerini elliyor aynı evin içinde engelleyemeyiz. Ben 2.ayda rota 3.ayda menenjit bexsero yu yaptırdım.

X